Ubercart (6.x-2.8) - en to ca translation catalogue (1469 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Images
ca: Imatges

en: Next
ca: Següent

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als valors predeterminats

en: enabled
ca: habilitat

en: enable
ca: habilita

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Administer
ca: Administra

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Transaction ID
ca: ID de la transacció

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Gross
ca: Brut

en: Type
ca: Tipus

en: yes
ca: sí

en: Subject
ca: Assumpte

en: Actions
ca: Accions

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Age
ca: Temps

en: Description
ca: Descripció

en: Log
ca: Registre

en: Enable
ca: Habilita

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: Default currency
ca: Moneda per defecte

en: Action
ca: Acció

en: Quantity
ca: Quantitat

en: On
ca: Actiu

en: Yes
ca: Sí

en: Version
ca: Versió

en: view
ca: mostra

en: Overview
ca: Resum

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Test
ca: Prova

en: Message
ca: Missatge

en: Password
ca: Contrasenya

en: - None -
ca: - Cap -

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: The configuration options have been saved.
ca: S'han desat les opcions de configuració.

en: Image
ca: Imatge

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Required
ca: Necessari

en: Parent
ca: Pare

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Import
ca: Importa

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: settings
ca: paràmetres

en: Back
ca: Enrere

en: Node ID
ca: ID del node

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Changes
ca: Canvis

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Catalog
ca: Catàleg

en: view catalog
ca: visualitza el catàleg

en: administer catalog
ca: administra el catàleg

en: Time
ca: Hora

en: week
ca: setmana

en: Add
ca: Afegeix

en: remove
ca: elimina

en: View
ca: Mostra

en: Length
ca: Llargada

en: The configuration options have been reset to their default values.
ca: S'han establert les opcions de configuració als seus valors predeterminats.

en: hidden
ca: ocult

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Modules
ca: Mòduls

en: link
ca: enllaç

en: Display
ca: Visualització

en: Node type
ca: Tipus de node

en: never
ca: mai

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Unknown
ca: Desconegut

en: n/a
ca: n/d

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: User
ca: Usuari

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Check
ca: Comprova

en: Files
ca: Fitxers

en: Options
ca: Opcions

en: Contact
ca: Contacte

en: Create
ca: Crea

en: hours
ca: hores

en: days
ca: dies

en: Active
ca: Actiu

en: Year
ca: Any

en: Date format
ca: Format de la data

en: Not found
ca: No trobat

en: Off
ca: Inactiu

en: Never
ca: Mai

en: Submit changes
ca: Envia els canvis

en: Header
ca: Capçalera

en: Recipients
ca: Destinataris

en: You must enter a valid e-mail address.
ca: Heu d'introduir una adreça de correu electrònic vàlida.

en: Sender
ca: Remitent

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Signature
ca: Signatura

en: Node revision ID
ca: ID de la revisió de node

en: E-mail address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Message type
ca: Tipus de missatge

en: Message text
ca: Text del missatge

en: Average
ca: Mitjana

en: Add condition
ca: Afegeix la condició

en: Add action
ca: Afegeix l'acció

en: Conditions
ca: Condicions

en: N/A
ca: No aplica

en: configure
ca: configura

en: Items
ca: Elements

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Medium
ca: Mitjana

en: Button background color
ca: Color de fons del botó

en: Card Type
ca: Tipus de targeta

en: Card Number
ca: Número de targeta

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Month
ca: Mes

en: Details
ca: Detalls

en: Add line
ca: Afegeix una línia

en: Qty
ca: Quantitat

en: Price
ca: Preu

en: Customers
ca: Clients

en: System
ca: Sistema

en: Customer
ca: Client

en: Amount
ca: Import

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Add to cart
ca: Afegeix al carretó

en: Phone
ca: Telèfon

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: Invoice
ca: Factura

en: Code
ca: Codi

en: Stock
ca: Estoc

en: Payment
ca: Pagament

en: Payment settings
ca: Paràmetres de pagament

en: Payments
ca: Pagaments

en: Store
ca: Botiga

en: Company
ca: Empresa

en: Directory
ca: Directori

en: Method
ca: Mètode

en: Egypt
ca: Egipte

en: Namibia
ca: Namíbia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Russian Federation
ca: Federació Russa

en: Brazil
ca: Brasil

en: Chile
ca: Xile

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Japan
ca: Japó

en: Libya
ca: Líbia

en: Poland
ca: Polònia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Turkey
ca: Turquia

en: Day
ca: Dia

en: End
ca: Final

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: Downloads
ca: Descàrregues

en: Configuration
ca: Configuració

en: Other
ca: Altres

en: Attributes
ca: Atributs

en: Role
ca: Rol

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognoms

en: Destination
ca: Destí

en: reset
ca: reinicia

en: Class
ca: Classe

en: Button
ca: Botó

en: Clicks
ca: Clics

en: Create content
ca: Crea contingut

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Argument
ca: Paràmetre

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Checkout
ca: Passa per caixa

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operator
ca: Operador

en: Order
ca: Ordre

en: Basic settings
ca: Paràmetres bàsics

en: Do not display
ca: No el mostris

en: Anonymous users
ca: Usuaris anònims

en: Authenticated users
ca: Usuaris autenticats

en: Process
ca: Processa

en: Close
ca: Tanca

en: Expiration
ca: Venciment

en: Duration
ca: Durada

en: Expiration date
ca: Data d'expiració

en: Threshold
ca: Llindar

en: City
ca: Ciutat

en: Postal code
ca: Codi postal

en: State/Province
ca: Estat/Província

en: Fax number
ca: Número de fax

en: Phone number
ca: Telèfon

en: Germany
ca: Alemanya

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Rules
ca: Regles

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bouvet Island
ca: Bouvet

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos o Illes Keeling

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Comoros
ca: Comores

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Ecuador
ca: Equador

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illa Heard i les illes McDonald

