Ubercart (6.x-2.12) - en to ast translation catalogue (276 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: Reset to defaults
ast: Valores predefiníos

en: enable
ast: activar

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Administer
ast: Alministrar

en: E-mail
ast: Corréu-e

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: yes
ast: Sí

en: Subject
ast: Asuntu

en: Actions
ast: Aiciones

en: disabled
ast: desactiváu

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Log
ast: Rexistru

en: Enable
ast: Activar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Administration
ast: Alministración

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Version
ast: Versión

en: view
ast: vista

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: None
ast: Nengún

en: Display settings
ast: Axustes de vista

en: Test
ast: Preba

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Image
ast: Imaxe

en: Help text
ast: Testu d'aida

en: Required
ast: Requeríu

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Import
ast: Importar

en: General settings
ast: Preferencies Xenerales

en: Node ID
ast: ID del noyu

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Help
ast: Aida

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Small
ast: Pequeñu

en: Large
ast: Grande

en: Time
ast: Hora

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Format
ast: Formatu

en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: Modules
ast: Preseos

en: Display
ast: Pantalla

en: never
ast: nunca

en: Statistics
ast: Estadístiques

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: n/a
ast: n/d

en: User
ast: Usuariu

en: Files
ast: Ficheros

en: Error
ast: Fallu

en: Options
ast: Opciones

en: Contact
ast: Contautu

en: no
ast: non

en: Node
ast: Noyu

en: Create
ast: Crear

en: Active
ast: Activu

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: Never
ast: Nunca

en: Header
ast: Encabezáu

en: Recipients
ast: Destinatarios

en: Comment
ast: Comentariu

en: Signature
ast: Robla

en: E-mail address
ast: Señes de corréu-e

en: Mode
ast: Mou

en: N/A
ast: N/D

en: Items
ast: Elementos

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: Medium
ast: Mediu

en: System
ast: Sistema

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: Code
ast: Códigu

en: Method
ast: Métodu

en: Egypt
ast: Exiptu

en: New Zealand
ast: Nueva Zelanda

en: Brazil
ast: Brasil

en: Paraguay
ast: Paraguái

en: Jamaica
ast: Xamaica

en: Japan
ast: Xapón

en: Libya
ast: Libia

en: Poland
ast: Polonia

en: Singapore
ast: Singapur

en: Turkey
ast: Turquía

en: Configuration
ast: Configuración

en: Other
ast: Otru

en: Role
ast: Rol

en: reset
ast: reafitar

en: Create content
ast: Crear conteníu

en: Save changes
ast: Guardar cambeos

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Order
ast: Orde

en: Do not display
ast: Anubrir

en: Close
ast: Zarrar

en: Germany
ast: Alemaña

en: Afghanistan
ast: Afganistán

en: Algeria
ast: Arxelia

en: American Samoa
ast: Samoa Americana

en: Anguilla
ast: Anguila

en: Antarctica
ast: Antártida

en: Antigua and Barbuda
ast: Antigua y Barbuda

en: Argentina
ast: Arxentina

en: Azerbaijan
ast: Azerbaixán

en: Bahamas
ast: Les Bahames

en: Bahrain
ast: Baḥréin

en: Bangladesh
ast: Bangladex

en: Belarus
ast: Bielorrusia

en: Belgium
ast: Bélxica

en: Benin
ast: Benín

en: Bermuda
ast: Les Bermudes

en: Bhutan
ast: Bután

en: Bosnia and Herzegovina
ast: Bosnia y Herzegovina

en: Botswana
ast: Botsuana

en: Bouvet Island
ast: Islla Bouvet

en: Burkina Faso
ast: Burkina Fasu

en: Cambodia
ast: Camboya

en: Cameroon
ast: Camerún

en: Canada
ast: Canadá

en: Cape Verde
ast: Cabu Verde

en: Cayman Islands
ast: Islles Caimán

en: Central African Republic
ast: República Centroafricana

en: Christmas Island
ast: Islla Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ast: Islles Cocos

en: Comoros
ast: Comores

en: Cook Islands
ast: Islles Cook

en: Cyprus
ast: Chipre

en: Czech Republic
ast: Chequia

en: Denmark
ast: Dinamarca

en: Djibouti
ast: Xibuti

en: Dominican Republic
ast: República Dominicana

en: Equatorial Guinea
ast: Guinea Ecuatorial

en: Ethiopia
ast: Etiopía

en: Faroe Islands
ast: Islles Feroe

en: Finland
ast: Finlandia

en: France
ast: Francia

en: French Guiana
ast: Guyana Francesa

en: French Polynesia
ast: Polinesia Francesa

en: Gabon
ast: Gabón

en: Georgia
ast: Xeorxa

en: Gibraltar
ast: Xibraltar

en: Greece
ast: Grecia

en: Greenland
ast: Groenlandia

en: Grenada
ast: Granada

en: Guadeloupe
ast: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ast: Guinea-Bisáu

en: Haiti
ast: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
ast: Islles Ḥeard y McDonald

