Type User Nids (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Name
it: Nome

en: Help
it: Aiuto

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: User
it: Utente

en: Module
it: Modulo

en: Title label
it: Etichetta per il titolo

en: The node type.
it: Il tipo di contenuto.
