Ubercart (6.x-2.7) - en to ps translation catalogue (243 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Next
ps: بل

en: Status
ps: حالت

en: E-mail
ps: بریښنالیک

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Type
ps: بڼه

en: yes
ps: هو

en: Subject
ps: موضوع

en: Actions
ps: چارې

en: Confirm
ps: تاييد

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Enable
ps: سالول

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Action
ps: چار

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: File
ps: دوتنه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Variable
ps: بدلیده

en: Image
ps: انځور

en: Required
ps: غوښتى

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Time
ps: وخت

en: Views
ps: ليدنې

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: Length
ps: اوږدوالى

en: Format
ps: بڼه

en: hidden
ps: پټ

en: never
ps: هيڅکله

en: ID
ps: پېژند

en: Statistics
ps: احسائيه

en: Advanced search
ps: پرمخ تللی لټون

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Before
ps: مخکې

en: After
ps: وروسته

en: User
ps: غړی

en: Error
ps: تیروتنه

en: no
ps: نه

en: Active
ps: فعال

en: Year
ps: کال

en: Never
ps: هيڅکله

en: Header
ps: سرۍ

en: Comment
ps: تبصره

en: Signature
ps: لاسليک

en: Items
ps: توکي

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Medium
ps: منځنى

en: Month
ps: میاشت

en: System
ps: سيستم

en: Namibia
ps: نېمبیا

en: Tonga
ps: ټونګا

en: Brazil
ps: برازيل

en: Paraguay
ps: پاراګوای

en: Jamaica
ps: جميکا

en: Japan
ps: جاپان

en: Poland
ps: پولنډ

en: Portugal
ps: پرتګال

en: Singapore
ps: سنګاپور

en: Turkey
ps: تورکيه

en: Day
ps: ورځ

en: Configuration
ps: سازول

en: Other
ps: نور

en: Attributes
ps: ځانتياوې

en: Role
ps: ونډه

en: Button
ps: تڼۍ

en: Save changes
ps: بدلونونه خوندي کول

en: Argument
ps: استدلال

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Order
ps: اوډون

en: Close
ps: تړل

en: Afghanistan
ps: افغانستان

en: Albania
ps: البانیا

en: Algeria
ps: الجزاير

en: American Samoa
ps: امریکایي ساموا

en: Andorra
ps: اندورا

en: Angola
ps: انګولا

en: Anguilla
ps: انګویلا

en: Antarctica
ps: انتارکتيکا (سهيلي قطب)

