Ubercart (6.x-2.14) - en to el translation catalogue (244 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: yes
el: ναι

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Date
el: Ημερομηνία

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Message
el: Μήνυμα

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: edit
el: επεξεργασία

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Check
el: Επιταγή

en: Error
el: Σφάλμα

en: no
el: όχι

en: Node
el: Κόμβος

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Recipients
el: Παραλήπτες

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Node revision ID
el: ID αναθεώρησης κόμβου

en: Message type
el: Τύπος μηνύματος

en: Message text
el: Κείμενο μηνύματος

en: Add condition
el: Προσθήκη συνθήκης

en: Add action
el: Προσθήκη ενέργειας

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Sale
el: Πώληση

en: System
el: Σύστημα

en: Payment
el: Πληρωμή

en: reset
el: επαναφορά

en: Class
el: Κλάση

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Order
el: Σειρά

en: Formatting guidelines
el: Οδηγίες μορφοποίησης

en: Leave blank for %anonymous.
el: Αφήστε το κενό για να μείνει το %anonymous.

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: is equal to
el: ισούται με

en: is not equal to
el: δεν ισούται με

en: Execute custom PHP code
el: Εκτέλεση προσαρμοσμένου κώδικα PHP

en: Shipping method:
el: Μέθοδος αποστολής:

en: Taxes
el: Φόροι

en: Your item(s) have been updated.
el: Ενημερώθηκαν το αντικείμενο(α) σας.

en: Cart
el: Καλάθι

en: Credit card details
el: Λεπτομέρειες πιστωτικής κάρτας

en: Shipping
el: Έξοδα αποστολής

en: Payment method
el: Τρόπος πληρωμής

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Products
el: Προϊόντα

en: Pounds
el: Λίβρες

en: Grams
el: Γραμμάρια

en: Kilograms
el: Κιλά

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: Canceled
el: Ακυρώθηκε

en: Package
el: Πακέτο

en: Custom PHP
el: Προσαρμοσμένος κώδικας PHP

en: begins with
el: αρχίζει με

en: contains
el: περιέχει

en: deleted
el: διαγράφηκε

en: Credit card charged: !amount
el: Χρέωση πιστωτικής κάρτας: !amount

en: Display a message to the user
el: Εμφάνιση μηνύματος στο χρήστη

en: Notification
el: Ενημέρωση

en: Remove this action
el: Αφαιρέστε αυτή την ενέργεια

en: Shipping Address:
el: Διεύθυνση αποστολής:

en: Order #:
el: Παραγγελία #:

en: Shipping Method:
el: Μέθοδος αποστολής:

en: Ship order !order_id packages.
el: Αποστολή των συσκευασιών της παραγγελίας !order_id.

en: Ship
el: Αποστολή

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Order total:
el: Σύνολο παραγγελίας:

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
el: Αν το υπόλοιπο είναι μικρότερο ή ίσο του 0.00€

en: Tax
el: Φόρος

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
el: Συγγνώμη, αλλά μπορείτε να προσθέτετε μόνο ένα προϊόν κάθε φορά.

en: Default cart form
el: Προεπιλεγμένη φόρμα καλαθιού

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
el: Εμφάνιση του περιεχομένου του καλαθιού αγορών ενός πελάτη.

en: This account has been banned and can't download files anymore.
el: Ο λογαριασμός έχει αποκλεισθεί και δεν του επιτρέπεται πλέον η μεταφόρτωση αρχείων.

en: Uploaded file is not a valid JPEG
el: Το αρχείο που ανεβάσατε δεν είναι έγκυρο JPEG

en: Must fill in text
el: Απαιτείται να συμπληρωθεί με κείμενο

en: Package order !order_id products.
el: Συσκευασία των προϊόντων της παραγγελίας !order_id.

en: Specify and collect payment for an order.
el: Προσδιορίστε και εισπράξτε την πληρωμή για μια παραγγελία.

en: Test Gateway
el: Δίαυλος Δοκιμών (Test Gateway)

