Typebased (6.x-1.6) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Red
fa: قرمز

en: Color scheme
fa: طرح رنگ

en: Gray
fa: خاکستری

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Orange
fa: نارنجی
