Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (14 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: List
mr: यादी

en: view
mr: दाखवा

en: Edit
mr: संपादन

en: edit
mr: संपादन

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Precision
mr: अचूकपणा

en: Dependencies
mr: आवश्यकता