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
el: Επεξεργαστείτε πληρωμές με πιστωτικές κάρτες μέσω του Διαύλου Δοκιμών (Test Gateway).

en: Check or Money Order
el: Επιταγή ή εντολή πληρωμής.

en: Pay by mailing a check or money order.
el: Πληρώστε ταχυδρομώντας μια επιταγή ή μια εντολή πληρωμής.

en: Customer Supplied Package
el: Συσκευασία Προερχόμενη από τον Πελάτη

en: Pallet
el: Παλέτα

en: Credit card encryption
el: Κρυπτογράφηση πιστωτικής κάρτας

en: Credit card data in the database is currently being encrypted.
el: Τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας στην βάση δεδομένων έχουν κρυπτογραφηθεί.

en: Order status
el: Κατάσταση παραγγελίας

en: Continue with checkout to complete payment.
el: Συνεχίστε την επικύρωση της παραγγελίας για να ολοκληρώσετε και την πληρωμή.

en: Update order status on full payment
el: Ανανέωση της κατάστασης παραγγελίας μετά την εξόφληση

en: A payment gets entered for an order
el: Γίνεται πληρωμή για μία παραγγελία.

en: Check the order balance
el: Έλεγξε το υπόλοιπο της παραγγελίας

en: Balance is less than !zero.
el: Το υπόλοιπο είναι μικρότερο του !zero.

en: Balance is less than or equal to !zero.
el: Το υπόλοιπο είναι μικρότερο ή ίσο του !zero.

en: Balance is equal to !zero.
el: Το υπόλοιπο είναι ίσο του !zero.

en: Balance is greater than !zero.
el: Το υπόλοιπο είναι μεγαλύτερο του !zero.

en: Balance comparison type
el: Τύπος σύγκρισης υπολοίπου

en: Cart contents
el: Περιεχόμενα καλαθιού

en: Ubercart - core
el: Ubercart - πυρήνας

en: Check the order total
el: Έλεγχος συνολικού κόστους παραγγελίας

en: Order: Shipping address
el: Παραγγελία: Διεύθυνση αποστολής

en: Order: Billing address
el: Παραγγελία: Διεύθυνση χρέωσης

en: In checkout
el: Κατά την ολοκλήρωση

en: Post checkout
el: Μετά την ολοκλήρωση

en: Order comments:
el: Παρατηρήσεις παραγγελίας:

en: E-mail Address:
el: Διεύθυνση e-mail:

en: Billing Address:
el: Διεύθυνση τιμολόγησης:

en: Payment Method:
el: Τρόπος πληρωμής:

en: Order Summary:
el: Σύνολο Παραγγελίας:

en: Thanks again for shopping with us.
el: Σας ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε για τις αγορές σας.

en: User email
el: Email χρήστη

en: Designer
el: Σχεδιαστής

en: ends with
el: καταλήγει σε

en: SKU:
el: Κωδικός:

en: @name replacement patterns
el: @name πρότυπα αντικατάστασης

en: Attempt to e-mail invoice for order @order_id to @email failed.
el: Επιχειρήθηκε να σταλεί ένα τιμολόγιο για την παραγγελία @order_id μέσω email στο @email, αλλά απέτυχε.

en: Trigger
el: Εκκίνηση ενεργειών

en: Add a predicate
el: Προσθέστε ένα κατηγόρημα

en: That predicate does not exist.
el: Αυτό το κατηγόρημα δεν υπάρχει.

en: Predicates will be sorted by weight and processed sequentially.
el: Τα κατηγορήματα θα ταξινομηθούν κατά βάρος και θα επεξεργαστούν διαδοχικά.

en: Save predicate
el: Αποθήκευση κατηγορήματος.

en: These actions will be performed in order when this predicate passes the conditions evaluation.
el: Αυτές οι ενέργειες θα εκτελεστούν με τη σειρά όταν το κατηγόρημα περάσει τις συνθήκες αξιολόγησης.