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Jordan
ca: Jordània

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Niger
ca: Nigèria

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes

en: Norway
ca: Noruega

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels EUA

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Viet Nam
ca: Vietnam

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

en: Formatting guidelines
ca: Guia de formatat

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: Paid
ca: Pagat

en: Pending
ca: Pendent

en: minute
ca: minut

en: minutes
ca: minuts

en: Upload file
ca: Carrega el fitxer

en: Product title
ca: Títol del producte

en: List price
ca: Preu de llista

en: English
ca: Anglès

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Countries
ca: Països

en: update
ca: actualitza

en: published
ca: publicat

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: unlimited
ca: il·limitat

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Delete feature
ca: Elimina la característica

en: Add file
ca: Afegeix un fitxer

en: (disabled)
ca: (inhabilitat)

en: day
ca: dia

en: year
ca: any

en: hour
ca: hora

en: Text field
ca: Camp de text

en: is equal to
ca: és igual a

en: is not equal to
ca: no és igual a

en: Workflow
ca: Flux de treball

en: None.
ca: Cap.

en: Execute custom PHP code
ca: Executa codi PHP personalitzat

en: The settings have not been saved because of the errors.
ca: La configuració no s'ha desat degut als errors.

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: White
ca: Blanc

en: Units
ca: Unitats

en: Shipping method:
ca: Mètode d'enviament:

en: Tax rate
ca: Taxa d'impost

en: Revision
ca: Revisió

en: Search options
ca: Opcions de cerca

en: options
ca: opcions

en: Shopping cart
ca: Carretó de la compra

en: Your item(s) have been updated.
ca: S'han actualitzat els vostres articles.

en: Qty.
ca: Quantitat

en: Cart
ca: Carretó

en: Transaction key
ca: Clau de la transacció

en: Credit card details
ca: Detalls de la targeta de crèdit

en: Discount
ca: Descompte

en: Shipping
ca: Tramesa

en: Day(s)
ca: Dia(es)

en: Week(s)
ca: Setmana(es)

en: Year(s)
ca: Any(s)

en: Order history
ca: Històric de comandes

en: Product
ca: Producte

en: administer store
ca: administra la botiga

en: Billing address
ca: Adreça de facturació

en: Shipping address
ca: Adreça d'enviament

en: Ship to:
ca: Enviat a:

en: Payment method
ca: Mètode de pagament

en: Balance
ca: Saldo

en: Received
ca: Rebut

en: Completed
ca: Completat

en: Payment details
ca: Detalls del pagament

en: Products
ca: Productes

en: administer products
ca: administra els productes

en: Product settings
ca: Paràmetres de producte

en: Street address
ca: Adreça del carrer

en: Testing
ca: Proves

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: Sao Tome and Principe
ca: São Tomé i Príncipe

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs i Antàrtiques Franceses

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Pounds
ca: Lliures

en: Kilograms
ca: Quilograms

en: Ounces
ca: Unces

en: Inches
ca: Polzades

en: Feet
ca: Peus

en: Orders
ca: Comandes

en: Print invoice
ca: Imprimeix la factura

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Basic information
ca: Informació bàsica

en: not published
ca: no publicat

en: Default weight
ca: Pes predeterminat

en: Live
ca: En viu

en: day(s)
ca: dia(es)

en: week(s)
ca: setmana(es)

en: month(s)
ca: mes(os)

en: Contact settings
ca: Paràmetres de contacte

en: cancel
ca: Cancela

en: Processing
ca: Processant

en: disable
ca: inhabilita

en: Percentage (%)
ca: Percentatge (%)

en: Apply
ca: Aplica

en: Select
ca: Seleccioneu

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Korea, Republic of
ca: Corea, República de

en: Lao People's Democratic Republic
ca: República democràtica de Laos

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Micronesia, Federated States of
ca: Estats Federals de Micronèsia

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: collapsed
ca: col·lapsat

en: Canceled
ca: Cancel·lades

en: years
ca: anys

en: weeks
ca: setmanes

en: Default gateway
ca: Passarel·la predeterminada

en: Ubercart - payment
ca: Ubercart - pagament

en: Order ID
ca: ID comanda

en: Search returned the following results:
ca: La cerca ha retornat els següents resultats:

en: Button settings
ca: Paràmetres del botó

en: View user details.
ca: Mostra el detall de l'usuari.

en: Rate
ca: Impost

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
ca: S'ha produït un error durant el procés de pagament. Si us plau, contacteu-nos per assegurar-vos que s'ha tramitat la vostra comanda.

en: Ubercart - core (optional)
ca: Ubercart - nucli (opcional)

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Purchase date
ca: Data de la compra

en: year(s)
ca: any(s)

en: Addresses
ca: Adreces

en: Attribute settings
ca: Paràmetres dels atributs

en: Add role
ca: Afegeix un rol

en: Values
ca: Valors

en: Order #
ca: # comanda

en: Custom PHP
ca: PHP personalitzat

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: begins with
ca: comença per

en: contains
ca: conté

en: Print
ca: Impressió

en: The e-mail address %mail is not valid.
ca: L'adreça de correu %mail no és vàlida.

en: Account
ca: Compte

en: daily
ca: diari

en: weekly
ca: setmanal

en: Stock settings
ca: Paràmetres d'estoc

en: deleted
ca: suprimit

en: Billing information
ca: Dades de facturació

en: Authorization
ca: Autorització

en: Reports
ca: Informes

en: Report settings
ca: Paràmetres de l'informe

en: Display a message to the user
ca: Mostra un missatge a l'usuari

en: Revenue
ca: Ingressos

en: Payment method title
ca: Títol del mètode de pagament

en: Checkout review instructions
ca: Instruccions de la revisió del procés de pagament

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout review screen.
ca: Proporcioneu les instruccions per als clients a la part superior de la pantalla de revisió del procés de pagament.

en: Order created through website.
ca: Comanda creada a través del lloc web.

en: Receiving new order notification for order !order_id.
ca: Rebent la notificació de nova comanda per la comanda !order_id.

en: Product information
ca: Informació del producte

en: Sell price
ca: Preu de venta

en: Customer purchase price.
ca: Preu de compra del client.

