Table Wizard (6.x-1.2) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Comments
uk: Коментарі

en: Yes
uk: Так

en: Help
uk: Довідка

en: Add
uk: Додати

en: table
uk: таблиця

en: Database
uk: База даних

en: Submit changes
uk: Збереження змін

en: Field name
uk: Назва поля

en: N/A
uk: Н/Д

en: Range
uk: Діапазон

en: Ignore
uk: Нехтувати

en: Upload file
uk: Відвантажити файл

en: Manual
uk: Вручну

en: Empty
uk: Порожньо

en: Relationships
uk: Зв'язки

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Relationship type
uk: Тип відносин

en: tables
uk: таблиці

en: Text length
uk: Довжина тексту

en: Tables
uk: Таблиці

en: View name
uk: Назва виду

en: Connection
uk: З'єднання

en: Add a relationship
uk: Додати зв'язок

en: Table Wizard
uk: Майстер таблиць

en: Import failed
uk: Помилка імпортування