en: Action: @title
el: Ενέργεια: @title

en: Available actions
el: Διαθέσιμες ενέργειες

en: Action removed.
el: Η ενέργεια αφαιρέθηκε.

en: Action added.
el: Η ενέργεια προστέθηκε.

en: Actions saved.
el: Οι ενέργειες αποθηκεύθηκαν.

en: Condition groups
el: Ομάδες  συνθηκών

en: AND. If all of these condition groups are TRUE.
el: AND (και). Αν όλες οι ομάδες συνθηκών επαληθεύονται.

en: OR. If any of these condition groups are TRUE.
el: OR (ή). Αν κάποιες από τις ομάδες συνθηκών επαληθεύονται.

en: Add condition group
el: Προσθήκη ομάδας συνθηκών

en: Conditions group
el: Ομάδα συνθηκών

en: AND. If all of these conditions are TRUE.
el: AND (και). Αν όλες οι συνθήκες επαληθεύονται.

en: OR. If any of these conditions are TRUE.
el: OR (ή). Αν κάποιες από τις συνθήκες επαληθεύονται.

en: Available conditions
el: Διαθέσιμες συνθήκες

en: Remove group
el: Διαγραφή ομάδας

en: Condition: @title
el: Συνθήκη: @title

en: Return FALSE if the condition is TRUE and vice versa.
el: Επιστρέφει ΨΕΥΔΗΣ αν η συνθήκη είναι ΑΛΗΘΗΣ και αντίστροφα.

en: Remove this condition
el: Αφαίρεση της συνθήκης

en: Condition group added.
el: Προστέθηκε ομάδα συνθηκών.

en: An error occurred when trying to add the condition.  Please try again.
el: Κάποιο λάθος προέκυψε κατά τη διαδικασία προσθήκης της συνθήκης. Παρακαλώ ξαναπροσπαθήστε.

en: Condition group removed.
el: Η ομάδα συνθηκών αφαιρέθηκε.

en: %title condition added.
el: Η συνθήκη %title προστέθηκε.

en: An error occurred when trying to remove the condition.  Please try again.
el: Κάποιο λάθος προέκυψε κατά τη διαδικασία αφαίρεσης της συνθήκης. Παρακαλώ ξαναπροσπαθήστε.

en: Condition removed.
el: Η συνθήκη αφαιρέθηκε.

en: Conditions saved.
el: Οι συνθήκες αποθηκεύτηκαν.

en: Use this form during the update process from Ubercart 1.0 to 2.0 to convert your Workflow-ng configurations to Conditional Actions predicates.  Once your configurations are converted, you should complete your uninstallation of Workflow-ng.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή τη φόρμα κατά τη μετάβαση από το Ubercart 1.0 στο 2.0 για να μετατρέψετε της ρυθμίσεις σας από το Workflow-ng σε κατηγορήματα του Conditional Actions. Όταν μετατραπούν οι ρυθμίσεις μπορείτε να τελειώσετε την απεγκατάσταση του Workflow-ng.

en: Convert configurations
el: Μετατροπή ρυθμίσεων

en: Converting Workflow-ng configurations
el: Μετατρέπονται οι ρυθμίσεις του Workflow-ng

en: Beginning conversion...
el: Έναρξη μετατροπής...

en: Now processing %cfg
el: Επεξεργάζεται τώρα %cfg

en: Drupal user
el: Drupal χρήστης

en: Trigger arguments
el: Επιχειρήματα σκανδαλισμού

en: Check the current date
el: Έλεγχος της τρέχουσας ημερομηνίας

en: Used to determine if the action should be performed on the current date.
el: Χρησιμοποιείται για να προσδιορίσει εάν η δράση θα εκτελεστεί την τρέχουσα ημερομηνία.

en: Returns whatever your custom PHP code returns.
el: Επιστρέφει το αποτέλεσμα του προσαρμοσμένου κώδικα PHP.

en: Returns TRUE if the user roles match your settings.
el: Επιστρέφει ΑΛΗΘΕΣ αν οι ρόλοι του χρήστη ταιριάζουν στις ρυθμίσεις σας.

