Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha2) - en to ml translation catalogue (13 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Body
ml: ഘടന

en: Prefix
ml: ഉപസര്ഗ്ഗം

en: Suffix
ml: സഫിക്സ്

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: List
ml: പട്ടിക

en: view
ml: കാണുക

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Add
ml: ചേർക്കാൻ

en: Details
ml: വിശദാംശങ്ങൾ
