Twitter (6.x-3.0-beta2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Private
it: Privato

en: Description
it: Descrizione

en: error
it: errore

en: Yes
it: Si

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: User ID
it: ID utente

en: Post
it: Contenuto

en: Never
it: Mai

en: Location
it: Posizione

en: Message text
it: Testo del messaggio

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Full name
it: Nominativo

en: Source
it: Sorgente

en: Account
it: Profilo

en: Default format string
it: Formato stringa predefinito

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
it: Il messaggio che deve essere inviato. È possibile includere le seguenti variabili: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Non tutte le variabili saranno disponibili per tutti i contesti.

en: Cannot use %author token in this context.
it: Impossibile l'uso del token %author in questo contesto.
