Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (39 entries)

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: List
gl: Lista

en: view
gl: vista

en: Edit
gl: Editar

en: edit
gl: editar

en: Add
gl: Engadir

en: Teaser
gl: Resumo

en: Details
gl: Detalles

en: Case
gl: Maiúsculas

en: Duration
gl: Duración

en: Thousands separator
gl: Separador de miles

en: Precision
gl: Precisión

en: Contexts
gl: Contextos

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Capitalize first letter
gl: A primeira letra en maiúsculas

en: Allow multiple arguments to work together.
gl: Permitir que múltiples argumentos traballen xuntos.

en: Do not display items with no value in summary
gl: Non amosar elementos sen valor no sumario

en: Glossary mode
gl: Modo glosario

en: Character limit
gl: Límite de caracteres

en: No transform
gl: Non transformar

en: Upper case
gl: Maiúsculas

en: Lower case
gl: Minúsculas

en: Capitalize each word
gl: Poñer en maiúsculas en cada palabra

en: Case in path
gl: Maiúsculas/Minúsculas na ruta

en: Transform spaces to dashes in URL
gl: Transformar os espazos en barras na URL

en: Round
gl: Redondear

en: If checked, the number will be rounded.
gl: Se está seleccionado, o número será redondeado.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
gl: Especifica cantos díxitos se van a amosar despois da coma decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
gl: Caracter a usar como separador decimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
gl: Caracter a usar como separador de miles.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar antes do número, como un símbolo de moeda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar despois do número, como un símbolo de moeda.

en: Dependencies
gl: Dependencias
