Table Wizard (6.x-1.3) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Yes
hi: हाँ

en: Help
hi: मदद

en: Add
hi: जोड़ें

en: table
hi: तालिका

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: N/A
hi: एन / ए

en: Ignore
hi: ध्यान न दे

en: Manual
hi: मैनुअल

en: Empty
hi: खाली

en: Automatic
hi: स्वचालित

en: View name
hi: द्रश्य नाम
