Tweet (6.x-2.1) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: None
uk: Немає

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Image
uk: Зображення

en: Format
uk: Формат

en: Method
uk: Спосіб

en: Service
uk: Служба

en: Tweet settings
uk: Настройки Tweet

en: Post to Twitter
uk: Опублікувати в Twitter

en: Type of link to show on nodes
uk: Тип посилання для відображення з матеріалом

en: Type of link to show on teasers
uk: Тип посилання для відображення з анонсом

en: Open Twitter
uk: Відкрити Twitter

en: In same window
uk: У тому ж вікні

en: In new window with JavaScript
uk: У новому вікні з JavaScript

en: The method to use to retrieve the abbreviated URL.
uk: Метод одержання скороченого посилання (URL).

en: Your PHP installation does not support the URL abbreviation feature of the Tweet module.
uk: Ваша установка PHP не підтримує функціональність скорочення посилань модуля Tweet.

en: The service to use to create the abbreviated URL.
uk: Служба, яку використовувати для скорочення адрес

en: Backup Service
uk: Резервна служба

en: The service to use to create the abbreviated URL if the primary service is down.
uk: Альтернативна служба скорочення адрес (використовувати, коли недоступна основна)

en: Node types on which to display link
uk: Типи матеріалу, для яких відображати посилання

en: Enter the URL for the image you want to show up if you allow images to appear in your links, relative to your Drupal installation.  Ex.: sites/all/modules/tweet/icon.png
uk: Укажіть адресу (URL) картинки, для відображення разом з посиланням - якщо ви дозволяєте використовувати картинки в посиланнях. Адреса повинен бути відносно вашої установки Друпала, наприклад sites/all/modules/tweet/icon.png

en: Exclude nodes
uk: Виключити перераховані сторінки

en: Tweet
uk: Твіт

en: A custom method
uk: Користувацький метод
