Drupal Tutorial Server (6.x-1.0-alpha2) - en to te translation catalogue (16 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Prefix
te: ఉపసర్గ

en: Suffix
te: వెనుజేర్పు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: List
te: జాబితా

en: view
te: వీక్షించు

en: Edit
te: మార్చు

en: edit
te: మార్చు

en: Add
te: చేర్చు

en: Details
te: వివరాలు

en: Duration
te: నిడివి

en: Precision
te: ఖచ్చితత్వం

en: Decimal point
te: దశాంశ బిందువు