en: Comparison
el: Σύγκριση

en: Only
el: Μόνο

en: Example: "The current date is before the date below."
el: Παράδειγμα: "Η τρέχουσα ημερομηνία είναι πριν την ημερομηνία στο παρακάτω πεδίο."

en: Author's user ID
el: User ID συγγραφέα

en: Node is published?
el: Ο κόμβος είναι δημοσιοποιημένος;

en: Node is promoted?
el: Ο κόμβος είναι προβιβασμένος;

en: Node is sticky?
el: Ο κόμβος είναι υπόμνημα;

en: Simple comparison
el: Απλή σύγκριση

en: is greater than
el: είναι μεγαλύτερο από

en: is less than
el: είναι μικρότερο από

en: is greater than or equal to
el: είναι μεγαλύτερο από ή ίσο με

en: is less than or equal to
el: είναι μικρότερο από ή ίσο με

en: Text matching
el: Ταύτιση κειμένου

en: Yes/No
el: Ναι/Όχι

en: Comparison value
el: Αποτέλεσμα σύγκρισης

en: You do not need to specify a value if your operator is in the Yes/No category.
el: Δεν χρειάζεται να καθορίσετε μια τιμή αν ο τελεστής σας ανήκει στην κατηγορία Ναι/Όχι.

en: OR: If the user has any of these roles.
el: OR (ή): Αν ο χρήστης έχει οποιονδήποτε από τους εξής ρόλους.

en: AND: If the user has all of these roles.
el: AND (και): Αν ο χρήστης έχει όλους τους ρόλους.

en: Enter the custom PHP to be evaluated when this action is executed.  Should not include &lt;?php ?> delimiters.
el: Εισάγετε τον κώδικα PHP που θα αξιολογηθεί όταν αυτή η ενέργεια εκτελεστεί. Δεν πρέπει να περιέχει τα &lt;?php και ?>.

en: No variables available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μεταβλητές.

en: Available PHP variables
el: Διαθέσιμες PHP μεταβλητές

en: You may use these variables in your custom PHP.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτές τις μεταβλητές στον προσαρμοσμένο κώδικα PHP.

en: administer conditional actions
el: διαχείριση ενεργειών υπό προϋποθέσεις (conditional actions)

en: Conditional actions
el: Ενέργειες υπό προϋποθέσεις (Conditional actions)

en: By trigger
el: Ανά σκανδάλη

en: By class
el: Ανά κλάση

en: Allows an administrator to create a new predicate.
el: Επιτρέπει στον διαχειριστή να δημιουργήσει ένα νέο κατηγόρημα.

en: Convert Workflow-ng configurations into Conditional Actions predicates.
el: Μετατροπή ρυθμίσεων από το Workflow-ng σε κατηγορούμενα του Conditional Actions

en: Meta data
el: Μέτα δεδομένα

en: Are you sure you want to remove this item?
el: Είστε σίγουρος για τη διαγραφή αυτού του αντικειμένου;

en: Update the order status to Payment Received.
el: Ανανέωση της κατάστασης παραγγελίας σε "Η πληρωμή λήφθηκε".

en: Update the order status to Completed.
el: Άλλαξε την κατάσταση της παραγγελίας σε "Ολοκληρωμένη".

en: Check the payment method
el: Ελέγξτε τον τρόπο πληρωμής

en: Send an e-mail to the customer
el: Αποστολή μηνύματος e-mail στον πελάτη

en: renewal
el: ανανέωση

en: The "From" address.
el: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του αποστολέα.