en: Notification
ca: Notificació

en: clone
ca: clona

en: Metric
ca: Mètric

en: Remove this action
ca: Elimina aquesta acció

en: View cart
ca: Mostra el carretó

en: Order #:
ca: # comanda:

en: This order has no comments associated with it.
ca: Aquesta comanda no té cap comentari associat.

en: Product reports
ca: Informes de productes

en: Sales per year
ca: Vendes per any

en: Total revenue
ca: Ingressos totals

en: Update report
ca: Actualitza l'informe

en: Sold
ca: Venut

en: No products found
ca: No s'han trobat productes.

en: Number of orders
ca: Número de comandes

en: Average order
ca: Mitjana de les comandes

en: Sales year
ca: Vendes de l'any

en: Sales summary
ca: Resum de vendes

en: Sales data
ca: Dades de les vendes

en: Today, !date
ca: Avui, !date

en: Yesterday, !date
ca: Ahir, !date

en: Daily average for @month
ca: Mitjana diària per @month

en: Projected totals for @date
ca: Total previst per @date

en: Grand total sales
ca: Total de vendes

en: Shipping type
ca: Tipus d'enviament

en: Package type
ca: Tipus de paquet

en: Shipping method
ca: Mètode d'enviament

en: Payment received
ca: Pagament rebut

en: Currency code
ca: Codi de moneda

en: Enter
ca: Introduïu

en: Payment methods
ca: Mètodes de pagament

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: File download
ca: Descarregar arxiu

en: Credit card
ca: Targeta de crèdit

en: Order total:
ca: Total de la comanda

en: Current balance:
ca: Saldo actual:

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
ca: El client va fer servir una adreça de correu electrònic diferent durant el pagament: !email

en: Invoice template
ca: Plantilla de la factura

en: COD
ca: Contra reembossament

en: Base price
ca: Preu base

en: Edit attribute
ca: Edita l'atribut

en: Tax
ca: Impostos

en: Google Checkout settings
ca: Paràmetres de Google Checkout

en: Set merchant ID and key for Google Checkout.
ca: Estableix l'ID de la botiga i la clau de Google Checkout.

en: Google Checkout only accepts the following currencies: @list
ca: Google Checkout només accepta les següents monedes: @list

en: Marketing preferences
ca: Preferències de màrqueting

en: Display the customer's preferences about mass-marketing.
ca: Mostra les preferències del client sobre màrqueting massiu.

en: Button size
ca: Mida del botó

en: Button alignment
ca: Alineació del botó

en: Default price
ca: Peu predeterminat

en: Customer does not want marketing emails.
ca: El client no vol missatges de correu electrònic de màrqueting.

en: Click here to go to Google Checkout settings.
ca: Feu clic aquí per anar als paràmetres de Google Checkout.

en: In Google Checkout
ca: A Google Checkout

en: Chargeable
ca: Cobrable

en: yearly
ca: anual

en: monthly
ca: mensual

en: Uploaded file is not a valid JPEG
ca: El fitxer carregat no és un JPEG vàlid

en: Test Gateway
ca: Passarel·la de prova

en: Credit card encryption
ca: Encriptació de targeta de crèdit

en: Credit card on a secure server:
ca: Targeta de crèdit en un servidor segur:

en: Secret word for order verification
ca: Paraula secreta per la verificació de la comanda

en: Language preference
ca: Preferència de llengua

en: credit card
ca: targeta de crèdit

en: Order @order_id
ca: Comanda @order_id

en: Order @order_id - @sku
ca: Comanda @order_id - @sku

en: Credit card encryption must be configured to accept credit card payments.
ca: Cal configurar l'encriptació de la targeta de crèdit per acceptar pagaments amb targeta de crèdit.

en: You must review your <a href="!url">credit card security settings</a> and enable encryption before you can accept credit card payments.
ca: Cal que reviseu els <a href="!url">paràmetres de seguretat de la targeta de crèdit</a> i habiliteu la encriptació abans d'acceptar pagaments amb targeta de crèdit.

en: Credit card:
ca: Targeta de crèdit

en: Start Date:
ca: Data d'inici:

en: Order status
ca: Estat de la comanda

en: Card type
ca: Tipus de targeta

en: Card owner
ca: Titular de la targeta

en: Card number
ca: Número de targeta

en: Balance: @balance
ca: Saldo: @balance

en: administer credit cards
ca: administra les targetes de crèdit

en: view cc details
ca: visualitza els detalls de la targeta de crèdit

en: view cc numbers
ca: visualitza els números de la targeta de crèdit

en: ZIP/Postal code
ca: ZIP/Codi postal

en: Continue with checkout to complete payment.
ca: Continueu amb el procés de compra per a completar el pagament.

en: Javascript must be enabled to view the order total preview.
ca: Cal tenir el Javascript habilitat per a veure la vista prèvia del total de la comanda.

en: Select a payment method from the following options.
ca: Seleccioneu un mètode de pagament de les següents opcions.

en: Show the order total preview on the payment pane.
ca: Mostra la vista prèvia del total de la comanda en el panell de pagament.

en: Method: @payment_method
ca: Mètode: @payment_method

en: Update order status on full payment
ca: Actualitza l'estat de la comanda a pagament completat

en: A payment gets entered for an order
ca: S'ha introduït el pagament per una comanda

en: Check the order balance
ca: Comprova el saldo de la comanda

en: Balance is less than !zero.
ca: El saldo és més petit de !zero.

en: Balance is less than or equal to !zero.
ca: El saldo és més petit o igual a !zero.

en: Balance is equal to !zero.
ca: El saldo és igual a !zero.

en: Balance is greater than !zero.
ca: El saldo és més gran de !zero.

en: Balance comparison type
ca: Tipus de comparació del saldo

en: Configure the payment settings.
ca: Configureu els paràmetres de pagament.

en: Payment gateways
ca: Passarel·les de pagament

en: The payment method of the order.
ca: El mètode de pagament de la comanda.

en: The payment balance of the order
ca: El saldo de pagament de la comanda

en: Select a payment method from the enabled payment modules.
ca: Seleccioneu un mètode de pagament dels mòduls de pagament habilitats.

