Typebased (6.x-1.4) - en to ku translation catalogue (24 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Help
ku: یارمەتی

en: Last post
ku: دوا پەیام

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Forum
ku: مەکۆ

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: @time ago
ku: @time لەمەوبەر

en: Topics
ku: بابەتەکان

en: Posts
ku: پەیامەکان

en: Color scheme
ku: نەخشەی ڕەنگ

en: Gray
ku: بۆر

en: Blue
ku: شین

en: Error message
ku: هەڵەپەیام

en: Warning message
ku: پەیامی ئاگاداری

en: sort icon
ku: وێنۆچکەی ڕێکخستن

en: sort ascending
ku: بەرەوسەر ڕێکبخە

en: sort descending
ku: بەرەو خوار ڕێکبخە

en: Page top
ku: سەرەوی پەڕە

en: Page bottom
ku: خوارەوەی پەڕە

en: Secondary menu
ku: پێڕستی دووەمی

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش
