Ubercart (6.x-2.2) - en to fi translation catalogue (1214 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Images
fi: Kuvat

en: Next
fi: Seuraava

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: enabled
fi: käytössä

en: enable
fi: ota käyttöön

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Administer
fi: Ylläpito

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Transaction ID
fi: Tapahtuma ID

en: Attribute
fi: Attribuutti

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Gross
fi: Brutto

en: Type
fi: Tyyppi

en: yes
fi: kyllä

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Age
fi: Ikä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Log
fi: Loki

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Default currency
fi: Oletusvaluutta

en: Action
fi: Toiminto

en: Cost
fi: Maksu

en: Quantity
fi: Määrä

en: On
fi: Käytössä

en: Purchased
fi: Ostettu

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Version
fi: Versio

en: view
fi: näkymä

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: None
fi: Ei mitään

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Test
fi: Testi

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Quote
fi: Lainaus

en: Image
fi: Kuva

en: Help text
fi: Ohjeteksti

en: Required
fi: Pakollinen

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Import
fi: Tuo

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Back
fi: Takaisin

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Changes
fi: Muutokset

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Catalog
fi: Tuoteluettelo

en: view catalog
fi: Näytä tuoteluettelo

en: administer catalog
fi: järjestele luetteloa

en: Time
fi: Aika

en: week
fi: viikko

en: Views
fi: Näkymät

en: Add
fi: Lisää

en: remove
fi: poista

en: View
fi: Näytä

en: Length
fi: Pituus

en: Format
fi: Muoto

en: The configuration options have been reset to their default values.
fi: Asetukset on palautettu oletusarvoihinsa.

en: hidden
fi: piilotettu

en: Dimensions
fi: Mittasuhteet

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: link
fi: linkki

en: Display
fi: Näyttö

en: Node type
fi: Solmun tyyppi

en: never
fi: ei koskaan

en: Total
fi: Yhteensä

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Advanced search
fi: Tarkempi haku

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: n/a
fi: ei mitään

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: User
fi: Käyttäjä

en: Check
fi: Muu suoritus

en: Files
fi: Tiedostot

en: Error
fi: Virhe

en: Options
fi: Valinnat

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: no
fi: ei

en: Create
fi: Luo

en: hours
fi: tunnit

en: days
fi: päivät

en: Active
fi: Voimassa

en: Year
fi: Vuosi

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Off
fi: Pois päältä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Submit changes
fi: Tallenna muutokset

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: You must enter a valid e-mail address.
fi: Sinun täytyy syöttää kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Node revision ID
fi: Solmun revision ID

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: Message type
fi: Viestin tyyppi

en: Average
fi: Keskimäärin

en: Click here
fi: Klikkaa tässä

en: Add action
fi: Lisää toimenpide

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Mode
fi: Tila

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Items
fi: Aiheet

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Card Type
fi: Korttityyppi

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: Month
fi: Kuukausi

en: Add line
fi: Lisää rivi

en: Qty
fi: Määrä

en: Price
fi: Hinta

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: System
fi: Järjestelmä

en: Customer
fi: Asiakas

en: Amount
fi: Määrä

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Invoice
fi: Lasku

en: Code
fi: Koodi

en: Stock
fi: Varasto

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment settings
fi: Maksuasetukset

en: Payments
fi: Maksut

en: Store
fi: Kauppa

en: Company
fi: Yritys

en: directory
fi: hakemisto

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Method
fi: Tapa

en: Day
fi: Päivä

en: End
fi: Päättyy

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Other
fi: Muu

en: SKU
fi: Koodi

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Role
fi: Rooli

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Destination
fi: Kohde

en: reset
fi: nollaa

en: Class
fi: Luokka

en: Button
fi: Nappi

en: Clicks
fi: Klikkaukset

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Argument
fi: Argumentti

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Operator
fi: Operaattori

en: Order
fi: Järjestys

en: Credit Card
fi: Luottokortti

en: Do not display
fi: Älä näytä

en: Process
fi: Suorita

en: Close
fi: Sulje

en: Expiration
fi: Voimassaoloaika

en: Duration
fi: Kesto

en: Expiration date
fi: Päättymispäivä

en: City
fi: Kaupunki

en: Postal code
fi: Postinumero

en: State/Province
fi: Osavaltio/Provinssi

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Labels
fi: Osoitelaput

en: Formatting guidelines
fi: Muotoiluohjeet

en: Leave blank for %anonymous.
fi: Jätä tyhjäksi käyttäjälle %anonymous.

en: Pending
fi: Odottaa

en: minute
fi: minuutti

en: minutes
fi: minuutti / minuutit

en: Upload file
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto

en: List price
fi: Listahinta

en: English
fi: englanti

en: Spanish
fi: espanja

en: update
fi: päivitä

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: unlimited
fi: rajoittamaton

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: (disabled)
fi: (pois käytöstä)

en: day
fi: päivä

en: hour
fi: tunti

en: Text field
fi: Tekstikenttä

en: is equal to
fi: on samansuuruinen kuin

en: is not equal to
fi: on erisuuri kuin

en: None.
fi: Ei mitään.

en: Execute custom PHP code
fi: Suorita kustomoitua PHP koodia

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Select one...
fi: Valitse yksi...

en: Production
fi: Tuotanto

en: Shipping method:
fi: Toimitustapa:

en: Taxes
fi: Verot

en: Tax rate
fi: Veroprosentti

en: Delete package
fi: Poista pakkaus

en: Search options
fi: Hakuvalinnat

en: options
fi: asetukset

en: Shopping cart
fi: Ostoskori

en: Your item(s) have been updated.
fi: Tuotteet on päivitetty.

en: Qty.
fi: Määrä

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Credit card details
fi: Luottokorttitiedot

en: Discount
fi: Alennus

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Order history
fi: Tilaushistoria

en: Product
fi: Tuote

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Ship to:
fi: Toimitusosoite:

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Balance
fi: Saldo

en: Received
fi: Vastaanotettu

en: Completed
fi: Valmis

en: Payment details
fi: Maksun tiedot

en: Products
fi: Tuotteet

en: administer products
fi: Hallitse tuotteita

en: Product settings
fi: Tuoteasetukset

en: Street address
fi: Lähiosoite

en: Testing
fi: Testaus

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Pounds
fi: Paunaa

en: Grams
fi: Grammaa

en: Kilograms
fi: Kilogrammaa

en: Ounces
fi: Unssia

en: Inches
fi: Tuumat

en: Feet
fi: Jalat

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Print invoice
fi: Tulosta lasku

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: Authentication
fi: Tunnistaminen

en: Live
fi: Reaaliaikainen

en: hour(s)
fi: tunti / tunnit

en: day(s)
fi: päivä(t)

en: week(s)
fi: viikko / viikot

en: month(s)
fi: kuukausi / kuukaudet

en: Contact settings
fi: Yhteydenottoasetukset

en: cancel
fi: peruuta

en: Processing
fi: Käsitellään

en: disable
fi: pois käytöstä

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Contact phone number
fi: Puhelinnumero

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: years
fi: vuosia

en: Ubercart - payment
fi: Ubercart - maksu

en: Order ID
fi: Tilaustunnus

en: Search returned the following results:
fi: Haku tuotti seuraavan tuloksen:

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: Button settings
fi: Facebook Tykkää -napin asetukset

en: Rate
fi: Arvio

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
fi: Maksun yhteydessä tapahtui virhe. Ole hyvä ja ota yhteyttä ylläpitoon tilauksen tarkastamiseksi.

en: A payment has been accepted.
fi: Maksu on hyväksytty.

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Ubercart - core (optional)
fi: Ubercart - ydin (valinnainen)

en: Unavailable
fi: Ei saatavilla

en: Purchase date
fi: Ostopäivämäärä

en: year(s)
fi: vuosi / vuodet

en: product
fi: tuote

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Saved addresses
fi: Tallennetut osoitteet

en: Packages
fi: Pakkaukset

en: Package
fi: Pakkaus

en: Attribute settings
fi: Ominaisuuksien asetukset

en: Add role
fi: Lisää rooli

en: Country code
fi: Maakoodi

en: Order #
fi: Tilaus #

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: begins with
fi: alkaa

en: contains
fi: sisältää

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: daily
fi: päivittäin

en: weekly
fi: viikoittain

en: Stock settings
fi: Varaston asetukset

en: deleted
fi: poistettu

en: Containing any of the words
fi: Sisältää minkä tahansa sanoista

en: Containing the phrase
fi: Sisältää lauseen

en: Containing none of the words
fi: Ei sisällä sanoja

en: Only in the category(s)
fi: Vain luokassa/luokissa

en: Only of the type(s)
fi: Vain tyyppiä/tyyppejä

en: Billing information
fi: Laskutustiedot

en: Company name
fi: Yrityksen nimi

en: Sandbox
fi: Harjoittelualue

en: Authorization
fi: Vahvistus

en: Credit card charged: !amount
fi: Luottokorttia veloitettu: !amount

en: Search returned no results.
fi: Haku ei tuottanut tulosta.

en: Reports
fi: Raportit

en: Display a message to the user
fi: Näytä käyttäjälle viesti

en: Revenue
fi: Voitto

en: Payment method title
fi: Maksutavan otsikko

en: Order review submit button text
fi: Tilauksen varmistussivun lähetysnapin teksti

en: Submit Order
fi: Lähetä tilaus

en: Order created through website.
fi: Tilaus luotiin sivuston kautta.

en: Product information
fi: Tuotetiedot

en: Sell price
fi: Myyntihinta

en: Customer purchase price.
fi: Asiakkaan ostohinta.

en: clone
fi: kloonaa

en: Not checked
fi: Ei tarkistettu

en: Remove this action
fi: Poista tämä toimenpide

en: View cart
fi: Näytä ostoskori

en: Invalid e-mail address.
fi: Väärä sähköpostiosoite.

en: Click to view.
fi: Klikkaa katso

en: Shipping Address:
fi: Toimitusosoite:

en: Order #:
fi: Tilaus #:

en: Shipping Method:
fi: Toimitustapa:

en: Ship order !order_id packages.
fi: Toimita tilauksen !order_id paketit.

en: Ship
fi: Toimita

en: This order has no comments associated with it.
fi: Tässä tilauksessa ei ole ilmoituksia.

