Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha2) - en to he translation catalogue (41 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: List
he: רשימה

en: view
he: צפיה

en: Edit
he: עריכה

en: edit
he: עריכה

en: Add
he: הוספה

en: Teaser
he: תקציר

en: Details
he: פרטים

en: Case
he: פנייה

en: Duration
he: משך

en: Selector
he: סלקטור

en: Thousands separator
he: מפריד אלפים

en: Precision
he: דיוק

en: Contexts
he: הקשרים

en: Decimal point
he: נקודה עשרונית

en: Capitalize first letter
he: הפוך אות ראשונה לרישית

en: Allow multiple arguments to work together.
he: אפשר לארגונטים מרובים לעבוד ביחד.

en: Do not display items with no value in summary
he: אל תציג פריטים שאין להם ערך בסיכום

en: Glossary mode
he: מצב מילון מונחים

en: Character limit
he: מגבלת תווים

en: When printing the argument result, how to transform the case.
he: בעת הדפסת תוצאת הארגומנט, כיצד להמיר את רישיות האות.

en: No transform
he: אין המרה

en: Upper case
he: אותיות רישיות

en: Lower case
he: אותיות קטנות

en: Capitalize each word
he: הפוך אות לרישית בתחילת כל מילה

en: Case in path
he: פניה בנתיב

en: Transform spaces to dashes in URL
he: המר רווחים למקפים בכתובת URL

en: Round
he: עגל

en: If checked, the number will be rounded.
he: אם נבחר, המספר יעוגל.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
he: ציין כמה ספרות אחרי הנקודה להדפיס.

en: What single character to use as a decimal point.
he: התו שיש להשתמש בו כנקודה עשרונית.

en: What single character to use as the thousands separator.
he: תו יחיד שיש להשתמש בו כמפריד אלפים.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
he: טקסט אותו יש לשים לפני המספר, כגון סמל מטבע.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
he: הטקסט שיש לשים אחרי המספר, כגון סימון סוג מטבע.

en: Dependencies
he: תלויות
