Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: edit
ro: modifică

en: Add
ro: Adaugă

en: Details
ro: Detalii

en: Case
ro: Caz

en: Duration
ro: Durată

en: Thousands separator
ro: Separatorul de sute

en: Precision
ro: Precizie

en: Decimal point
ro: Separator zecimal

en: Capitalize first letter
ro: Scrie cu majusculă prima literă

en: Do not display items with no value in summary
ro: Nu afişa elementele cu nici o valoare în sumar

en: Glossary mode
ro: Mod glosar

en: Character limit
ro: Limită de caractere

en: No transform
ro: Fără transformare

en: Upper case
ro: Majuscule

en: Lower case
ro: Minuscule

en: Capitalize each word
ro: Scrie cu majusculă fiecare cuvânt

en: Case in path
ro: Scrie cu majuscule în cale

en: Transform spaces to dashes in URL
ro: Transformă spațiile în cratime în URL

en: Round
ro: Rotunjit

en: If checked, the number will be rounded.
ro: Dacă este bifat, numărul va fi rotunjit.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ro: Specificaţi câte zecimale să se afişeze după virgulă.

en: What single character to use as a decimal point.
ro: Ce caracter unic va fi utilizat ca separator zecimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
ro: Ce caracter singular va fi utilizat ca separator de mii.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
ro: Text de pus înainte de număr, cum ar fi simbolul monetar.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
ro: Text de pus după număr, cum ar fi simbolul monetar.

en: Dependencies
ro: Dependențe