en: Product reports
fi: Tuoteraportit

en: Products sold
fi: Myydyt tuotteet

en: Total revenue
fi: Liikevaihto yhteensä

en: No products found
fi: Yhtään tuotetta ei löytynyt

en: Number of orders
fi: Tilausten lukumäärä

en: Sales data
fi: Myyntitiedot

en: Daily average for @month
fi: @monthn päivittäinen keskiarvo

en: New packages
fi: Uudet paketit

en: Edit package
fi: Muokkaa pakkausta

en: Shipments
fi: Lähetykset

en: New shipment
fi: Uusi toimitus

en: Shipment !id
fi: Toimitus !id

en: Delete shipment
fi: Poista toimitus

en: Ship packages
fi: Lähetä pakkaukset

en: Package ID
fi: Pakkauksen ID-tunnus

en: Shipping type
fi: Toimitustyyppi

en: Package type
fi: Pakkaustyyppi

en: Shipment ID
fi: Lähetyksen ID-tunnus

en: Tracking number
fi: Seurantanumero

en: This order's products have not been organized into packages.
fi: Tämän tilauksen tuotteita ei ole järjestetty paketeiksi.

en: Create packages.
fi: Luo pakkauksia.

en: Order @order_id does not exist.
fi: Tilausta @order_id ei ole olemassa.

en: Are you sure you want to delete this package?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän pakkauksen

en: Ship date
fi: Toimituspäivämäärä

en: Estimated delivery
fi: Arvioitu saapumispäivä

en: No shipments have been made for this order.
fi: Tästä tilauksesta ei ole tehty lähetyksiä.

en: Make a new shipment
fi: Tee uusi toimitus

en: Ship Manually
fi: Lähetä manuaalisesti

en: Shipping method
fi: Toimitustapa

en: Are you sure you want to delete this shipment?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän lähetyksen?

en: Payment received
fi: Maksu vastaanotettu

en: Merchant ID
fi: Kauppias ID-tunnus

en: Currency code
fi: Valuuttakoodi

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Enter
fi: Syötä

en: No response
fi: Ei vastausta.

en: Order complete
fi: Tilaus valmis

en: Payment methods
fi: Maksutavat

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: File download
fi: Tiedoston lataus

en: Credit card
fi: Luottokortti

en: Order total:
fi: Tilaus yhteensä:

en: Current balance:
fi: Tämänhetkinen saldo:

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
fi: Asiakas käytti eri sähköpostiosoitetta suorittaessaan maksua: !email

en: Click to complete checkout.
fi: Klikkaa päättääksesi tilausprosessi.

en: Vendor account number
fi: Palveluntarjoajan tilinumero

en: Unknown status
fi: Tuntematon tilanne

en: Editable
fi: Mahdollista muokattavuus

en: Subtotal:
fi: Välisumma:

en: COD
fi: Postiennakko

en: Address book
fi: Osoitekirja

en: Base price
fi: Pohjahinta

en: Tax
fi: Vero

en: Customer messages
fi: Asiakasviestit

en: Button alignment
fi: Painikkeiden tasaus

en: Default price
fi: Vakiohinta

en: You do not have any items in your shopping cart.
fi: Ostoskorissasi ei ole tuotteita.

en: Customer will accept marketing emails.
fi: Asiakas suostuu vastaanottamaan markkinointisähköposteja.

en: Customer does not want marketing emails.
fi: Asiakas ei halua markkinointisähköposteja.

en: Return to order view screen.
fi: Palaa tilauksen katselunäkymään

en: Use this terminal to process credit card payments:
fi: Käytä tätä päätettä luottokorttimaksujen suorittamiseen:

en: Charge
fi: Veloita

en: You must enter a number for the amount.
fi: Sinun on syötettävä numero määräksi

en: A reason for refunding the customer is required.
fi: Hyvityksen tekemiseen asiakkaalle vaaditaan syy.

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
fi: Väärä tilauskoodi. Maksusuoritus ei onnistu.

en: yearly
fi: vuosittain

en: monthly
fi: kuukausittain

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
fi: Voit lisätä vain yhden kerrallaan.

en: Default cart form
fi: Ostoskorin oletusmuoto

en: Cart Contents
fi: Ostoskorin sisältö

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
fi: Näytä asiakkaan ostoskorin sisältö.

en: This account has been banned and can't download files anymore.
fi: Tämä käyttäjätili on estetty, eikä sillä voi ladata enää tiedostoja.

en: Watermark Text
fi: Vesileiman teksti

en: Add Watermark
fi: Lisää vesileima

en: Uploaded file is not a valid JPEG
fi: Lähetetty tiedosto ei ole validi JPEG

en: Must fill in text
fi: Täytä teksti

en: Empty Line
fi: Tyhjä rivi

en: Package order !order_id products.
fi: Pakkaa tilauksen !order_id tuotteet.

en: Specify and collect payment for an order.
fi: Määritä ja kerää tilauksen maksu

en: Test Gateway
fi: Testi-gateway

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
fi: Prosessoi luottokorttimaksut testi-gatewayn kautta.

en: Check or Money Order
fi: Šekki tai maksumääräys

en: Pay by mailing a check or money order.
fi: Maksu pankkisiirrolla.

en: UPS Next Day Air
fi: UPS seuraavan päivän lentoposti

en: UPS Next Day Air Saver
fi: UPS seuraavan päivän lentoposti (säästö)

en: UPS Next Day Early A.M.
fi: UPS seuraavan päivän aamuposti

en: UPS 2nd Day Air
fi: UPS toisen päivän lentoposti

en: UPS 2nd Day Air A.M.
fi: UPS toisen päivän aamuposti

en: UPS 3-Day Select
fi: UPS 3 päivää

en: UPS Letter
fi: UPS Kirje

en: Customer Supplied Package
fi: Asiakkaan toimittama paketti

en: UPS Express Box
fi: UPS Express laatikko

en: UPS 25KG Box
fi: UPS 25Kg laatikko

en: UPS 10KG Box
fi: UPS 10Kg laatikko

en: Small Packages
fi: Pienet paketit

en: Credit card encryption
fi: Luottokorttisalaus

en: Credit card data in the database is currently being encrypted.
fi: Tietokannan luottokorttitietoja salataan parhaillaan.

en: This block of text represents a configurable message such as a set of instructions or an e-mail template.  Using hook_uc_message to handle the default values for these is so easy even your grandma can do it!
fi: Tämä tekstilohko on viestejä varten, joita voit käyttää mm. ohjepätkinä tai viestipohjina sähköposteja varten. hook_uc_message :lla viestien perusarvojen muokkaaminen on erittäin helppoa.

en: Credit card on a secure server:
fi: Luottokortti turvallisella palvelimella:

en: Credit card/eCheck
fi: Luottokortti/eCheck

en: Select your payment type:
fi: Valitse maksutapa:

en: Online check
fi: verkkolasku

en: Your 2Checkout vendor account number.
fi: 2Checkout palveluntarjoajan tilinumero.

en: Secret word for order verification
fi: Salainen tunnussana tilauksen vahvistamiseksi

en: The secret word entered in your 2Checkout account Look and Feel settings.
fi: Salasana, jonka olet määrittänyt 2Checkout-tilisi Look and Feel -asetuksissa.

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
fi: Ota käyttöön testitila, joka antaa mahdollisuuden testitilausten käsittelyyn.

en: Language preference
fi: Käytettävä kieli

en: Allow customers to choose to pay by credit card or online check.
fi: Salli asiakkaiden valita maksutavaksi luottokortti tai verkkolasku

en: Show credit card icons beside the payment method title.
fi: Näytä luottokorttien kuvakkeet maksutapojen vieressä

en: Multi-page checkout
fi: Monisivuinen kassa

en: Single page checkout
fi: Yksisivuinen kassa

en: Attempted unverified 2Checkout completion for this order.
fi: Yritettiin varmentamatonta 2Checkout maksua tälle tilaukselle.

en: Paid by !type, 2Checkout.com order #!order.
fi: Maksanut !type, 2Checkout.com tilaus #!order.

en: credit card
fi: luottokortti

en: Your order will be processed as soon as your payment clears at 2Checkout.com.
fi: Tilauksesi käsitellään heti kun maksutiedot selviää 2Checkout.comissa.

en: !type payment is pending approval at 2Checkout.com.
fi: !type maksu odottaa 2Checkout.com:n vahvistusta.

en: Update your payment details
fi: Päivitä maksutiedot

en: Update the payment details for a recurring fee.
fi: Päivitä toistuvan maksun maksutiedot.

en: Cancel the recurring fee?
fi: Peru toistuva maksu?

en: Cancel a recurring fee.
fi: Peru toistuva maksu.

en: Process credit card payments using the AIM service of Authorize.net.
fi: Suorita luottokorttimaksut käyttäen AIM tai Authorize.net palvelua

en: API Login ID
fi: API kirjautumis ID

en: AIM settings
fi: AIM asetukset

en: ARB settings
fi: ARB-asetukset

en: MD5 Hash
fi: MD5-tiivistesumma

en: CIM settings
fi: CIM-asetukset

en: New customer profile created successfully at Authorize.Net.
fi: Uusi Authorize.Net -asiakasprofiili luotu onnistuneesti.

en: Authorize.Net: Creating CIM profile failed.<br />@error - @text
fi: Authorize.Net: CIM-profiilin luominen epäonnistui.<br />@error -@text

en: Authorize.Net: CIM profile created - @id
fi: Authorize.Net: CIM-profiili luotu - @id

en: Credit card payment declined: @message
fi: Luottokorttimaksu hylätty: @message

en: Type: @type<br />ID: @id
fi: Tyyppi: @type<br />ID: @id

en: ACCEPTED
fi: HYVÄKSYTTY

en: REJECTED
fi: HYLÄTTY

en: Order @order_id
fi: Tilaus @order_id

en: Order @order_id - @sku
fi: Tilaus @order_id - @sku

en: Subscription ID: @subscription_id
fi: Tilausnumero: @subscription_id

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
fi: Toistuvan laskun laskutustiedot on päivitetty.

