Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Case
hi: मामला

en: Duration
hi: अवधि

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: Precision
hi: सूक्ष्मता

en: Decimal point
hi: दशमलव बिंदु

en: Dependencies
hi: निर्भरता