en: !method settings
ca: Paràmetres de: !method

en: @gateway_name settings
ca: Paràmetres de @gateway_name

en: Order total preview:
ca: Vista prèvia del total de la comanda:

en: Payment entered.
ca: S'ha introduït el pagament.

en: @method payment for @amount entered by @user.
ca: Pagament via @method de @amount introduït per @user.

en: Defines an API to let payment modules interact with the cart.
ca: Defineix una API per a que els mòduls de pagament interactuïn amb el carretó.

en: Check or money order
ca: Xec o gir postal

en: Cash on delivery
ca: Contra reembossament

en: A generic payment method type.
ca: Un mètode de pagament genèric.

en: Review order
ca: Revisa la comanda

en: Review payment
ca: Revisa el pagament

en: Submit order
ca: Realitza la comanda

en: PayPal payment cancelled
ca: S'ha cancel·lat el pagament PayPal

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
ca: PayPal - pagueu sense compartir la vostra informació financera.

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
ca: Les transaccions només es poden processar en una de les monedes llistades.

en: Sign up for and use a Sandbox account for testing.
ca: Inicieu sessió i useu un compte Sandbox per a proves.

en: PayPal e-mail address
ca: Adreça de correu electrònic de PayPal

en: The e-mail address you use for the PayPal account you want to receive payments.
ca: L'adreça de correu electrònic que useu pel compte PayPal on voleu rebre els pagaments.

en: PayPal login page language
ca: Idioma de la pàgina d'inici de sessió de PayPal

en: PayPal server
ca: Servidor de PayPal

en: Payment action
ca: Acció de pagament

en: Order comments
ca: Comentaris de la comanda

en: An unknown error occurred.
ca: Hi hagut un error desconegut.

en: PayPal pending
ca: Pendent de PayPal

en: Flat rate
ca: Tarifa plana

en: Edit flat rate method
ca: Edita el mètode de tarifa plana

en: Shipping quote via @method
ca: Port via @method

en: Base rate
ca: Tarifa base

en: Default product rate
ca: Tarifa de producte predeterminada

en: Add a new flat rate shipping method.
ca: Afegeix una nova tarifa plana com a mètode d'enviament.

en: Shipping method title
ca: Títol del mètode d'enviament

en: The name shown to distinguish it from other flatrate methods.
ca: El nom que es mostra per a distingir-lo d'altres mètodes de tarifa plana.

en: Line item label
ca: Etiqueta de la línia de comanda

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
ca: El nom que es mostra al client quan escull un mètode d'enviament en el procés de pagament.

en: The starting price for shipping costs.
ca: el preu inicial pels costos d'enviament.

en: Default product shipping rate
ca: Tarifa d'enviament de producte predeterminada

en: Do you want to delete this shipping method?
ca: Voleu suprimir aquest mètode d'enviament?

en: Shipping quote settings
ca: Paràmetres dels ports

en: Configure the shipping quote settings.
ca: Configureu els paràmetres de les quotes d'enviament.

en: Quote methods
ca: Mètodes de ports

en: Shipping settings
ca: Paràmetres d'enviament

en: Default product shipping type
ca: Tipus d'enviament predeterminat del producte

en: Order has a product of a particular shipping type
ca: La comanda té un producte d'un tipus d'enviament en particular

en: Order: Product
ca: Comanda: Producte

en: Order has a shipping quote from a particular method
ca: La comanda té un port d'un mètode en particular

en: Order: Shipping Quote
ca: Comanda: Ports

en: Shipping quote method
ca: Mètode de port

en: Calculate shipping cost
ca: Càlcul dels costos d'enviament

en: Shipping quote
ca: Ports

en: Small package
ca: Paquet petit

en: Quote settings
ca: Paràmetres dels ports

en: @method is enabled.
ca: @method està habilitat.

en: Log errors during checkout to watchdog
ca: Registra els errors al registre del vigilant durant el procés de pagament.

en: Display debug information to administrators.
ca: Mostra la informació de depuració als administradors.

en: Prevent the customer from completing an order if a shipping quote is not selected.
ca: Preveu que un client no pugui completar una comanda si no s'ha seleccionat un port.

en: Shipping quote pane description
ca: Descripció del panell dels ports

en: Shipping quotes are generated automatically when you enter your address and may be updated manually with the button below.
ca: Els ports són generats automàticament quan introduïu la vostra adreça i es poden actualitzar manualment amb el botó de sota.

en: Shipping quote error message
ca: Missatge d'error dels ports

en: There were problems getting a shipping quote. Please verify the delivery and product information and try again.
    If this does not resolve the issue, please call in to complete your order.
ca: Hi ha hagut problemes al obtenir els ports. Verifiqueu el lliurament i la informació del producte i torneu-ho a provar.
    Si això no resol el problema, truqueu per a completar la vostra comanda.

en: Default pickup address
ca: Adreça de recepció per defecte

en: Receiving quotes:
ca: Rebent els ports:

en: Click to calculate shipping
ca: Feu clic per a calcular l'enviament

en: There were problems getting a shipping quote. Please verify the delivery address and product information and try again.
    If this does not resolve the issue, please call @phone to complete your order.
ca: Hi ha hagut problemes al rebre els costos d'enviament. Si us plau, verifiqueu l'adreça d'enviament i la informació de producte i torneu-ho a provar. Si això no resol el problema, si us plau, truqueu @phone per a completar la vostra comanda.

en: You must select a shipping option before continuing.
ca: Heu de seleccionar una opció d'enviament abans de continuar.

en: Apply to order
ca: Aplica a la comanda

en: Tracking numbers
ca: Números de seguiment

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Physical dimensions of the packaged product.
ca: Dimensions físiques de l'embalatge del producte.

en: Units of measurement
ca: Unitats de mesura

en: Centimeters
ca: Centímetres

en: Millimeters
ca: Mil·límetres

en: Gets products ready for physical shipment.
ca: Prepareu els productes per al seu enviament físic.