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancellation failed.<br />@error - @text
fi: Authorize.Net: Tilauksen @subscription_id peruuttaminen epäonnistui.<br />@error - @text

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancelled.
fi: Authorize.Net: Tilaus @subscription_id peruttu.

en: Are you sure you wish to cancel this subscription?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa tämän tilauksen?

en: Subscription cancelled through Authorize.Net.
fi: Tilaus peruttu Authorize.Net kautta.

en: Subscription cancellation failed. See order admin comments for more details.
fi: Tilauksen peruuttaminen epäonnistui. Katso tilauksen ylläpidon ilmoituksia.

en: Are you sure you wish to cancel this fee?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa tämän maksun?

en: The recurring fee has been canceled.
fi: Toistuva maksu on peruttu.

en: An error has occurred. Please try again and contact us if the problem persists.
fi: Tapahtui virhe, ole hyvä ja yritä uudelleen. Ota meihin yhteyttä, jos ongelma ei katoa.

en: Address (Street) matches, ZIP does not
fi: Katuosoite täsmää, mutta postinumero ei

en: Retry – System unavailable or timed out
fi: Kokeile uudestaan - Palvelu ei ole saatavilla tai pyyntö aikakatkaistiin

en: Address information is unavailable
fi: Osoitetietoja ei ole saatavilla

en: Not Processed
fi: Ei käsitelty

en: Void
fi: Mitätöity

en: CVV information
fi: CVV tiedot

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
fi: Luottokorttimaksu ei onnistunut. Ole hyvä ja tarkista luottokortin tiedot ja yritä uudelleen. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä tilauksen suorittamiseksi.

en: Credit card:
fi: Luottokortti:

en: Pay by credit card.
fi: Maksa luottokortilla.

en: (Last 4)
fi: (4 viimeisintä)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
fi: Syötä kortin omistajan nimi kuten se on korttiin kirjoitettu.

en: You have entered an invalid credit card number.
fi: Syöttämäsi luottokortin numero on virheellinen.

en: The start date you entered is invalid.
fi: Syötetty aloituspäivämäärä on väärin.

en: The credit card you entered has expired.
fi: Syöttämäsi luottokortti on vanhentunut.

en: You have entered an invalid CVV number.
fi: Olet syöttänyt väärän CVV numeron.

en: You must enter the issuing bank for that card.
fi: Sinun on syötettävä kortin myöntäneen pankin nimi.

en: Card Owner
fi: Kortin omistaja

en: Issuing Bank
fi: Myöntäjäpankki

en: View card details.
fi: Katso luottokortin tietoja.

en: Card Type:
fi: Kortin tyyppi:

en: Card Owner:
fi: Kortin omistaja:

en: Card Number:
fi: Kortin numero:

en: Start Date:
fi: Aloituspäivämäärä:

en: Expiration:
fi: Viimeinen voimassaolopäivä:

en: Issuing Bank:
fi: Myöntäjäpankki:

en: You are responsible for the security of your website, including the protection of credit card numbers.  Please be aware that choosing some settings in this section may decrease the security of credit card data on your website and increase your liability for damages in the case of fraud.
fi: Olet vastuussa sivustosi turvallisuudesta, myös luottokorttinumeroiden suojaamisesta. Ota huomioon, että jotkin asetukset tässä osiossa voivat heikentää luottokorttitietojen suojausta ja lisätä vastuutasi petostapauksissa.

en: Validate credit card numbers at checkout.
fi: Varmenna luottokortin numerot kassalla.

en: Attempt to process credit card payments at checkout.
fi: Yritä käsitellä luottokorttimaksut kassalla.

en: Order status
fi: Tilauksen tilanne

en: Unit of time
fi: Aikayksikkö

en: Specify what information to collect from customers in addition to the card number.
fi: Määrittele mitä tietoa asiakkailta kerätään kortin numeron lisäksi.

en: Enable CVV text field on checkout form.
fi: Aktivoi CVV tekstikenttä kassalomakkeella.

en: The CVV is an added security measure on credit cards. On Visa, Mastercard, and Discover cards it is a three digit number, and on AmEx cards it is a four digit number. If your credit card processor or payment gateway requires this information, you should enable this feature here.
fi: CVV on luottokorttien lisäturva. VISA, Mastercard ja Discover korteissa kyseessä on kolme numeroa, ja American Express kortissa kyseessä on neljä numeroa. Jos luottokortin prosessori tai maksuväylä vaatii tämän tiedon, sinun pitää aktivoida tämä toiminto täällä.

en: Enable card owner text field on checkout form.
fi: Aktivoi omistajatekstikenttä kassalomakkeella.

en: Enable issuing bank text field on checkout form.
fi: Aktivoi myöntäjäpankki tekstikenttä kassalomakkeella

en: Enable card type selection on checkout form.
fi: Aktivoi kortin tyyppivalikoima kassalomakkeella.

en: Card type select box options
fi: Korttityypin valintalaatikon asetukset

en: Enter one card type per line. These fields will populate the card type select box if it is enabled.
fi: Syötä yksi korttityyppi per rivi. Korttityyppien valintalaatikko täytetään näillä tiedoilla, jos se on käytössä.

en: Here you can alter messages displayed to customers using credit cards.
fi: Täältä voit muokata viestejä, joita näytetään luottokorttia käyttäville asiakkaille.

en: Credit card payment policy
fi: Luottokorttimaksu menettelytapa

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
fi: Laskutustietojen täytyy vastata luottokortin laskutusosoitetta, joka on syötetty alle tai me emme pysty suorittamaan maksua.

en: Card processing failure message
fi: Kortin tunnusluvun käsittelyn epäonnistumisesta kertova viesti

en: Error message displayed to customers when an attempted payment fails at checkout.
fi: Virheilmoitus, joka näytetään asiakkaille maksuyrityksen epäonnistuttua kassalla.

en: You have specified a non-existent directory.
fi: Määritettyä hakemistoa ei ole olemassa.

en: Cannot write to directory, please verify the directory permissions.
fi: Kansioon kirjoittaminen ei onnistu, ole hyvä ja tarkista kansion käyttöoikeudet.

en: Cannot read from directory, please verify the directory permissions.
fi: Kansiosta lukeminen ei onnistu, ole hyvä ja tarkista kansion käyttöoikeudet.

en: Card type
fi: Kortin tyyppi

en: Card owner
fi: Kortinhaltijan nimi

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Start Month
fi: Alkamiskuukausi

en: Start Year
fi: Alkamisvuosi

en: Expiration Month
fi: Erääntymiskuukausi

en: Expiration Year
fi: Erääntymisvuosi

en: Issuing bank
fi: Pankki

en: (if present)
fi: (jos on)

en: Expiration Date:
fi: Eräpäivä

en: What's the CVV?
fi: Mikä on CVV?

en: What is the CVV?
fi: Mikä on CVV?

en: CVV stands for Card Verification Value. This number is used as a security feature to protect you from credit card fraud.  Finding the number on your card is a very simple process.  Just follow the directions below.
fi: CVV tarkoittaa luottokortin tarkistusnumeroa. Tätä numeroa käytetään turvallisuussyistä estämään luottokorttipetos. Numeron löytäminen kortista on yksinkertaista. Seuraa alla olevia ohjeita.

en: The CVV for these cards is found on the back side of the card.  It is only the last three digits on the far right of the signature panel box.
fi: Näiden korttien CVV on kortin takana. Kyseessä on kolme viimeistä numeroa äärimmäisenä oikealla allekirjoitusruudussa.

en: The CVV on American Express cards is found on the front of the card.  It is a four digit number printed in smaller text on the right side above the credit card number.
fi: American Express korttien CVV on kortin edessä. Kyseessä on neljä numeroa jotka on painettu pienemmällä kirjasinkoolla oikealle puolen luottokortin numeron päälle.

en: Close this window
fi: Sulje tämä ikkuna

en: Order total: @total
fi: Tilaus yhteensä: @total

en: Balance: @balance
fi: Summa: @balance

en: Charge Amount
fi: Veloitettava summa

en: Charge amount
fi: Veloitettava summa

en: You must enter a positive number for the amount.
fi: Syötä määräksi positiivinen numero.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
fi: Luottokortti käsiteltiin onnistuneesti. Katso ylläpidon kommentit saadaksesi lisätietoja.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
fi: Luottokorttimaksu epäonnistui. Katso ylläpidon kommentit.

en: administer credit cards
fi: hallinnoi luottokortteja

en: view cc details
fi: katso luottokortin tiedot

en: view cc numbers
fi: katso luottokortin numerot

en: process credit cards
fi: käsittele luottokortit

en: Receive credit card payments through checkout.
fi: Vastaanota luottokorttimaksut kassalla.

en: Process credit card payments using the Silent Order POST service of CyberSource.
fi: Suorita luottokorttimaksut käyttäen CyberSource Silent Order POST palvelua.

en: Payment server
fi: Maksupalvelin

en: Ensure address verification
fi: Varmista osoitteen tarkistus

en: Process transaction only if address passes verification.
fi: Suorita siirto vain jos osoite läpäisee tarkistuksen.

en: Process transaction regardless of the result of address verification.
fi: Suorita siirto riippumatta osoitteen tarkistuksen tuloksesta.

en: ZIP/Postal code
fi: Postinumero

en: The credit card type did not pass validation.
fi: Luottokorttityyppi ei läpäissyt vahvistusta.

en: <b>Credit card !type:</b> !amount<br /><b>Decision: @decision</b><br /><b>Reason:</b> !reason
fi: <b>Luottokortti !type:</b> !amount<br /><b>Päätös: @decision</b><br /><b>Peruste:</b> !reason

en: !id<br />!decision, Reason: !reason
fi: !id<br />!decision, Peruste: !reason

en: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Decision: @decision</b><br /><b>Reason:</b> !reason
fi: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Päätös: @decision</b><br /><b>Peruste:</b> !reason

en: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Reason: !reason
fi: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Peruste: !reason

en: <b>Attempt to create CyberSource profile failed.</b><br /><b>Reason:</b> @code
fi: <b>CyberSource -profiilin luonti epäonnistui.</b><br /><b>Syy:</b> @code

en: @city city tax
fi: @city kaupunkivero

en: County tax
fi: Kunnallisvero

en: Successful transaction.
fi: Onnistunut maksusiirto.

en: Expired card.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
fi: Vanhentunut kortti.<br /><b>Mahdollinen toimenpide:</b> Pyydä toinen kortti tai muu maksutapa.

en: Street address does not match, but 5-digit postal code matches.
fi: Lähiosoite ei sopinut, mutta viisinumeroinen postinumero sopii.

en: Card verification number matched.
fi: Kortin varmistusnumero oli oikein

en: Card verification number not matched.
fi: Kortin varmistusnumero ei ollut oikein

en: Continue with checkout to complete payment.
fi: Jatka kassalle maksun suorittamiseksi.

en: Select a payment method from the following options.
fi: Valitse maksutapa seuraavista vaihtoehdoista.

en: Paying by
fi: Maksutapa

en: Method: @payment_method
fi: Maksutapa: @payment_method

en: Check the order balance
fi: Tarkista tilauksen saldo

en: Credit card payment processed successfully.
fi: Luottokorttimaksu onnistui.

en: Configure the payment settings.
fi: Muuta maksuasetuksia.

en: View the payment settings.
fi: Katso maksuasetuksia.

en: Edit the payment settings.
fi: Muokkaa maksuasetuksia.

en: Edit the basic payment settings.
fi: Muokkaa perusmaksuasetuksia.

en: Edit the payment method settings.
fi: Muokkaa maksutapa-asetuksia

en: Payment gateways
fi: Maksuväylät

en: Edit the payment gateway settings.
fi: Muokkaa maksuväyläasetuksia.

en: Delete payment?
fi: Poista maksu?

en: The payment method of the order.
fi: Tilauksen maksutapa

en: Select a payment method from the enabled payment modules.
fi: Valitse maksutapa aktivoiduista maksumoduleista.

en: No payment methods founds.
fi: Maksutapoja ei löydy.

en: This gateway supports the following payment methods:
fi: Tämä väylä tukee seuraavia maksutapoja:

en: Order total preview:
fi: Tilauksen kokonaisuuden esikatselu:

en: Payment entered.
fi: Syötetty maksu.

en: An error loading the payment information occurred.
fi: Virhe maksutiedon lataamisessa.

en: Payment information:
fi: Maksutieto:

en: Are you sure you want to delete this payment?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän maksun?

en: Payment deleted.
fi: Maksu peruutettu.

en: @method payment for @amount entered by @user.
fi: Käyttäjä @user syötti @method -maksun summalle @amount.

en: uc_payment
fi: uc_maksu

en: view payments
fi: katso maksuja

en: delete payments
fi: poista maksut

en: Cash on delivery
fi: Postiennakko

en: Pay cash on delivery on pick-up.
fi: Maksu postiennakolla.

