Table Wizard (6.x-1.3) - en to vi translation catalogue (20 entries)

en: Type
vi: Kiểu

en: Comments
vi: Bình luận

en: Yes
vi: Có

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Add
vi: Thêm

en: table
vi: bảng

en: Database
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Submit changes
vi: Đệ trình các thay đổi

en: Field name
vi: Tên trường

en: Ignore
vi: Bỏ qua

en: Upload file
vi: Tải tập tin lên

en: Manual
vi: Thủ công

en: Empty
vi: Trống

en: Relationships
vi: Các quan hệ

en: Automatic
vi: Tự động

en: Relationship type
vi: Kiểu quan hệ

en: Text length
vi: Độ dài văn bản

en: View name
vi: Tên View

en: Connection
vi: Kết nối

en: Import failed
vi: Lỗi nhập