en: UPS product description
ca: Descripció del producte per UPS

en: Small packages
ca: Paquets petits

en: UPS Online Tools
ca: Eines en Línia d'UPS

en: More information is needed to access UPS Online Tools. Please enter it <a href="!url">here</a>.
ca: Es necessita més informació per a accedir a les Eines en Línia d'UPS. Introduïu-la <a href="!url">aquí</a>.

en: Multiplier (×)
ca: Multiplicador (×)

en: Addition (!currency)
ca: Suma (!currency)

en: System of measurement
ca: Sistema de mesura

en: British
ca: Britànic

en: Password field is required.
ca: El camp contrasenya és obligatori.

en: USPS product description
ca: Descripció del producte per USPS

en: Non-rectangular
ca: No rectangular

en: Weight quote
ca: Port per pes

en: Create and edit attributes and options.
ca: Creeu i editeu atributs i opcions.

en: Add an attribute
ca: Afegeix un atribut

en: Add an option
ca: Afegeix una opció

en: Adjustments
ca: Ajusts

en: Option price format
ca: Format del preu de la opció

en: Display price adjustment
ca: Mostra l'ajust del preu

en: Display total price
ca: Mostra el preu total

en: Number of options
ca: Número d'opcions

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: No product attributes have been added yet.
ca: No s'ha afegit encara cap atribut de producte.

en: Edit attribute: %name
ca: Edita l'atribut: %name

en: This name will appear to customers on product add to cart forms.
ca: Aquest nom es mostrarà als clients al formulari per afegir un producte al carretó.

en: <b>Optional.</b> Enter the help text that will display beneath the attribute on product add to cart forms.
ca: <strong>Opcional.</strong> Introduïu el text d'ajuda que es mostrarà a sota de l'atribut als formularis d'afegir productes a la cistella.

en: Make this attribute required, forcing the customer to choose an option.
ca: Fes aquest atribut obligatori, forçant a que el client esculli una opció.

en: Selecting this for an attribute will disregard any default option you specify.<br />May be overridden at the product level.
ca: En seleccionar aquesta casella per un atribut no es tindrà en compte qualsevol valor per defecte que hàgiu especificat.<br />Es pot sobreescriure a nivell de producte.

en: This specifies how the options for this attribute will be presented.<br />May be overridden at the product level.
ca: Això especifica com s'han de presentar les opcions per aquest atribut.<br />Pot ser sobreescrit a nivell de producte.

en: Multiple attributes on an add to cart form are sorted by this value and then by their name.<br />May be overridden at the product level.
ca: Múltiples atributs en un formulari d'afegir un producte al carretó s'ordenen per aquest valor i després pel seu nom.<br />Es pot sobreescriure a nivell de producte.

en: Options for %name
ca: Opcions per %name

en: Default cost
ca: Cost predeterminat

en: No options for this attribute have been added yet.
ca: No s'han afegit encara opcions per aquest atribut.

en: Options will be listed sorted by this value and then by their name.<br />May be overridden at the product level.
ca: Les opcions es llistaran ordenades segons aquest valor i després pel seu nom.<br />Pot ser sobreescrit a nivell de producte.

en: Default adjustments
ca: Ajusts predeterminats

en: Enter a positive or negative value for each adjustment applied when this option is selected.<br />Any of these may be overriden at the product level.
ca: Introduïu un valor positiu o negatiu per cada ajust aplicat quan se seleccioni aquesta opció.<br />Qualsevol d'aquests pot ser anul·lat a nivell de producte.

en: Are you sure you want to delete the option %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir l'opció %name?

en: Hold Ctrl + click to select multiple attributes.
ca: Mantingueu Ctrl + feu clic per a seleccionar múltiples atributs.

en: Add attributes
ca: Afegeix els atributs

en: Please select
ca: Seleccioneu

en: Select box
ca: Caixa de selecció

en: Radio buttons
ca: Botons d'opció

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
ca: Les dades de la comanda s'enviaran al correu electrònic del vostre compte que es mostra més avall.

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
ca: <b>Adreça de correu electrònic:</b> @email (<a href="!url">edita</a>)

en: Confirm password
ca: Confirma la contrasenya

en: <b>Optional.</b> New customers may supply custom account details.<br />We will create these for you if no values are entered.
ca: <b>Opcional.</b> Els nous clients poden facilitar les dades del seu compte personalitzat.<br />Si no s'introdueix cap valor, es crearan aquests per a vostè.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account name.
ca: Permet especificar als clients anònims un nou nom del compte d'usuari.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account password.
ca: Permet especificar als clients anònims una nova contrasenya del compte d'usuari.

en: New account details help message
ca: Missatge d'ajuda del nou detall de compte

en: Enter the help message displayed in the new account details fieldset when shown.
ca: Introduïu el missatge d'ajuda que apareix en el conjunt de camps del detall del nou compte, quan es mostra.

en: Enter your delivery address and information here.
ca: Introduïu l'adreça i la informació de lliurament.

en: Enter your billing address and information here.
ca: Introduïu l'adreça i la informació de facturació.

en: My billing information is the same as my delivery information.
ca: Les meves dades de facturació són les mateixes que les dades d'enviament.

en: Use this area for special instructions or questions regarding your order.
ca: Utilitzeu aquesta àrea per a instruccions especials o preguntes relacionades amb la vostra comanda.

en: Order has a product of a particular class
ca: La comanda té un producte d'una classe en particular

en: Customer completes checkout
ca: El client completa el pagament

en: Product class
ca: Classe de producte

en: Cart settings
ca: Paràmetres del carretó

en: Configure the cart settings.
ca: Configureu els paràmetres del carretó.

en: Cart block
ca: Bloc del carretó

en: Checkout settings
ca: Paràmetres del procés de pagament

en: Configure the checkout settings.
ca: Configureu els paràmetres del procés de pagament.

en: Checkout panes
ca: Panells del procés de pagament

en: Checkout messages
ca: Missatges del procés de pagament

en: Address fields
ca: Camps d'adreça

en: There are no products in your shopping cart.
ca: No hi ha productes al vostre carretó de la compra.