en: Honduras
ast: Hondures

en: Hungary
ast: Hungría

en: Iceland
ast: Islandia

en: Ireland
ast: Irlanda

en: Italy
ast: Italia

en: Jordan
ast: Xordania

en: Kazakhstan
ast: Kazakstán

en: Kenya
ast: Kenia

en: Kyrgyzstan
ast: Kirguistán

en: Latvia
ast: Letonia

en: Lebanon
ast: El Líbanu

en: Lesotho
ast: Lesothu

en: Lithuania
ast: Lituania

en: Luxembourg
ast: Luxemburgu

en: Malawi
ast: Malaui

en: Malaysia
ast: Malasia

en: Mali
ast: Malí

en: Marshall Islands
ast: Islles Márxal

en: Martinique
ast: Martinica

en: Mauritius
ast: Mauriciu

en: Mexico
ast: Méxicu

en: Monaco
ast: Mónacu

en: Morocco
ast: Marruecos

en: Netherlands
ast: Países Baxos

en: New Caledonia
ast: Nueva Caledonia

en: Niger
ast: Níxer

en: Nigeria
ast: Nixeria

en: Norfolk Island
ast: Islla Norfolk

en: Northern Mariana Islands
ast: Islles Marianes del Norte

en: Norway
ast: Noruega

en: Oman
ast: Omán

en: Pakistan
ast: Paquistán

en: Palau
ast: Paláu

en: Panama
ast: Panamá

en: Papua New Guinea
ast: Papúa Nueva Guinea

en: Peru
ast: Perú

en: Philippines
ast: Filipines

en: Puerto Rico
ast: Puertu Ricu

en: Romania
ast: Rumanía

en: Rwanda
ast: Ruanda

en: San Marino
ast: San Marín

en: Saudi Arabia
ast: Arabia Saudita

en: Seychelles
ast: Seixeles

en: Sierra Leone
ast: Sierra Lleona

en: Slovakia
ast: Eslovaquia

en: Slovenia
ast: Eslovenia

en: Solomon Islands
ast: Islles Salomón

en: South Africa
ast: Sudáfrica

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ast: Islles Xeorxa del Sur y Sandwich del Sur

en: Spain
ast: España

en: Sudan
ast: Sudán

en: Suriname
ast: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ast: Svalbard ya Islla Jan Mayen

en: Swaziland
ast: Suazilandia

en: Sweden
ast: Suecia

en: Switzerland
ast: Suiza

en: Tajikistan
ast: Taxiquistán

en: Thailand
ast: Tailandia

en: Togo
ast: Togu

en: Tokelau
ast: Tokeláu

en: Trinidad and Tobago
ast: Trinidá y Tobagu

en: Tunisia
ast: Tunicia

en: Turkmenistan
ast: Turkmenistán

en: Turks and Caicos Islands
ast: Islles Turques y Caicos

en: Ukraine
ast: Ucraína

en: United Arab Emirates
ast: Emiratos Árabes Xuníos

en: United Kingdom
ast: Reinu Xuníu

en: United States
ast: Estaos Xuníos d'América

en: United States Minor Outlying Islands
ast: Islles Perifériques Menores de los EE.XX.

en: Uruguay
ast: Uruguái

en: Uzbekistan
ast: Uzbequistán

en: Wallis and Futuna
ast: Wallis y Futuna

en: Yemen
ast: Yeme

en: Zimbabwe
ast: Zimbabue

en: Formatting guidelines
ast: Indicaciones del formatu

en: English
ast: Inglés

en: Spanish
ast: Castellanu

en: update
ast: anovar

en: published
ast: espublizáu

en: The changes have been saved.
ast: Guardáronse los cambeos.

en: Text field
ast: Campu de testu

en: None.
ast: Nengún.

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha

en: Revision
ast: Revisión

en: Testing
ast: Prebes

en: Fiji
ast: Islles Fixi

en: Saint Kitts and Nevis
ast: Saint Kitts y Nevis

en: Saint Lucia
ast: Santa Llucía

en: Sao Tome and Principe
ast: Santu Tomé y Príncipe

en: French Southern Territories
ast: Tierres Australes y Antártiques Franceses

en: Saint Vincent and the Grenadines
ast: San Vicente y Les Granadines

en: Guernsey
ast: Guérnesei

en: Jersey
ast: Xerséi

en: Processing
ast: Procesando

en: British Indian Ocean Territory
ast: Territoriu Británicu del Oceánicu índicu

en: Croatia
ast: Croacia

en: Pitcairn
ast: Islles Pitcairn

en: Western Sahara
ast: El Sáḥara Occidental

en: Isle of Man
ast: Islla de Man

en: Montenegro
ast: Montenegru

en: Saint Pierre and Miquelon
ast: Saint Pierre y Miquelon

en: Save and continue
ast: Guardar y siguir

en: Saint Barthélemy
ast: San Bartuelu

en: Saint Martin (French part)
ast: Saint Martin (Parte Francesa)
