Ubercart (6.x-2.7) - en to mr translation catalogue (153 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Images
mr: चित्रे

en: Next
mr: पुढील

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Reset to defaults
mr: मुळरुपात करा

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: enable
mr: समर्थ

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Administer
mr: व्यवस्थापन

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: PayPal
mr: पे पल

en: Transaction ID
mr: व्यवहार क्रमांक

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Gross
mr: ढोबळ

en: Type
mr: प्रकार

en: yes
mr: हो

en: Actions
mr: कृती

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Age
mr: वय

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: Cost
mr: किंमत

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: On
mr: वर

en: Purchased
mr: खरेदी केले

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Version
mr: आवृत्ती

en: view
mr: दाखवा

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Test
mr: चाचणी

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Help text
mr: माहिती अक्षर

en: Required
mr: आवश्यक

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Back
mr: मागे

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Changes
mr: बदल

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: Time
mr: वेळ

en: week
mr: आठवडा

en: Views
mr: याद्या

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: remove
mr: मिटवा

en: View
mr: बघा

en: Length
mr: लांबी

en: Format
mr: रचना

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: link
mr: शृंखला

en: Display
mr: दाखवा

en: Node type
mr: धाग्याचा प्रकार

en: never
mr: कधीच नाही

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: Advanced search
mr: विस्तृत शोध

en: User
mr: सदस्य

en: Files
mr: फाईल्स

en: Error
mr: तृटी

en: Options
mr: विकल्प

en: Contact
mr: संपर्क

en: Node
mr: शाखा

en: Active
mr: सक्रिय

en: Year
mr: वर्ष

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Off
mr: बंद

en: Never
mr: कधीही नाही

en: You must enter a valid e-mail address.
mr: तुम्ही योग्य ईमेल पत्ता एंटर करायलाच हवा

en: Sender
mr: पाठवणारा

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Signature
mr: हस्ताक्षर

en: E-mail address
mr: ई-मेल पत्ता

en: Message type
mr: संदेशाचा प्रकार

en: Click here
mr: येथे क्लिक करा

en: Conditions
mr: अटी

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Card Type
mr: कार्ड चा प्रकार

en: Card Number
mr: कार्डचा क्रमांक

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Month
mr: महिना

en: Price
mr: किंमत

en: Customer
mr: ग्राहक

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: Store
mr: दुकान

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Namibia
mr: नामिबिया

en: Israel
mr: इस्राईल

en: New Zealand
mr: न्यूज़ीलॅंड

en: Tonga
mr: टोंगा

en: Russian Federation
mr: रशियन फेडरेशन

en: Cuba
mr: क्यूबा

en: Brazil
mr: ब्राझील

en: Chile
mr: चिली

en: Japan
mr: जपान

en: Turkey
mr: टर्की

en: Day
mr: दिवस

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Do not display
mr: दाखवू नका

en: Close
mr: बंद

en: English
mr: इंग्लीश

en: Spanish
mr: स्पॅनिश

en: Fiji
mr: फिजी

en: The e-mail address %mail is not valid.
mr: दिलेला विरोप %mail योग्य नाही

en: Account
mr: खाते

en: Containing any of the words
mr: या पैकी कुठलाही शब्द

en: Containing the phrase
mr: हे वाक्य

en: Containing none of the words
mr: यापैकी कुठलाही शब्द नको

en: Only in the category(s)
mr: केवळ या क्षेत्रातच

en: Only of the type(s)
mr: केवळ याच प्रकारात

en: Reports
mr: अहवाल

en: Password field is required.
mr: संकेताक्षर क्षेत्र गरजेचे आहे.

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा

en: Available actions
mr: उपलब्ध क्रिया

en: - Any -
mr: - काहीही -
