Table Wizard (6.x-1.3) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Yes
fa: بله

en: Help
fa: راهنما

en: Add
fa: افزودن

en: Database
fa: مخزن داده

en: Field name
fa: نام میدان

en: N/A
fa: هیچ

en: Ignore
fa: چشم پوشی

en: Empty
fa: خالی

en: Relationships
fa: روابط

en: View name
fa: نام نما