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
fi: Postiennakkomaksu suoritetaan lähetystä noudettaessa tai vastaanottajan ovella.

en: Delivery Date
fi: Toimituspäivä

en: Desired delivery date:
fi: Toivottu toimituspäivä:

en: Let customers enter a desired delivery date.
fi: Anna asiakkaiden syöttää toivottu toimituspäivämäärä.

en: Enter a desired delivery date:
fi: Syötä toivottu toimituspäivämäärä:

en: Mail to
fi: Lähetä postia:

en: Instructions for customers on the checkout page.
fi: Asiakasohje kassasivulla.

en: Order balance:
fi: Tilauksen saldo:

en: Review order
fi: Tarkista tilaus

en: Review payment
fi: Katso maksu

en: Submit order
fi: Lähetä tilaus

en: PayPal payment complete
fi: PayPal maksu tehty

en: PayPal payment cancelled
fi: PayPal maksu peruutettu

en: PayPal Express Checkout
fi: PayPal Express Kassa

en: API server
fi: API palvelin

en: Express Checkout
fi: Pikakassa

en: API username
fi: API käyttäjänimi

en: API password
fi: API salasana

en: <b>Address:</b> @avscode
fi: <b>Osoite:</b> @avscode

en: PayPal transaction ID: @transactionid
fi: PayPalin transaktio ID: @transactionid

en: PayPal e-mail address
fi: PayPal sähköpostiosoite

en: The e-mail address you use for the PayPal account you want to receive payments.
fi: Sähköpostiosoite jota käytät PayPal tilin yhteydessä johon haluat vastaanottaa maksut.

en: PayPal login page language
fi: Paypalin kirjautumissivun kieli

en: PayPal server
fi: Paypal palvelin

en: Payment action
fi: Maksutoiminto

en: Complete sale
fi: Kokonaiskauppa

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
fi: PayPal maksussa on tapahtunut virhe. Tarkista ostoskorisi ja yritä uudelleen.

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
fi: Tilauksesi on melkein valmis! Täytä seuraavat kohdat ja klikkaa "Kassa" oston suorittamiseksi.

en: Calculate shipping
fi: Laske toimituskulut

en: Order comments
fi: Tilaustiedot

en: Special instructions or notes regarding your order.
fi: Tilauksen erityisohjeet tai huomiot

en: Continue checkout
fi: Jatka kassalle

en: You must calculate and select a shipping option.
fi: Laske ja valitse toimitustapa.

en: Address matched; postal code did not
fi: Osoite sopii; postinumero ei sopinut

en: Address and postal code matched
fi: Osoite ja postinumero sopivat

en: Postal code matched; address did not
fi: Postinumero sopii; osoite ei sovi

en: An unknown error occurred.
fi: Tuntematon virhe tapahtui.

en: The merchant has not implemented CVV2 code handling.
fi: Kauppias ei ole ottanut käyttöön CVV2 koodin käsittelyä.

en: Merchant has indicated that CVV2 is not present on card.
fi: Kauppias on antanut tiedoksi, että CVV2 koodia ei ole kortissa.

en: Service not available
fi: Palvelua ei ole saatavilla

en: Unkown error
fi: Tuntematon virhe

en: Customer did not include a confirmed shipping address per your address settings.
fi: Asiakas ei antanut vahvistettua toimitusosoitetta osoiteasetuksiin

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
fi: Sähköpostiosoitteesi ei ole vielä rekisteröity tai vahvistettu.

en: Flat rate
fi: Kiinteä hinta

en: Flat shipping rates
fi: Tasahintainen postitus

en: Override the default shipping rate per product for each flat rate shipping method here. Enter -1 to revert to the default value.
fi: Ylikirjoita vakiopostitushinta jokaiselle tuotteen tasahintaiselle postitustavalle. Kirjoita -1 palauttaaksesi sen takaisin oletusarvoonsa.

en: Default rate: %price
fi: Oletushinta: %price

en: Line item label
fi: Etiketti

en: The starting price for shipping costs.
fi: Toimituskulujen lähtöhinta

en: Shipping rate
fi: Postitushinta

en: Shipping quote settings
fi: Toimituskulujen asetukset

en: View general shipping quote settings.
fi: Katso yleisiä lähetyskulujen asetuksia

en: Shipping settings
fi: Postitusasetukset

en: Default product pickup address
fi: Oletusnouto-osoite

en: Default product shipping type
fi: Oletustoimitustapa

en: Order: Product
fi: Tilaus: Tuote

en: Shipping quotes
fi: Toimituskulut

en: Calculate shipping cost
fi: Laske toimituskulut

en: Shipping quote
fi: Toimituskulujen laskenta

en: Small package
fi: Pikkupaketti

en: Shipping quotes are generated automatically when you enter your address and may be updated manually with the button below.
fi: Toimituskulut lasketaan automaattisesti kun syötät osoitteesi ja voidaan päivittää manuaalisesti alla olevan nappulan avulla.

en: There were problems getting a shipping quote. Please verify the delivery and product information and try again.
    If this does not resolve the issue, please call in to complete your order.
fi: Toimituskulujen laskennassa ilmeni ongelmia.  Tarkista toimitus- ja tuotetiedot ja yritä uudestaan.  Jos tämä ei ratkaise ongelmaa, ota meihin yhteyttä tilauksen loppuunsaattamiseksi.

en: Calculate
fi: Laske

en: Estimated shipping cost:
fi: Arvioidut toimituskulut

en: Click to calculate shipping
fi: Klikkaa laskeaksesi toimituskulut

en: You must select a shipping option before continuing.
fi: Valitse toimitustapa ennen siirtymistä eteenpäin.

en: Invalid option selected. Recalculate shipping quotes to continue.
fi: Väärä valinta. Laske uudelleen toimituskulut jatkaaksesi.

en: Get shipping quotes
fi: Hae toimituskulut

en: Apply to order
fi: Käytä tilaukseen

en: Shipping Quotes
fi: Toimituskulut

en: Tracking numbers
fi: Seurantanumerot

en: Make packages
fi: Tee paketit

en: Create one package
fi: Luo yksi paketti

en: Packages should have at least one product in them.
fi: Pakkauksissa on oltava ainakin yksi tuote.

en: Package %id:
fi: Pakkaus %id:

en: Contents:
fi: Sisältö:

en: Package type:
fi: Paketin tyyppi:

en: Dimensions:
fi: Mitat:

en: Insured value:
fi: Vakuutusarvo:

en: Tracking number:
fi: Seurantanumero:

en: Label:
fi: Osoitelappu:

en: Pickup Address:
fi: Nouto-osoite

en: Delivery Address:
fi: Toimitusosoite:

en: Schedule:
fi: Aikataulu:

en: Ship date:
fi: Toimituspäivämäärä:

en: Expected delivery:
fi: Arvioitu toimituspäivämäärä

en: Shipment Details:
fi: Lähetyksen tiedot:

en: Carrier:
fi: Kuljetusliike:

en: Tracking Number:
fi: Seurantanumero

en: Services:
fi: Palvelut:

en: Cost:
fi: Kulut:

en: Package @id
fi: Paketti @id

en: E.g.: Box, pallet, tube, treasure chest, cocoon, etc.
fi: Esim. laatikko, kuormalava, putki, lipas, kotelo, jne.

en: Physical dimensions of the packaged product.
fi: Pakatun tuotteen mitat.

en: Units of measurement
fi: Mittayksiköt

en: Centimeters
fi: Sentit

en: Declared value
fi: Vakuutusarvo

en: Shipment data
fi: Toimitustiedot

en: Carrier
fi: Kuljetusliike

en: Shipment options
fi: Toimitusvaihtoehdot

en: Short notes about the shipment, e.g. residential, overnight, etc.
fi: Huomioita toimituksesta, esim kotiinkuljetus, pikalähetys, jne.

en: Expected delivery
fi: Arvioitu toimitusaika

en: Shipping cost
fi: Toimituskulut

en: Save shipment
fi: Tallenna toimitus

en: Origin address
fi: Lähetysosoite

en: Saved Addresses
fi: Tallennetut osoitteet

en: Destination Address
fi: Toimitusosoite

en: fulfill orders
fi: Täytä tilaukset

en: Password field is required.
fi: Salasana on pakollinen.

en: Total Charges
fi: Kokonaiskulut

en: Select the attributes you want to add and submit the form.
fi: Valitse ominaisuudet jotka haluat lisätä ja syötä lomake.

en: Display total price
fi: Näytä kokonaishinta

en: Number of options
fi: Vaihtoehtojen lukumäärä

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: This name will appear to customers on product add to cart forms.
fi: Tämä nimi näkyy asiakkaille tuotteiden lisää ostoskoriin lomakkeilla.

en: Product attribute deleted.
fi: Tuoteominaisuus poistettu

en: This must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
fi: Tämän täytyy olla numeroina. Ei pilkkuja ja vain yksi desimaalipiste.

en: No attributes left to add.
fi: Ominaisuuksia ei ole jäljellä lisättäväksi.

en: Default product SKU: @sku
fi: Tuotteen oletuskoodi: @sku

en: Please select
fi: Valitse

en: Select box
fi: Valitse ruutu

en: Radio buttons
fi: Radionapit

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
fi: Tilauksen tiedot lähetetään allaolevaan käyttäjätilin sähköpostiosoitteeseen.

