Typebased (6.x-1.3) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Help
id: Bantuan

en: Last post
id: Kiriman terakhir

en: Footer
id: Catatan kaki

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: Topics
id: Topik-topik

en: Posts
id: Pos

en: Red
id: Merah

en: Color scheme
id: Skema warna

en: Gray
id: Abu-abu

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Orange
id: Oranye

en: sort icon
id: ikon pengurutan

en: sort ascending
id: urutkan biasa

en: sort descending
id: urutkan terbalik

en: Footer first column
id: Footer kolom pertama

en: Footer second column
id: Footer kolom kedua