en: Your order is complete! Your order number is [order-id].
ca: La vostra comanda està completa! El vostre número de comanda és el [order-id].

en: <a href="[site-url]">Return to the front page.</a>
ca: <a href="[site-url]">Torna a la portada.</a>

en: Cart contents
ca: Contingut del carretó

en: Customer information
ca: Dades del client

en: Delivery information
ca: Informació d'enviament

en: Allow a customer to put comments on an order.
ca: Permet als clients fer comentaris en una comanda.

en: button
ca: botó

en: Continue shopping
ca: Seguiu comprant

en: !title is !enabled.
ca: !title està !enabled.

en: shown
ca: visible

en: Minute(s)
ca: Minut(s)

en: Hour(s)
ca: Hora/es

en: General checkout settings
ca: Paràmetres generals del procés de pagament

en: Enable checkout (disable to only use third party checkout service like PayPal Express Checkout).
ca: Habilita el pagament (inhabiliteu-lo només quan useu serveis de pagament de tercers com per exemple PayPal Express Checkout).

en: Enable anonymous checkout (users can checkout without logging in).
ca: Habilita el pagament anònim (els usuaris poden passar per caixa sense iniciar sessió).

en: Hide shipping information when possible for carts with no shippable items.
ca: Amaga els camps de les dades d'enviament quan sigui possible per a carretons amb cap element apte per a l'enviament.

en: Checkout pane display options
ca: Opcions de visualització dels panells del procés de pagament

en: Use collapsing checkout panes with next buttons during checkout.
ca: Usa panells que es puguin contraure amb botons de següent durant el procés de pagament.

en: Collapse a pane when its next button is clicked.
ca: Contrau un panell quan es faci clic en el seu botó de següent.

en: Checkout completion settings
ca: Paràmetres de la finalització del procés de compra

en: Send new customers a separate e-mail with their account details.
ca: Envia un correu electrònic separat amb el detall del seu compte als nous clients.

en: Login users when new customer accounts are created at checkout.
ca: Inicia la sessió dels usuaris quan es creïn nous comptes de client durant el procés de pagament.

en: New customer accounts will be set to active.
ca: Estableix com actius els nous comptes de client.

en: Uncheck to create new accounts but make them blocked.
ca: Desmarqueu-ho per a crear nous comptes però que estiguin bloquejats.

en: Alternate checkout completion page
ca: Pàgina alternativa de finalització del procés de pagament

en: Leave blank to use the default completion page (recommended).
ca: Deixeu-lo en blanc per a usar la pàgina de finalització predeterminada (recomanat).

en: !pane settings
ca: !pane: paràmetres

en: Checkout instructions
ca: Instruccions del procés de pagament

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout screen.
ca: Proporcioneu les instruccions per als clients a la part superior de la pantalla del procés de pagament.

en: Checkout completion message header
ca: Capçalera del missatge de finalització del procés de pagament

en: Header for message displayed after a user checks out. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
ca: Capçalera del missatge que es mostra quan un usuari acaba de passar per caixa. <a href="!url">Useu tokens de comanda i globals</a>.

en: Checkout completion message body
ca: Cos del missatge de finalització del procés de pagament

en: In the following three boxes, you may use the special tokens !new_username for the username of a newly created account and !new_password for that account's password.
ca: A les següents tres caixes, podeu utilitzar els tokens especials !new_username pel nom d'usuari del compte acabat de crear i !new_password per la seva contrasenya corresponent.

en: Checkout completion for logged-in users
ca: Finalització del procés de pagament per als usuaris que han iniciat sessió

en: Message displayed upon checkout for a user who has logged in. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
ca: Missatge que es mostra sobre el procés de pagament per als usuaris que han iniciat sessió. <a href="!url">Useu tokens de comanda i globals</a>.

en: Checkout completion for existing users
ca: Finalització del procés de pagament per a usuaris existents

en: Message displayed upon checkout for a user who has an account but wasn't logged in. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
ca: Missatge que es mostra sobre el procés de pagament per als usuaris que tenen un compte però que no han iniciat sessió. <a href="!url">Useu tokens de comanda i globals</a>.

en: Checkout completion for new users
ca: Finalització del procés de pagament per als nous usuaris

en: Message displayed upon checkout for a new user whose account was just created. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
ca: Missatge que es mostra sobre el procés de pagament per als nous usuaris el compte dels quals acaba de ser creat. <a href="!url">Useu tokens de comanda i globals</a>.

en: Continue shopping message
ca: Missatge de continuar comprant

en: Message displayed upon checkout to direct customers to another part of your site. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
ca: Missatge que es mostra sobre el procés de pagament per a dirigir els clients a una altra part del vostre lloc. <a href="!url">Useu tokens de comanda i globals</a>.

en: Update cart
ca: Actualitza el carretó

en: Your cart has been updated.
ca: S'ha actualitzat el vostre carretó.

en: <strong>@product-title</strong> added to <a href="!url">your shopping cart</a>.
ca: S'ha afegit <strong>@product-title</strong> <a href="!url">al vostre carretó</a>.

en: Ubercart - core
ca: Ubercart - nucli

en: Cart links settings
ca: Paràmetres dels enllaços al carretó

en: Configure and craft special product add to cart links.
ca: Configureu i confeccioneu enllaços per afegir al carretó per a productes especials.

en: Cart links clicks
ca: Clics a enllaços al carretó

en: Track clicks through cart links.
ca: Feu un seguiment dels clics a través dels enllaços al carretó.

en: Creating cart links
ca: Creació d'enllaços al carretó

en: Last click
ca: Darrer clic

en: No cart links have been tracked yet.
ca: No s'ha fet el seguiment encara de cap enllaç al carretó.

en: Sets the ID of the cart link.
ca: Estableix l'ID de l'enllaç al carretó.

en: Adds a product to the cart.
ca: Afegeix un producte al carretó.

en: administer cart links
ca: administra els enllaços al carretó

en: Catalog settings
ca: Paràmetres del catàleg

en: Configure the catalog settings.
ca: Configureu els paràmetres del catàleg.