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
el: Εισάγετε τις διευθύνσεις e-mail για να λαμβάνετε ειδοποιήσεις, μία σε κάθε γραμμή. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε tokens παραγγελιών για δυναμικές διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
el: Η απόπειρα αποστολής του email @email που αφορά την παραγγελία @order_id απέτυχε.

en: Original order
el: Αρχική παραγγελία

en: E-mail an order update notification
el: Αποστολή ειδοποίησης μέσω e-mail για την τροποποίηση της παραγγελίας

en: Notify the customer when the order status is changed.
el: Ειδοποίηση του πελάτη όταν αλλάξει η κατάσταση της παραγγελίας.

en: Check the user name.
el: Έλεγχος του ονόματος χρήστη.

en: Order: User
el: Παραγγελία: Χρήστης

en: Send an order email
el: Αποστολή email για την παραγγελία

en: Email an order invoice
el: Αποστολή e-mail το τιμολόγιο της παραγγελίας

en: - All products -
el: - Όλα τα προϊόντα -

en: Selecting "- All products -" will override any other selections and returns the total number of products in the order.
el: Επιλέγοντας "- Όλα τα προϊόντα -" παρακάμπτονται οποιεσδήποτε άλλες επιλογές και επιστρέφεται το σύνολο των προϊόντων στην παραγγελία.

en: Select the invoice template to use for this email.
el: Επιλέξτε το πρότυπο τιμολογίου για χρήση με αυτό το email.

en: Included information
el: Πληροφορίες που συμπεριλαμβάνονται

en: Show the business header and shipping method.
el: Εμφάνιση της επικεφαλίδας της επιχείρησης και του τρόπου αποστολής.

en: Show all of the above plus the help text, email text, and store footer.
el: Εμφάνιση όλων των παραπάνω συν το κείμενο βοήθειας, το κείμενο του e-mail και το υποσέλιδο του καταστήματος.

en: Show all of the above plus the "thank you" message.
el: Εμφάνιση όλων των παραπάνω συν το μήνυμα 'Σας ευχαριστούμε'.

en: Attempted to e-mail an invoice with no recipient.
el: Επιχειρήθηκε να σταλεί ένα τιμολόγιο μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου χωρίς παραλήπτη.

en: Default price handler
el: Προεπιλεγμένος χειριστής τιμών

en: The default handler alterer is simply responsible for prefixing various product prices for display.
el: Ο προεπιλεγμένος χειριστής μετατροπής τιμής είναι απλά υπεύθυνος για να τοποθετεί προθέματα στις διάφορες τιμές των προϊόντων πριν εμφανιστούν.

en: The default handler formatter passes prices through a single currency formatter based on the store currency display settings.
el: Ο προεπιλεγμένος χειριστής μορφοποιητής απλά διαμορφώνει τις τιμές με βάση τις ρυθμίσεις εμφάνισης για το νόμισμα του καταστήματος.

en: List Price:
el: Τιμή Καταλόγου:

en: Cost:
el: Κόστος:

en: Price:
el: Τιμή:

en: Tax rule
el: Κανόνας φόρου

en: Calculate taxes
el: Υπολογισμός φόρων

en: Apply !name
el: Εφαρμογή !name

en: User @uid entered a @method payment of @amount for order @order_id.
el: Ο χρήστης @uid πλήρωσε με @method, @amount για την παραγγελία @order_id.

en: Product models
el: Μοντέλα προϊόντων

en: Order Date:
el: Ημερομηνία Παραγγελίας:

en: Thanks for your order, !order_first_name!
el: Ευχαριστούμε για την παραγγελία σας, !order_first_name!

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at !store_link and click on "My account" in the menu or login with the following link:
el: Εάν χρειάζεται να ελέγξετε την κατάσταση της παραγγελίας σας, παρακαλούμε επισκεφτείτε την αρχική σελίδα μας στο !store_link και κάντε κλικ στο "Ο λογαριασμός μου" στο μενού ή συνδεθείτε με τον παρακάτω σύνδεσμο:

en: To learn more about managing your orders on !store_link, please visit our <a href="!store_help_url">help page</a>.
el: Για να μάθετε περισσότερα για την διαχείριση των παραγγελιών σας στο !store_link, παρακαλούμε επισκεφθείτε τη <a href="!store_help_url">σελίδα βοήθειας</a>.
