Twitter (6.x-3.0-beta4) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Private
fa: خصوصی

en: Description
fa: شرح

en: error
fa: خطا

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Message
fa: پیغام

en: Password
fa: گذرواژه

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: URL
fa: نشانی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Post
fa: پست

en: Node types
fa: انواع گره

en: Never
fa: هیچوقت

en: Location
fa: مکان

en: Message text
fa: متن پیغام

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Full name
fa: نام و نام خانوادگی

en: Source
fa: منبع

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Account
fa: حساب

en: Default format string
fa: رشته‌ی قالب پیش‌فرض

en: Cannot use %author token in this context.
fa: نمی‌توان از توکن %author در این زمینه استفاده کرد.

en: Post to twitter.com
fa: ارسال به twitter.com

en: Announce this post on Twitter
fa: اعلام کردن این پست در Twitter