en: Find orphaned products
ca: Busca els productes orfes

en: Find products that have not been categorized.
ca: Busqueu els productes que no han estat categoritzats.

en: The image will not be resized. Consider installing <a href="@url">Image cache</a>.
ca: No es redimensionarà la imatge. Considereu d'instal·lar el mòdul <a href="@url">Image cache</a>.

en: A description of the term. Displayed to customers at the top of catalog pages.
ca: La descripció del terme. Es mostrarà als clients a la part superior de les pàgines del catàleg.

en: Catalog vocabulary
ca: Vocabulari del catàleg

en:  Products are listed by assigning a category from the <a href="!cat_url">Product Catalog</a> vocabulary to them.
ca:  Els productes es llisten assignant-els-hi una categoria del vocabulari de <a href="!cat_url">Catàleg de productes</a>.

en: Find orphaned products here.
ca: Cerqueu els productes orfes aquí.

en: Add terms for the products to inhabit.
ca: Afegiu termes pels productes per a poblar-lo.

en: Unlisted products
ca: Productes sense llistar

en: Catalog block settings
ca: Paràmetres del bloc del catàleg

en: More...
ca: Més...

en: Display the catalog breadcrumb
ca: Mostra el fil d'ariadna del catàleg

en: Display node counts in the catalog breadcrumb
ca: Mostra el recompte de nodes en el fil d'Ariadna del catàleg

en: Product nodes per page
ca: Nodes de producte per pàgina

en: Orphaned products are products that you have created but
         not yet assigned to a category in your product catalog. All such
         products will appear as links below that you can follow to edit
         the product listings to assign them to categories.
ca: Els productes orfes són aquells que heu creat però que no han estat assignats a cap categoria del vostre catàleg encara. Tots aquests productes apareixeran com enllaços a continuació; podeu accedir-hi per editar els productes i assignar-los a categories.

en: There is @count product not listed in the catalog. | There are @count products not listed in the catalog.
ca[0]: Hi ha @count producte sense llistar al catàleg.
ca[1]: Hi ha @count productes sense llistar al catàleg.

en: Hold Ctrl while clicking to select multiple categories.
ca: Mantingueu Ctrl mentre feu clic per a seleccionar múltiples categories.

en: View file downloads
ca: Vegeu les descàrregues de fitxers

en: View all file download features on products.
ca: Vegeu totes les característiques dels fitxers que es poden descarregar als productes.

en: File Downloads
ca: Descàrrega de fitxers

en: The file downloads directory is not valid or set. Set a valid directory in the <a href="!url">product feature settings</a> under the file download settings fieldset.
ca: El directori de descàrrega de fitxer no és vàlid o no s'ha definit. Definiu-ne un de vàlid als <a href="!url">paràmetres de les característiques de producte</a> a l'apartat de paràmetres de descàrrega de fitxers.

en: The list of file download links (if any) associated with an order
ca: El llistat d'enllaços de fitxers que es poden descarregar (si n'hi ha) associats a una comanda.

en: Files path
ca: Camí dels fitxers

en: IP addresses
ca: Adreces IP

en: Delete file(s)
ca: Elimina el(s) fitxer(s)

en: File options
ca: Opcions de fitxer

en: Perform action
ca: Realitza l'acció

en: Message subject
ca: Assumpte del missatge

en: No downloads found
ca: No s'han trobat descàrregues

en: Allows products to be associated with downloadable files.
ca: Permet que els productes es puguin associar amb fitxers que es poden baixar.

en: Send e-mail notification on update.
ca: Envia una notificació per correu electrònic al actualitzar.

en: [order-first-name] [order-last-name],
    
    Your order number [order-link] at [store-name] has been updated.
    
    Order status: [order-status]
    
    Order comment:
    [order-last-comment]
    
    Browse to the following page to login to your account and view your order details:
    [site-login]
    
    
    Thanks again,
    
    [store-name]
    [site-slogan]
ca: [order-first-name] [order-last-name],
    
    El vostre número de comanda [order-link] a [store-name] ha estat actualitzat.
    
    Estat de la comanda: [order-status]
    
    Comentari de la comanda:
    [order-last-comment]
    
    Aneu a la següent pàgina per iniciar sessió al vostre compte i veure els detalls de la comanda:
    [site-login]
    
    
    Gràcies,
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: Store help page
ca: Pàgina d'ajuda de la botiga

en: The Drupal page for the store help link.
ca: La pàgina de Drupal per a l'enllaç d'ajuda de la botiga.

en: Your Order at [store-name]
ca: La vostra comanda a [store-name]

en: Notification recipients
ca: Destinataris de la notificació

en: Order #[order-id] Update
ca: Actualització de la comanda [order-id]

en: Select from address book.
ca: Seleccioneu-la de la llibreta d'adreces

en: Copy shipping information.
ca: Copia les dades d'enviament

en: Primary e-mail:
ca: Correu electrònic principal:

en: Customer number
ca: Número de client

en: Primary e-mail
ca: Correu electrònic principal

en: Search for an existing customer.
ca: Cerca un client existent.

en: Create a new customer.
ca: Crea un nou client.

en: Add product
ca: Afegeix producte

en: Add blank line
ca: Afegeix una línia en blanc

en: Add an admin comment
ca: Afegeix un comentari d'administrador

en: Admin comments are only seen by store administrators.
ca: Els comentaris dels administradors només són vistos pels administradors de la botiga.

en: Add an order comment
ca: Afegeix un comentari de comanda

en: Order comments are used primarily to communicate with the customer.
ca: Els comentaris de comanda s'usen principalment per a comunicar-se amb el client.

en: This order contains no products.
ca: Aquesta comanda no conté cap producte.

en: Notified
ca: Notificat

en: Check the order status
ca: Comprova l'estat de la comanda

en: Check the order total
ca: Comprova el total de la comanda

en: Check an order's shipping postal code
ca: Comprova el codi postal on s'envia una comanda

en: Returns TRUE if the shipping postal code is in the specified area.
ca: Retorna CERT si el codi postal on s'envia està a la llista especificada.