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
fi: <b>Sähköpostiosoite:</b> @email (<a href="!url">muokkaa</a>)

en: Enter a valid email address for this order or <a href="!url">click here</a> to login with an existing account and return to checkout.
fi: Syötä voimassaoleva sähköpostiosoite tätä tilausta varten tai <a href="!url">klikkaa tästä</a> ja kirjaudu olemassaolevalle tilille ja palaa kassalle.

en: Confirm e-mail address
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: Confirm password
fi: Vahvista salasana

en: Passwords must match to proceed.
fi: Salasanojen täytyy olla yhteensopivat mennäksesi eteenpäin.

en: New account details
fi: Uuden tilin tiedot

en: <b>Optional.</b> New customers may supply custom account details.<br />We will create these for you if no values are entered.
fi: <b>Valinta.</b> Uudet asiakkaat voivat syöttää asiakastilitiedot.<br />Me luomme ne teille jos mitään tietoja ei syötetä.

en: The e-mail address did not match.
fi: Sähköpostiosoite ei täsmää.

en: An account already exists for your e-mail address. The new account details you entered will be disregarded.
fi: Sähköpostiosoitteellasi on jo tili. Syöttämiäsi uusia tietoja ei huomioida.

en: The username %name is already taken. Please enter a different name or leave the field blank for your username to be your e-mail address.
fi: Käyttäjänimi %name on varattu. Ole hyvä ja syötä eri nimi tai jätä kenttä tyhjäksi (käyttäjänimeksi tulee sähköpostiosoite)

en: The passwords you entered did not match. Please try again.
fi: Syötetyt salasanat eivät olleet yhteensopivia. Yritä uudelleen.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account name.
fi: Anna tuntemattomien asiakkaiden määritellä uusi käyttäjätilinimi

en: Allow anonymous customers to specify a new user account password.
fi: Anna tuntemattomien asiakkaiden määritellä uudelle käyttäjätilille salasana.

en: New account details help message
fi: Uuden käyttäjätilin tietojen aputeksti

en: Enter your delivery address and information here.
fi: Kirjoita toimitusosoite ja muut tilaukseen toimitukseen liittyvät tiedot

en: My delivery information is the same as my billing information.
fi: Toimitustietoni ovat samat kuin laskutustietoni.

en: Enter your billing address and information here.
fi: Syötä laskutusosoite ja tiedot tähän.

en: My billing information is the same as my delivery information.
fi: Laskutustietoni ovat samat kuin toimitustietoni.

en: Use this area for special instructions or questions regarding your order.
fi: Käytä tätä kenttää erityisohjeita tai kysymyksiä varten tilausta koskien.  Tämän kentän sisältö näkyy tilauksen jälkeen automaattisesti muodostettavassa laskussa, joten siihen voi syöttää esimerkiksi organisaationne Y-tunnuksen tai ostoja varten tarvitsemanne oman viitteen.

en: Cart settings
fi: Ostoskorin asetukset

en: Configure the cart settings.
fi: Muuta oskorin asetuksia.

en: View the cart settings.
fi: Tarkastele ostoskorin asetuksia.

en: Edit the cart settings.
fi: Muokkaa ostoskorin asetuksia.

en: Edit the basic cart settings.
fi: Muokkaa ostoskorin perusasetuksia.

en: Cart block
fi: Ostoskorilohko

en: Checkout settings
fi: Kassan asetukset

en: Configure the checkout settings.
fi: Muokkaa kassan asetuksia.

en: View the checkout settings.
fi: Tarkastele kassan asetuksia.

en: Edit the basic checkout settings.
fi: Muokkaa kassan perusasetuksia.

en: Checkout messages
fi: Kassan viestit

en: Edit the messages for the checkout completion page.
fi: Muokkaa kassan loppusuoritussivun viestejä.

en: View/modify the contents of your shopping cart or proceed to checkout.
fi: Katso/muuta korin sisältöä tai mene kassalle.

en: Purchase the items in your shopping cart.
fi: Osta ostoskorissasi olevat tuotteet.

en: Review an order before final submission.
fi: Tarkista tilaus ennen lopullista syöttämistä.

en: Display information upon completion of an order.
fi: Näytä tiedot tilauksen päätteeksi.

en: Cart name
fi: Ostoskorin nimi

en: Click title to display cart contents.
fi: Klikkaa otsikkoa nähdäksesi ostoskorin sisältö.

en: There are no products in your shopping cart.
fi: Ostoskorissasi ei ole tuotteita.

en: Your order is complete! Your order number is [order-id].
fi: Tilauksesi on valmis! Tilauksen numero on [order-id].

en: <a href="[site-url]">Return to the front page.</a>
fi: <a href="[site-url]">Takaisin etusivulle.</a>

en: Cart contents
fi: Ostoskorin sisältö

en: Customer information
fi: Asiakastiedot

en: Delivery information
fi: Toimitustiedot

en: Get the information for where the order needs to ship.
fi: Hae tilauksen toimitustiedot.

en: Get basic information needed to collect payment.
fi: Hae perustiedot jotka tarvitaan maksun perimiseen.

en: button
fi: painike

en: Continue shopping
fi: Jatka ostosten tekoa

en: General cart settings
fi: Yleiset ostoskorin asetukset

en: Minimum order subtotal
fi: Tilauksen minimi välisumma

en: Optionally specify a minimum allowed subtotal for a cart to proceed to checkout.
fi: Määrittele valinnaisesti sallittu minimi välisumma ostoskorille checkoutia varten.

en: Minute(s)
fi: Minuutti

en: Hour(s)
fi: Tunti(a)

en: Minimum order subtotal should be a non-negative number.
fi: Tilauksen minimi välisumman tulee olla suurempi tai yhtäsuuri kuin nolla.

en: General checkout settings
fi: Yleiset kassan asetukset

en: New customer accounts will be set to active.
fi: Uudet käyttäjätilit asetetaan toimiviksi.

en: Checkout instructions
fi: Kassan ohjeet

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout screen.
fi: Anna asiakkaille ohjeet kassasivun ylälaitaan.

en: Continue shopping message
fi: Jatka ostosten tekoa viesti

en: Update cart
fi: Päivitä ostoskori

en: Your cart has been updated.
fi: Ostoskorisi on päivitetty.

en: The minimum order subtotal for checkout is !min.
fi: Tilauksen minimi välisumma kassaa varten on !min.

en: Customer cancelled this order from the checkout form.
fi: Asiakas peruutti tämän tilauksen kassalomakkeelta.

en: We're sorry.  An error occurred while processing your order that prevents us from completing it at this time. Please contact us and we will resolve the issue as soon as possible.
fi: Pahoittelemme, tilauksen teon yhteydessä on tapahtunut virhe joka estää tällä hetkellä tilauksen suorittamisen loppuun. Ota yhteyttä kaupan ylläpitoon, selvitämme asian niin pian kuin mahdollista.

en: An empty order made it to checkout! Cart order ID: @cart_order
fi: Tyhjä tilaus päätyi kassalle! Ostoskorin ID: @cart_order

en: <strong>@product-title</strong> added to <a href="!url">your shopping cart</a>.
fi: <strong>@product-title</strong> lisätty <a href="!url">ostoskoriisi</a>.

en: Cart links settings
fi: Ostoskorin linkkien asetukset

en: Creating cart links
fi: Ostoskorin linkkien luominen

en: Learn how to create cart links for your products.
fi: Opi luomaan ostoskorilinkkejä tuotteille.

en: Cart link product action: @cart_link
fi: Ostoskorilinkin tuotteen toiminta: @cart_link

en: Display the cart link product action when you add a product to your cart.
fi: Näytä ostoskorilinkin tuotteen toiminta kun lisäät tuotteen ostoskoriisi.

en: Cart links messages
fi: Ostoskorin linkkien osoitteet

en: Cart links restrictions
fi: Ostoskorin linkkien rajoitukset

en: Empties the customer's cart.
fi: Tyhjentää asiakkaan ostoskorin.

en: administer cart links
fi: järjestele ostoskori linkkejä

en: view cart links report
fi: tarkastele ostoskorilinkkien raporttia

en: Cart Links
fi: Ostoskorin linkit

en: Catalog settings
fi: Katalogin asetukset

en: Find orphaned products
fi: Etsi luokittelemattomia tuotteita

en: Find products that have not been categorized.
fi: Luokittelemattomien tuotteiden löytäminen.

en: Remove category image: !image
fi: Poista kategorian kuva: !image

en: Unlisted products
fi: Listaamattomat tuotteet

en: No products are available in this category.
fi: Tässä kategoriassa ei ole tuotteita.

en: Catalog products list
fi: Tuoteluettelon tuotelista

en: All products are currently listed in the catalog.
fi: Kaikki tuotteet ovat tällä hetkellä listattuina luettelossa.

en: View file downloads
fi: Tarkastele tiedostolatauksia

en: View your purchased files.
fi: Selaa ostamiasi tiedostoja.

en: File downloads
fi: Tiedostolataukset

en: Click here to view your file downloads.
fi: Klikkaa tästä nähdäksesi tiedostolatauksesi.

en: File Downloads
fi: Tiedostolataukset

en: The file downloads directory has been set and is working.
fi: Tiedostolataushakemisto on asetettu ja toimii.

en: Perform action
fi: Suorita toiminto

en: Deleting a file will remove all its associated file downloads and product features. Removing a directory will remove any files it contains and their associated file downloads and product features.
fi: Tiedoston tuhoaminen poistaa kaikki siihen liitetyt ladattavat tiedostot ja tuotteen ominaisuudet.  Hakemiston poistaminen poistaa kaikki sen sisältämät tiedostot ja niihin liitetyt ladattavat tiedostot ja tuotteiden ominaisuudet.

en: Message subject
fi: Viestin otsikko

en: No downloads found
fi: Latauksia ei löytynyt

en: Please contact the site administrator if this message has been received in error.
fi: Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään jos saat tämän viestin virheellisesti.

en: The user %username
fi: Käyttäjä %username

en: %username has been temporarily banned from file downloads.
fi: %username:lta on väliaikaisesti kielletty tiedostojen lataaminen.

en: %username has been denied a file download by downloading it from too many IP addresses.
fi: %username:lta on kielletty tiedoston lataus koska sen lataus on tehty liian monesta IP osoitteesta.

en: %username has been denied a file download by downloading it too many times.
fi: %username:lta on kielletty tiedoston lataus koska lataus on tehty liian monta kertaa.

en: %username has been denied an expired file download.
fi: %username:lta on kielletty vanhentunut oikeus lataukseen.

en: %username has started download of the file %filename.
fi: %username on aloittanut tiedoston %filename latauksen.

en: view all downloads
fi: näytä kaikki lataukset

en: Send e-mail notification on update.
fi: Lähetä sähköposti-ilmoituspäivityksen yhteydessä.

en: [order-first-name] [order-last-name],
    
    Your order number [order-link] at [store-name] has been updated.
    