en: Argentina
ps: ارجنټاین

en: Armenia
ps: ارمنستان

en: Aruba
ps: اروبا

en: Australia
ps: استرالیا

en: Austria
ps: اتريش

en: Azerbaijan
ps: آزربايجان

en: Bahamas
ps: بهاماس

en: Bahrain
ps: بحرين

en: Barbados
ps: باربادوس

en: Belarus
ps: بېلاروس

en: Belgium
ps: بلجیم

en: Belize
ps: بلیز

en: Bermuda
ps: برمودا

en: Bhutan
ps: بوتان

en: Bulgaria
ps: بلغاریا

en: Burundi
ps: بروندي

en: Cambodia
ps: کمبودیا

en: Cameroon
ps: کامرون

en: Canada
ps: کاناډا

en: Cape Verde
ps: کیپ ورډ

en: Costa Rica
ps: کوستاریکا

en: Djibouti
ps: جیبوټي

en: Dominica
ps: ډومېنيکا

en: El Salvador
ps: ايلسلوادور

en: Ethiopia
ps: اېتوپیا

en: Finland
ps: فېنلانډ

en: France
ps: فرانسه

en: Gibraltar
ps: جبل الطارق

en: Greece
ps: یونان

en: Greenland
ps: ګرينلنډ

en: Grenada
ps: ګرېنېډا

en: Guadeloupe
ps: ګوادلوپ

en: Guam
ps: ګوام

en: Guatemala
ps: ګواتيمالا

en: Guyana
ps: ګایانه

en: Iceland
ps: ایسلنډ

en: India
ps: هندوستان

en: Indonesia
ps: اندونيزيا

en: Iraq
ps: عراق

en: Ireland
ps: ایرلنډ

en: Italy
ps: اېټاليا

en: Jordan
ps: اردن

en: Kazakhstan
ps: قزاقستان

en: Kenya
ps: کېنيا

en: Kuwait
ps: کويټ

en: Kyrgyzstan
ps: قرغزستان

en: Latvia
ps: لاتويیا

en: Lebanon
ps: لېبنان

en: Liberia
ps: لايبېريا

en: Lithuania
ps: لېتوانيا

en: Luxembourg
ps: لوکسامبورګ

en: Malawi
ps: مالاوي

en: Malaysia
ps: ماليزیا

en: Maldives
ps: مالديو

en: Mali
ps: مالي

en: Malta
ps: مالټا

en: Martinique
ps: مارتینیک

en: Mauritania
ps: موريتانیا

en: Mauritius
ps: مورېشوز

en: Mayotte
ps: مایوټ

en: Mexico
ps: مکسيکو

en: Monaco
ps: موناکو

en: Mongolia
ps: مغولستان

en: Montserrat
ps: مونتسرات

en: Morocco
ps: مراکش

en: Mozambique
ps: موزمبيک

en: Nauru
ps: نائورو

en: Nepal
ps: نيپال

en: New Caledonia
ps: نوې کلدونیا

en: Nicaragua
ps: نیکاراګوا

en: Niger
ps: نایجېر

en: Nigeria
ps: نايجېريا

en: Niue
ps: نیوئې

en: Norfolk Island
ps: نورفولک

en: Oman
ps: عمان

en: Pakistan
ps: پاکستان

en: Palau
ps: پالاو

en: Panama
ps: پاناما

en: Peru
ps: پيرو

en: Philippines
ps: فيلپينی

en: Puerto Rico
ps: پورتوریکو

en: Qatar
ps: قطر

en: Romania
ps: رومانیا

en: Rwanda
ps: روانډا

en: Samoa
ps: سامووا

en: San Marino
ps: سن مرينو

en: Saudi Arabia
ps: سعودي عرب

en: Senegal
ps: سېنېګال

en: Slovakia
ps: سلواکيا

en: Slovenia
ps: سلوېنیا

en: Somalia
ps: سوماليا

en: South Africa
ps: سهيلي افريقا

en: Spain
ps: هسپانیا

en: Sri Lanka
ps: سیري لانکا

en: Sudan
ps: سوډان

en: Swaziland
ps: سوازيلانډ

en: Sweden
ps: سويډن

en: Switzerland
ps: سويس

en: Tajikistan
ps: تاجيکستان

en: Tanzania
ps: تانزانیه

en: Thailand
ps: تايلنډ

en: Togo
ps: ټوګو

en: Tunisia
ps: تونس

en: Turkmenistan
ps: ترکمنستان

en: Uganda
ps: یوګاندا

en: Ukraine
ps: اوکراین

en: United Arab Emirates
ps: متحده عربي امارات

en: United Kingdom
ps: انګلستان

en: United States
ps: امريکا متحده ایالات

en: Uruguay
ps: یوروګوای

en: Uzbekistan
ps: اوزبکستان

en: Vanuatu
ps: ونه واتو

en: Yemen
ps: يمن

en: Zambia
ps: زېمبيا

en: Zimbabwe
ps: زېمبابوې

en: English
ps: انګرېزي

en: Spanish
ps: هسپانوی

en: day
ps: ورځ

en: year
ps: کال

en: hour
ps: کړی

en: Text field
ps: متن ډګر

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: Revision
ps: بياكتون

en: Fiji
ps: فيجي

en: Saint Lucia
ps: سن‌لوسیا

en: Vietnam
ps: ويتنام

en: Guernsey
ps: ګوېنزي

en: Jersey
ps: جېرسي

en: User name
ps: کارن نوم

en: Authentication
ps: تصدیق

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Select
ps: غوره

en: Macedonia
ps: مقدونیا

en: Western Sahara
ps: لوېديځه سهارا

en: Add role
ps: دنده (رول) زیاتول

en: Reports
ps: راپورونه

en: !message
ps: !پيغام

en: button
ps: تڼۍ

en: Isle of Man
ps: د سړيانو ټاپو

en: Montenegro
ps: مانتېنېګرو

en: Serbia
ps: سربیا

en: Numeric
ps: شمېريز

en: - Any -
ps: -هر-

en: Sint Maarten
ps: سنټ مارټېن
