Table Wizard (6.x-1.2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Comments
it: Commenti

en: Yes
it: Sì

en: Help
it: Aiuto

en: Add
it: Aggiungi

en: table
it: tabella

en: Submit changes
it: Invia modifiche

en: Field name
it: Nome del campo

en: N/A
it: N/D

en: Ignore
it: Ignora

en: Upload file
it: Caricamento del file

en: Manual
it: Manuale

en: Empty
it: Vuoto

en: Relationships
it: Relazioni

en: Automatic
it: Automatico

en: Relationship type
it: Tipo di relazione

en: Text length
it: Lunghezza del testo

en: All fields
it: Tutti i campi

en: View name
it: Nome della vista

en: Table name
it: Nome della tabella
