Table Wizard (6.x-1.3) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Comments
pt: Comentários

en: Yes
pt: Sim

en: Help
pt: Ajuda

en: Add
pt: Adicionar

en: table
pt: tabela

en: Database
pt: Base de dados

en: Submit changes
pt: Submeter as alterações

en: Field name
pt: Nome do campo

en: N/A
pt: N/D

en: Range
pt: Intervalo

en: Ignore
pt: Ignorar

en: Empty
pt: Vazio

en: Relationships
pt: Relações

en: Automatic
pt: Automático

en: Relationship type
pt: Tipo de relação.

en: Tables
pt: Tabelas

en: All fields
pt: Todos os campos

en: View name
pt: Nome da view

en: Add a relationship
pt: Adicionar uma relação
