Twitter (6.x-5.4) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Image size
id: Ukuran gambar

en: Delete
id: Hapus

en: Private
id: Privat

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Miscellaneous settings
id: Pengaturan lainnya

en: Message
id: Pesan

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Post
id: Pos

en: Node types
id: Jenis-jenis node

en: Never
id: Tidak pernah

en: Location
id: Lokasi

en: Message text
id: Teks pesan

en: %time ago
id: %time lalu

en: Medium
id: Sedang

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Full name
id: Nama lengkap

en: Source
id: Sumber

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Alignment
id: Perataan

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Missing
id: Hilang

en: Reply
id: Balas

en: Account
id: Keanggotaan

en: Cannot use %author token in this context.
id: Tdak bisa menggunakan token %author pada konteks ini.