    Order status: [order-status]
    
    Order comment:
    [order-last-comment]
    
    Browse to the following page to login to your account and view your order details:
    [site-login]
    
    
    Thanks again,
    
    [store-name]
    [site-slogan]
fi: [order-first-name] [order-last-name],
    
    Tilausnumerosi [order-link] kaupassa [store-name] on päivitetty.
    
    Tilauksen tila: [order-status]
    
    Tilauksen kommentti:
    [order-last-comment]
    
    Vieraile seuraavalla sivulla kirjautuaksesi tilillesi nähdäksesi tilausksesi yksityiskohtaiset tiedot:
    [site-login]
    
    
    Kiitoksia,
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: Store help page
fi: Kaupan ohjesivu

en: The Drupal page for the store help link.
fi: Drupal sivu kaupan ohjesivulle.

en: Your Order at [store-name]
fi: Tilauksesi [store-name] sivustolla

en: New Order at [store-name]
fi: Uusi tilaus kaupassa [store-name]

en: Notification recipients
fi: Ilmoituksen vastaanottajat

en: Order #[order-id] Update
fi: Tilauksen #[order-id] päivitys

en: Select from address book.
fi: Valitse osoitekirjasta.

en: Primary e-mail:
fi: Ensisijainen sähköpostiosoite:

en: Customer number
fi: Asiakasnumero

en: Primary e-mail
fi: Ensisijainen sähköpostiosoite

en: Search for an existing customer.
fi: Hae olemassaoleva asiakas

en: Create a new customer.
fi: Luo uusi asiakas.

en: Add product
fi: Lisää tuote

en: Add blank line
fi: Lisää tyhjä rivi

en: Add line item
fi: Lisää tuoterivi

en: Select a type
fi: Valitse tyyppi

en: Remove line item.
fi: Poista tuoterivi.

en: Remove this line item?
fi: Poista tämä tuoterivi?

en: Add a line item
fi: Lisää tuoterivi

en: Line item removed.
fi: Tuoterivi poistettu.

en: Order created.
fi: Tilaus on tehty.

en: Add an admin comment
fi: Lisää ylläpitäjän kommentti

en: Admin comments are only seen by store administrators.
fi: Ylläpitäjän kommentit voivat nähdä vain kaupan ylläpitäjät.

en: Add an order comment
fi: Lisää tilauskommentti

en: Order comments are used primarily to communicate with the customer.
fi: Tilauskommentteja käytetään ensisijaisesti viestimiseen asiakkaan kanssa.

en: Order updated.
fi: Tilaus on päivitetty.

en: This order contains no products.
fi: Tämä tilaus ei sisällä tuotteita.

en: Notified
fi: Ilmoitettu

en: Order status gets updated
fi: Tilauksen status päivitetään

en: Updated order
fi: Päivitetty tilaus

en: Check the order status
fi: Tarkista tilauksen status

en: Check the order total
fi: Tarkista tilauksen kokonaissumma

en: Check an order's shipping postal code
fi: Tarkista tilauksen postinumero

en: Order: Shipping address
fi: Tilaus: Toimitusosoite

en: Check an order's billing postal code
fi: Tarkista tilauksen laskutuspostinumero

en: Order: Billing address
fi: Tilaus: Laskutusosoite

en: Check an order's products
fi: Tarkista tilauksen tuotteet

en: Check an order's number of products
fi: Tarkista tilauksen tuotteiden määrä

en: Check an order's total weight
fi: Tarkista tilauksen kokonaispaino

en: Check if an order can be shipped
fi: Tarkista voidaanko tilaus toimittaa

en: Update the order status
fi: Päivitä tilaustilanne

en: Order total value
fi: Tilauksen kokonaisarvo

en: Unit of measurement
fi: Mittayksikkö

en: Order settings
fi: Tilausasetukset

en: Configure the order settings.
fi: Muokkaa tilausasetuksia.

en: View the order settings.
fi: Katso tilausasetuksia.

en: Edit the order settings.
fi: Muokkaa tilausasetuksia.

en: Edit the basic order settings.
fi: Muokkaa oletustilausasetuksia

en: Create an order status
fi: Luo tilaus status

en: Create a custom order status for your store.
fi: Luo uusi tilaus status kauppaasi varten.

en: View and process orders.
fi: Selaa ja käsittele tilauksia.

en: View orders
fi: Selaa tilauksia

en: View and process the orders received through your website.
fi: Katso ja käsittele sivustosi kautta vastaanotettuja tilauksia.

en: Create order
fi: Luo tilaus

en: Create an empty new order.
fi: Luo uusi tyhjä tilaus.

en: Search orders
fi: Hae tilauksia

en: Search existing orders.
fi: Hae olemassaolevia tilauksia

en: Select address
fi: Valitse osoite

en: Select customer
fi: Valitse asiakas

en: View your order history.
fi: Selaa tilaushistoriaa.

en: View order @order_id.
fi: Tarkastele tilausta @order_id.

en: View invoice
fi: Näytä lasku

en: View order
fi: Näytä tilaus

en: Printable invoice
fi: Tulostettava lasku

en: Mail invoice
fi: Lasku sähköpostiin

en: Delete order @order_id.
fi: Poista tilaus @order_id.

en: <i>No comments left.</i>
fi: <i>Ei kommentteja.</i>

en: <i>No comment found.</i>
fi: <i>Kommenttejä ei löydy.</i>

en: New username associated with an order if applicable.
fi: Uusi käyttäjänimi liitetään tilaukseen mikäli mahdollista.

en: The order ID.
fi: Tilauksen tunnus

en: A link to the order using the order ID.
fi: Linkki tilaukseen käyttäen tilauksen tunnusta.

en: The subtotal of products on an order.
fi: Tilauksen tuotteiden välisumma.

en: The order total.
fi: Tilauksen kokonaissumma.

en: The primary e-mail address of the order.
fi: Tilauksen tilaajan ensisijainen sähköpostiosoite.

en: The order shipping address.
fi: Tilauksen toimitusosoite

en: The phone number for the shipping address.
fi: Puhelinnumero toimitusosoitetta varten.

en: The order billing address.
fi: Tilauksen laskutusosoite.

en: The phone number for the billing address.
fi: Puhelinnumero laskutusosoitetta varten.

en: The current order status.
fi: Tilauksen nykytilanne.

en: The date and time when the order was created.
fi: Tilauksen tilauspäivä ja kellonaika.

en: The date and time when the order was last modified.
fi: Tilauksen viimeisimmän muokkauksen päivämäärä ja kellonaika

en: Click here to view your order history.
fi: Klikkaa tästä nähdäksesi tilaushistoriasi.

en: Ship to
fi: Toimitusosoite

en: Manage the order's shipping address and contact information.
fi: Käsittele tilaajan toimitusosoitetta ja yhteystietoja.

en: Bill to
fi: Laskutusosoite

en: Manage the order's billing address and contact information.
fi: Käsittele tilaajan laskutusosoitetta ja yhteystietoja.

en: Customer info
fi: Asiakastiedot

en: Manage the information for the customer's user account.
fi: Käsittele asiakkaan käyttäjätilin tietoja.

en: Manage the products an order contains.
fi: Käsittele tilauksen tuotteita.

en: Line items
fi: Tuoterivit

en: Admin comments
fi: Ylläpitäjän kommentit

en: Update order
fi: Päivitä tilaus

en: Update an order's status or add comments to an order.
fi: Päivitä tilaus tai lisää kommentti tilaukseen.

en: In checkout
fi: Kassalla

en: Empty line
fi: Tyhjä rivi

en: Order statuses
fi: Tilaustilanteet

en: Create new status
fi: Luo uusi tilanne

en: Order status %status removed.
fi: Tilaustilanne %status poistettu.

en: Order status ID
fi: Tilaustilanne tunnus-ID

en: The order status title displayed to users.
fi: Tilaustilanne otsikko näytettäväksi käyttäjille

en: Order state
fi: Tilauksen tila

en: You have entered an invalid status ID.
fi: Olet syöttänyt väärän tilanne tunnus-ID

en: Custom order status created.
fi: Tyyppitilaustilanne luotu.

en: Active orders
fi: Voimassaolevat tilaukset

en: All orders
fi: Kaikki tilaukset

en: View by status
fi: Näytä tilan mukaan

en: New order customer
fi: Uusi tilausasiakas

en: Billing company
fi: Laskutettava yritys

en: Search using date range.
fi: Etsi aikavälillä

en: Click to open a window with a printable invoice.
fi: Avaa tästä tulostettava lasku uudessa ikkunassa.

en: Order changes saved.
fi: Tilauksen muutokset on tallennettu.

en: Remove this product.
fi: Poista tämä tuote.

en: Remove product from order?
fi: Poista tuote tilauksesta?

en: No products found.
fi: Tuotteita ei löytynyt.

en: Select a product
fi: Valitse tuote

en: Search by name or model/SKU (* is the wildcard)
fi: Hae nimellä tai mallilla/koodilla (* on jokerimerkki)

en: Recipient e-mail address
fi: Vastaanottajien sähköpostiosoitteet

en: Your Order Invoice
fi: Tilauksen lasku

en: Invoice e-mailed to @email.
fi: Lasku lähetetty osoitteeseen @email.

en: It is not possible to delete order @id.
fi: Tilausta @id ei ole mahdollista poistaa.

en: Are you sure you want to delete order @order_id?
fi: Haluatko varmasti poistaa tilauksen @order_id?

en: Order @order_id completely removed from the database.
fi: Tilaus @order_id on poistettu pysyvästi tietokannasta.

en: Select an address
fi: Valitse osoite

en: Select a customer
fi: Valitse asiakas

en: Enter an e-mail address for the new customer.
fi: Syötä uuden asiakkaan sähköpostiosoite.

en: Line Item Title
fi: Tuoterivin otsikko

en: Display title of the line item.
fi: Näytä tuoterivin otsikko.

