Table Wizard (6.x-1.3) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Comments
fr: Commentaires

en: Yes
fr: Oui

en: Help
fr: Aide

en: Add
fr: Ajouter

en: table
fr: tableau

en: Database
fr: Base de données

en: Submit changes
fr: Soumettre les modifications

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Range
fr: Intervalle

en: Ignore
fr: Ignorer

en: Upload file
fr: Transférer le fichier

en: Manual
fr: Manuel

en: Empty
fr: Vide

en: Relationships
fr: Relations

en: Automatic
fr: Automatique

en: Relationship type
fr: Type de relation

en: Text length
fr: Longueur du texte

en: Tables
fr: Tableaux

en: All fields
fr: Tous les champs

en: View name
fr: Nom de la vue

en: Connection
fr: Connexion

en: Table name
fr: Nom du tableau

en: Add existing tables
fr: Ajouter des tableaux existants

en: Add a relationship
fr: Ajouter une relation
