Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha2) - en to vi translation catalogue (32 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Suffix
vi: Hậu tố

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Operations
vi: Thao tác

en: List
vi: Danh sách

en: view
vi: xem

en: Edit
vi: Sửa

en: edit
vi: sửa

en: Add
vi: Thêm

en: Teaser
vi: Bản tóm lược

en: Details
vi: Chi tiết

en: Duration
vi: Thời lượng

en: Thousands separator
vi: Dấu cách hàng ngàn

en: Precision
vi: Độ chính xác

en: Contexts
vi: Ngữ cảnh

en: Decimal point
vi: Dấu chấm thập phân

en: Capitalize first letter
vi: Đổi kí tự đầu tiên thành chữ hoa

en: No transform
vi: Không biến đổi

en: Upper case
vi: Chữ hoa

en: Lower case
vi: Chữ thường

en: Round
vi: Ngẫu

en: If checked, the number will be rounded.
vi: Nếu đánh dấu, số sẽ được làm tròn

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
vi: Xác định bao nhiêu chữ số phía sau dấu chấm thập phân.

en: What single character to use as a decimal point.
vi: Ký tự dùng làm dấu chấm thập phân.

en: What single character to use as the thousands separator.
vi: Ký tự dùng làm dấu ngăn cách phần nghìn.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
vi: Ký hiệu tiền tệ đặt trước số

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
vi: Ký hiệu tiền tệ đặt sau số

en: Dependencies
vi: Phụ thuộc

en: Tutorials
vi: Thổ Nhĩ Kỳ