en: Line Item Amount
fi: Tuoterivin summa

en: Amount of the line item without a currency sign.
fi: Tuoterivin summa ilman valuuttamerkkiä.

en: Line item added to order.
fi: Tuoterivi lisätty tilaukseen.

en: @key changed from %old to %new.
fi: @key muuttui arvosta %old arvoon %new.

en: Custom template
fi: Mukautettu malline

en: Edit order @order_id.
fi: Muokkaa tilausta @order_id.

en: view all orders
fi: katso kaikki tilaukset

en: create orders
fi: luo tilauksia

en: edit orders
fi: muokkaa tilauksia

en: delete orders
fi: poista tilauksia

en: Order number:
fi: Tilausnumero:

en: Customer:
fi: Asiakas:

en: Products:
fi: Tuotteet:

en: Order comments:
fi: Tilaus ilmoitukset:

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
fi: Kiitos tilauksestasi, [order-first-name]!

en: Password:
fi: Salasana:

en: Want to manage your order online?
fi: Haluatko hallita tilaustasi verkossa?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
fi: Jos haluat tarkistaa tilauksesi tilanteen, mene etusivulle [store-link] ja klikkaa "Oma käyttäjätili" tai kirjaudu sisään seuraavan linkin avulla:

en: Purchasing Information:
fi: Ostotiedot:

en: E-mail Address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Billing Address:
fi: Laskutusosoite:

en: Billing Phone:
fi: Laskutuspuhelin:

en: Shipping Phone:
fi: Toimituspuhelin:

en: Order Grand Total:
fi: Tilauksen loppusumma:

en: Payment Method:
fi: Maksutapa:

en: Order Summary:
fi: Tilauksen yhteenveto:

en: Shipping Details:
fi: Toimitustiedot:

en: Products Subtotal:
fi: Tuotteiden välisumma:

en: Total for this Order:
fi: Tämän tilauksen kokonaissumma:

en: Products on order:
fi: Tilauksen tuotteet:

en: (!price each)
fi: (!price kappaleelta)

en: Where can I get help with reviewing my order?
fi: Mistä voin saada apua tilaukseni tarkasteluun?

en: To learn more about managing your orders on [store-link], please visit our <a href="[store-help-url]">help page</a>.
fi: Lisätietoja tilausten hoidosta nettikaupassamme [store-link], vieraile <a href="[store-help-url]">ohjesivustollamme</a>.

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
fi: Huomaa: Tämä sähköpostiviesti on automaattinen ilmoitus. Älä vastaa tähän viestiin.

en: Thanks again for shopping with us.
fi: Kiitokset asioinnista meillä ja tervetuloa uudelleen!

en: Administer products, classes, and more.
fi: Hallitse tuotteita, luokkia ynnä muuta.

en: View products
fi: Näytä tuotteet

en: Build and view a list of product nodes.
fi: Rakenna ja näytä lista tuotteista.

en: Manage classes
fi: Hallitse luokkia

en: Create and edit product node types.
fi: Luo ja muokkaa tuotteiden tyyppejä

en: Product SKU/model.
fi: Tuotteen koodi/malli.

en: The listed MSRP.
fi: Ohjevähittäishinta.

en: Your store's cost.
fi: Tuotteen kustannukset liikkeelle.

en: Product and its derivatives are shippable.
fi: Tuote ja sen johdannaiset voidaan lähettää.

en: Package quantity
fi: Pakkauksen kappalemäärä

en: For a package containing only this product, how many are in it?
fi: Kuinka monta tuotetta tämä pakkaus sisältää?

en: Default quantity to add to cart
fi: Oletusmäärä lisättäessä ostoskoriin

en: List position
fi: Listan sijainti

en: Specify a value to set this product's position in product lists.<br />Products in the same position will be sorted alphabetically.
fi: Tarkenna tuotteen sijainti tuotelistoilla. <br />Tuotteet joilla on sama sijainti järjestetään aakkosjärjestyksessä.

en: Price must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
fi: Hinnan täytyy olla numeroina. Ei pilkkuja ja vain yksi desimaali piste.

en: This product has options that need to be selected before purchase. Please select them in the form below.
fi: Tässä tuotteessa on vaihtoehtoja jotka pitää valita ennen ostoa. Ole hyvä ja valitse ne alla olevalla lomakkeella.

en: The product's list price.
fi: Tuotteen listahinta.

en: The product's sell price.
fi: Tuotteen myyntihinta.

en: Display price
fi: Näytä hinta

en: Display an optional quantity field in the <em>Add to Cart</em> form.
fi: Näytä valinnainen määräkenttä <em>Lisää ostoskoriin</em> lomakkeella.

en: <em>Add to cart</em> button text
fi: <em>Lisää ostoskoriin</em> nappulateksti

en: SKU: @sku
fi: Koodi: @sku

en: Weight: !weight
fi: Paino: !weight

en: The product feature has been updated.
fi: Tuotteen ominaisuudet on päivitetty.

en: Product kit
fi: Tuotesarja

en: Name of the product kit
fi: Tuotesarjan nimi

en: Product Information
fi: Tuotetieto

en: How is this product kit handled by the cart?
fi: Kuinka tämä tuotesarja käsitellään ostoskorissa?

en: Click to add to cart.
fi: Klikkaa lisää ostoskoriin.

en: Product Kit
fi: Tuotesarja

en: <b>Order statuses used:</b> @statuses
fi: <b>Käytetyt tilausten tilat:</b> @statuses

en: View the report settings.
fi: Näytä raporttiasetukset.

en: Customer reports
fi: Asiakasraportit

en: View reports for store customers
fi: Näytä raportit kaupan asiakkaista

en: View reports for store products
fi: Näytä raportit kaupan tuotteista

en: Sales reports
fi: Myyntiraportit

en: View reports for store sales
fi: Näytä raportit kaupan myynnistä

en: No customers found
fi: Asiakkaita ei löytynyt

en: Export to CSV file.
fi: Vie CSV tiedostoon.

en: Show paged records
fi: Näytä tietueet sivuttain

en: Show all records
fi: Näytä kaikki tietueet

en: You must select at least one order status.
fi: Sinun täytyy valita ainakin yksi tilaustilanne

en: Customers total
fi: Asiakkaat yhteensä

en: New customers today
fi: Uusia asiakkaita tänään

en: Online customers
fi: Asiakkaat online

en: Show a detailed list of products ordered.
fi: Näytä eritelty lista tilatuista tuotteista.

en: Customer user role %role renewed.
fi: Asiakkaan käyttäjärooli %role uusittiin.

en: Customer granted user role %role.
fi: Asiakkaalle myönnettiin käyttäjärooli %role.

en: Expiring roles
fi: Vanhenevat roolit

en: This role will expire on !date
fi: Tämä rooli vanhenee !date

en: Stock reports
fi: Varastoraportit

en: View reports for product stock.
fi: Tarkastele raportteja tuotevarastosta.

en: View the stock settings.
fi: Näytä varaston asetukset.

en: Stock settings saved.
fi: Varastoasetukset talletettu.

en: Store administration
fi: Kaupan ylläpito

en: Administer store settings, products, orders, and more.
fi: Hallitse kaupan asetuksia, tuotteita, tilauksia, ja enemmän.

en: View and modify customer information and orders.
fi: Näytä ja muokkaa asiakastietojasi ja -tilauksiasi.

en: View customers
fi: Näytä asiakkaat

en: Search customers
fi: Hae asiakkaita

en: Search through your customer list.
fi: Hae asiakasluettelosta.

en: Browse various store reports.
fi: Selaa erilaisia kaupan raportteja

en: Adjust configuration settings for Ubercart.
fi: Säädä Ubercartin mukautusasetuksia.

en: Country settings
fi: Maa asetukset

en: Configure country specific settings.
fi: Konfiguroi maakohtaisia asetuksia.

en: View the country settings.
fi: Katso maa-asetuksia

en: Edit the country settings.
fi: Muokkaa maa-asetuksia.

en: Store settings
fi: Kaupan asetukset

en: View the store settings.
fi: Näytä kaupan asetukset.

en: Edit the contact settings.
fi: Muokkaa yhteydenottoasetuksia.

en: Assign initials to user accounts.
fi: Määrittele nimikirjaimet käyttäjätileille

en: Customer orders
fi: Asiakkaan tilaukset

en: View a list of orders placed by this customer.
fi: Katso tämän asiakkaan lista tilauksista

en: Disable a country from use.
fi: Poista maa käytöstä.

en: Enable a country
fi: Aktivoi maa

en: Enable a disabled country.
fi: Aktivoi käytöstä poistettu maa.

en: Remove a country
fi: Poista maa

en: Update a country
fi: Päivitä maa

en: Update an installed country.
fi: Päivitä asennettu maa

en: The Ubercart store name.
fi: Ubercart kaupan nimi.

en: The Ubercart store URL.
fi: Ubertcart kaupan URL.

en: A link to the Ubercart store using the store name.
fi: Kaupan nimeä käyttävä linkki Ubercart kauppaan.

en: The Ubercart store owner.
fi: Ubercart kaupan omistaja.

en: The Ubercart store e-mail address.
fi: Ubercart kaupan sähköpostiosoite.

en: The Ubercart store phone number.
fi: Ubercart kaupan puhelinnumero.

en: The Ubercart store mailing address.
fi: Ubercart kaupan postiosoite.

en: Status messages:
fi: Tilaviestit:

en: - Show links -
fi: - Näytä linkit -

en: - Hide links -
fi: - Piilota linkit -

en: View customer's order.
fi: Näytä asiakkaan tilaus.

en: Billing name
fi: Laskutusnimi

en: Shipping name
fi: Toimitusnimi

en: No orders found.
fi: Tilauksia ei löytynyt.

en: View order !order_id.
fi: Katso tilausta !order_id.

en: Edit order !order_id.
fi: Muokkaa tilausta !order_id.

en: Create an order for this customer.
fi: Luo tilaus tälle asiakkaalle.

en: Various reports generated by Ubercart modules can be found here. Click the links below to view the reports.
fi: Tästä löytyvät erilaiset Ubercartin tuottamat raportit.  Klikkaa alla linkkejä nähdäksesi raportit.

en: Ubercart User's Guide
fi: Ubercart käyttöohjeet

en: Attempted to remove an invalid country.
fi: Yritetty poistaa väärä maa.

en: !country removed.
fi: !country poistettu.

en: Country update complete.
fi: Maa päivitys suoritettu.

en: Customer's first name
fi: Asiakkaan etunimi

en: Customer's last name
fi: Asiakkaan sukunimi

en: First street address field
fi: Ensimmäinen lähiosoitekenttä

en: Second street address field
fi: Toinen lähiosoitekenttä

en: City name
fi: Postitoimipaikan nimi

en: Name of the country
fi: Maan nimi

en: Country settings saved.
fi: Maa-asetukset tallennettu.

en: Primary customer address
fi: Ensisijainen asiakkaan osoite

en: Randomly select a message from the list below.
fi: Valitse sattumanvaraisesti viesti alla olevasta listasta.

en: <a href="!url">Powered by Ubercart</a>
fi: <a href="!url">Käyttää Ubercartia</a>

en: Powered by Ubercart, the <a href="!url">free shopping cart software</a>.
fi: Käyttää Ubercartia, <a href="!url">vapaata ostoskorisovellusta</a>.

en: Street address 1
fi: Katuosoite 1

en: Street address 2
fi: Katuosoite 2

en: Initials for !username deleted.
fi: !username:n nimikirjaimet poistettu.

en: Not applicable
fi: Ei käytössä

en: No countries found.
fi: Maita ei löydetty.

en: 01 - January
fi: 01 - Tammikuu

en: 02 - February
fi: 02 - Helmikuu

en: 03 - March
fi: 03 - Maaliskuu

en: 04 - April
fi: 04 - Huhtikuu

en: 05 - May
fi: 05 - Toukokuu

en: 06 - June
fi: 06 - Kesäkuu

en: 07 - July
fi: 07 - Heinäkuu

en: 08 - August
fi: 08 - Elokuu

en: 09 - September
fi: 09 - Syyskuu

en: 10 - October
fi: 10 - Lokakuu

en: 11 - November
fi: 11 - Marraskuu

en: 12 - December
fi: 12 - Joulukuu

en: Encryption failed. !messages
fi: Salaus epäonnistu. !messages

en: encryption
fi: salaus

en: Subtotal excluding taxes
fi: Välisumma ilman ALV:a

en: Removed %title.
fi: Poistettu %title.

en: Taxed product types
fi: Verotetut tuotetyypit

en: Taxed line items
fi: Verotetut elementit

en: The tax rate as a percent or decimal. Examples: 6%, .06
fi: Veroprosentti prosenttilukuna. Esimerkiksi 6% tai .06

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: No products available.
fi: Ei tuotteita saatavilla.

en: ends with
fi: päättyy

en: My order history
fi: Tilaushistoriani

en: The comment body.
fi: Kommentin sisältö.

en: SKU:
fi: Koodi:

en: Are you sure you want to delete @name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa @name?

en: Trigger
fi: Tilanne

en: Action: @title
fi: Toimenpide: @title

en: Available actions
fi: Saatavilla olevat toimenpiteet

en: Action removed.
fi: Toimenpide poistettu.

en: Action added.
fi: Toimenpide lisätty.

en: Actions saved.
fi: Toimenpiteet tallennettu.

en: Remove group
fi: Poista ryhmä

en: is greater than
fi: on suurempi kuin

en: is less than
fi: on pienempi kuin

en: Yes/No
fi: Kyllä/Ei

en: - Store default -
fi: - Liikkeen oletus -

en: When delivering products to customers, the original location of the product must be known in order to accurately quote the shipping cost and set up a delivery. If this pickup address is left blank, this product will default to the <a href="!url">store pickup address</a>.
fi: Kun toimitat tuotteita asiakkaille, tuotteen alkuperäinen sijainti pitää tietää voidaksesi laskea postitushinnan sekä järjestää postituksen. Jos nouto-osoite on tyhjä, tämä tuote palautuu vakioarvoonsa eli <a href="!url">liikkeen nouto-osoitteeseen</a>.

en: Receiving quotes...
fi: Haetaan hintoja...

en: Customer user account
fi: Asiakkaan käyttäjätunnus

en: Show/hide shopping cart contents.
fi: Näytä/piilota ostoskorin sisältö.

en: View your shopping cart.
fi: Näytä ostoskorisi.

en: <a href="!url">View</a> your shopping cart.
fi: <a href="!url">Siirry</a> ostoskoriisi.

en: Your order is almost complete. Please review the details below and click 'Submit order' if all the information is correct.  You may use the 'Back' button to make changes to your order if necessary.
fi: Tilauksesi on lähes valmis. Tarkista allaolevat tiedot ja klikkaa 'Lähetä tilaus', jos kaikki on kunnossa. Voit myös käyttää 'Takaisin' -nappia tehdäksesi muutoksia tilaukseesi, jos se on tarpeellista.

en: Thank you for shopping at [store-name]. While logged in, you may continue shopping or <a href="[order-url]">view your current order status</a> and order history.
fi: Kiitos käynnistä kaupassamme [store-name]. Olette kirjautuneet sisään, joten voitte jatkaa ostosten tekemistä tai <a href="[order-url]">katsoa nykyisen tilauksenne tilan</a> ja tilaushistorianne.

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
fi[0]: <span class="num-items">@count</span> tuote
fi[1]: <span class="num-items">@count</span> tuotetta

en: Product SKU
fi: Tuotekoodi

en: Vocabulary !name has been identified as the Ubercart catalog.
fi: Sanasto !name on tunnistettu Ubercart-tuoteluetteloksi.

en: File Downloads for Order# [order-id]
fi: Tiedostolataukset tilaukselle #[order-id]

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br />
fi: <strong>Koodi:</strong> !sku<br />

en: If the order status is not still In Checkout.
fi: Jos tilauksen tila ei ole enää "kassalla".

en: Customer number: !user_link
fi: Asiakasnumero: !user_link

en: Delete an order
fi: Poista tilaus

en: The email address of the customer.
fi: Asiakkaan sähköpostiosoite.

en: The comment ID.
fi: Kommentin ID.

en: Comments on the order that the customer can see.
fi: Asiakkaan näkemät tilauksen kommentit.

en: The label of the line item.
fi: Tuoterivin tunnus

en: Leave blank or zero to disable the quantity field next to the add to cart button, if it is enabled <a href="!settings_url">in general</a>. If it is disabled, this field is ignored.
fi: Jätä tyhjäksi tai kirjoita nolla poistaaksesi kentän "Lisää ostoskoriin"-napin vierestä, mikäli se <a href="!settings_url">on kytketty</a>. Mikäli se ei ole kytketty, tämä kenttä ohitetaan.

en: Product kit cart display
fi: Tuotesarjan näyttö ostoskorissa

en: Product kit discounts are not applied because the customer can remove components from their cart.
fi: Tuotesarjan alennukset ei ole käytössä, koska asiakas voi poistaa tuotteita ostoskorista.

en: Total price
fi: Hinta yhteensä

en: administer product kits
fi: Hallitse tuotesarjoja

en: Product kits
fi: Tuotesarjat

en: Configure the product kit settings.
fi: Muokkaa tuotesarjojen asetuksia.

en: Notify customer when a role is granted
fi: Ilmoita asiakkaalle kun rooli myönnetään

en: No SKU found.
fi: Koodia ei löytynyt.

en: Cache table for Ubercart store prices.
fi: Välimuistitaulu Ubercartin listahinnoille.

en: 'uc_notify_store_help_page' renamed to 'uc_store_help_page' in variable table
fi: 'uc_notify_store_help_page' uudelleennimetty 'uc_store_help_page' muuttujataulussa

en: List Price:
fi: Listahinta:

en: Cost:
fi: Kustannukset:

en: Price:
fi: Hinta:

en: Taxed products
fi: Verotetut tuotteet

en: Shippable products
fi: Postituskelpoiset tuotteet

en: Any product
fi: Mikä tahansa tuote

en: No rates available.
fi: Ei tuotteita tarjolla.

en: Add a tax rate
fi: Lisää veroprosentti

en: Apply tax to any product regardless of its shipability.
fi: Käytä veroprosenttia kaikkiin tuotteisiin niiden lähetyskelpoisuudesta riippumatta.

en: Apply tax to shippable products only.
fi: Käytä veroprosenttia ainoastaan lähtyskelpoisiin tuotteisiin.

en: Apply taxes to the specified product types/classes.
fi: Käyttää veroja määriteltyihin tuotetyyppeihin/luokkiin.

en: Rate must be a positive number. No commas and only one decimal point.
fi: Suhteen on oltava positiivinen luku. Ei pilkkuja ja ainoastaan yksi prosenttipiste.

en: Tax rate %name saved.
fi: Veroprosentti %name tallennettu.

en: Copy of !name
fi: Kopio nimestä !name

en: Tax rate %name cloned.
fi: Veroprosentti %name kloonattu.

en: That tax rate does not exist.
fi: Veroprosenttia ei löydy.

en: This action cannot be undone. Any orders that have been charged this tax may lose tax if you proceed.<br />If you just want this tax to no longer be applied to orders, consider disabling its predicate instead.
fi: Toimintoa ei voi perua. Kaikki tällä veroprosentilla verotetut tilaukset menetetään jos poistat veroprosentin.<br/>Jo haluat vain estää veron käytön tilauksista, voit ottaa sen pois käytöstä poistamisen sijaan.

en: Tax rate %name deleted.
fi: Veroprosentti %name on poistettu.

en: Tax rule
fi: Verosääntö

en: Calculate taxes
fi: Laske verot

en: Apply !name
fi: Ota käyttöön !name

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: This table lists out all users on your site who have placed orders.
fi: Tämä taulukko luetteloi kaikki sivuston käyttäjät, joilla on tilauksia.

en: Thank you for shopping at [store-name]. Your current order has been attached to the account we found matching your e-mail address.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to view your current order status and order history. Remember to login when you make your next purchase for a faster checkout experience!
fi: Kiitos käynnistä kaupassamme [store-name]. Tilauksenne on liitetty käyttäjätiliin, joka vastasi sähköpostiosoitettanne. <a href="!user_url">Kirjautukaa sisään</a> nähdäksenne nykyisen tilauksenne tilan ja tilaushistorian. Muistakaa kirjautua sisään seuraavalla kerralla, niin asiointi sujuu nopeammin!

en: Thank you for shopping at [store-name]. A new account has been created for you here that you may use to view your current order status.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to your new account using the following information:
    
    <strong>Username:</strong> !new_username
    <strong>Password:</strong> !new_password
fi: Kiitos käynnistä kaupassamme [store-name].  Teille on luotu uusi käyttäjätili, jota voitte käyttää tilauksenne seurantaan. <a href="!user_url">Sisäänkirjautuminen</a> käyttäjätilille tapahtuu tiedoilla: <strong>Käyttäjätunnus:</strong> !new_username <strong>Salasana:</strong> !new_password

en: No orders available.
fi: Ei tilauksia saatavilla.