en: Order: Shipping address
ca: Comanda: Adreça d'enviament

en: Check an order's shipping @zone
ca: Comprova el @zone on s'envia una comanda

en: Returns TRUE if the shipping @zone is in the specified list.
ca: Retorna CERT si el @zone on s'envia està a la llista especificada.

en: Check an order's shipping country
ca: Comprova el país on s'envia una comanda

en: Returns TRUE if the shipping country is in the specified list.
ca: Retorna CERT si el país on s'envia està a la llista especificada.

en: Check an order's billing postal code
ca: Comprova el codi postal de facturació d'una comanda

en: Returns TRUE if the billing postal code is in the specified area.
ca: Retorna CERT si el codi postal on s'envia la factura està a la llista especificada.

en: Order: Billing address
ca: Comanda: Adreça de facturació

en: Check an order's billing @zone
ca: Comprova el @zone de facturació d'una comanda

en: Returns TRUE if the billing @zone is in the specified list.
ca: Retorna CERT si el @zone on s'envia la factura està a la llista especificada.

en: Check an order's billing country
ca: Comprova el país de facturació d'una comanda

en: Returns TRUE if the billing country is in the specified list.
ca: Retorna CERT si el país on s'envia la factura està a la llista especificada.

en: Check an order's products
ca: Comprova els productes d'una comanda

en: Returns TRUE if the order has any, all, or only the products in the list.
ca: Retorna CERT si la comanda té cap, tots o només els productes de la llista.

en: Check an order's number of products
ca: Comprova el número de productes d'una comanda

en: Determines if the order has the specified number of products, possibly of a certain type.
ca: Determina si la comanda té el número de productes especificat, possiblement d'un cert tipus.

en: Check an order's total weight
ca: Comprova el pes total d'una comanda

en: Determines if the order has the specified weight, possibly counting only a certain type of product.
ca: Determina si la comanda té el pes especificat, possiblement comptant només un determinat tipus de producte.

en: Check if an order can be shipped
ca: Comprova si una comanda es pot enviar

en: Returns TRUE if the order has any shippable products.
ca: Retorna CERT si la comanda té cap producte apte per a l'enviament.

en: Update the order status
ca: Actualitza l'estat de la comanda

en: Add a comment to the order
ca: Afegeix un comentari a la comanda

en: Order total value
ca: Valor del total de la comanda

en: Specify a value to compare the order total against.
ca: Especifiqueu un valor per a comparar amb el total de la comanda.

en: Total is less than specified value.
ca: El total és més petit que el valor especificat.

en: Total is less than or equal to specified value.
ca: El total és més petit o igual al valor especificat.

en: Total is equal to specified value.
ca: El total és igual al valor especificat.

en: Total is greater than or equal to specified value.
ca: El valor és més gran o igual al valor especificat.

en: Total is greater than specified value.
ca: El total és més gran que el valor especificat.

en: Specify a postal code or postal code pattern. Use "*" as a wild card to specify a range of postal codes.<br /><b>Example:</b> In the US, 402* represents all areas from 40200 to 40299.
ca: Especifiqueu un codi postal o un patró pel codi postal. Utilitzeu "*" com a comodí per especificar un rang de codis postals.<br /><b>Exemple:</b> Als EEUU, 402* representa totes les àrees des de 40200 fins 40299.

en: Require selected products
ca: Exigeix els productes seleccionats

en: Order has any of these products.
ca: La comanda té algun d'aquests productes.

en: Order has all of these products.
ca: La comanda té tots aquests productes.

en: Forbid other products
ca: Prohibeix altres productes

en: Order may have other products.
ca: La comanda pot tenir altres productes.

en: Order has only these products.
ca: La comanda té només aquests productes.

en: Product count value
ca: Valor del número de productes

en: Specify a value to compare the product count against.
ca: Especifiqueu un valor per a comparar el número de productes.

en: Product count comparison type
ca: Tipus de comparació del número de productes

en: Unit of measurement
ca: Unitat de mesura

en: Product weight value
ca: Valor del pes del producte

en: Specify a value to compare the product weight against.
ca: Especifiqueu un valor per a comparar amb el pes del producte.

en: Select an order comment type
ca: Selecciona un tipus de comentari de comanda

en: Enter this as an admin comment.
ca: Introduïu-lo com un comentari de l'administrador.

en: Enter this as a customer order comment.
ca: Introduïu-lo com un comentari del client de la comanda.

en: Enter this as a customer order comment with a notified icon.
ca: Introduïu-lo com un comentari del client de la comanda amb una icona de notificació.

en: Enter the comment message. Uses <a href="!url">order and global tokens</a>.
ca: Introduïu el missatge del comentari. Utilitzeu <a href="!url">tokens globals o de comanda</a>.

en: Order settings
ca: Paràmetres de comanda

en: Configure the order settings.
ca: Configureu els paràmetres de comanda.

en: Order workflow
ca: Flux de treball de la comanda

en: Order panes
ca: Panells de la comanda

en: Create an order status
ca: Crea un estat de comanda

en: View and process orders.
ca: Consulteu i processeu les comandes.

en: View orders
ca: Mostra les comandes

en: View and process the orders received through your website.
ca: Vegeu i processeu les comandes rebudes a través del vostre lloc.

en: Create order
ca: Crea una comanda

en: Create an empty new order.
ca: Creeu una comanda nova buida.

en: Search orders
ca: Cerca comandes

en: Search existing orders.
ca: Cerqueu comandes existents.

en: Select customer
ca: Selecciona un client

en: View order @order_id.
ca: Mostra la comanda @order_id

en: View invoice
ca: Mostra la factura

en: View order
ca: Mostra la comanda

en: Printable invoice
ca: Factura per imprimir

en: Mail invoice
ca: Envia la factura per correu electrònic

en: Delete order @order_id.
ca: Elimina la comanda @order_id

en: New username associated with an order if applicable.
ca: Nou nom d'usuari associat a una comanda, si s'escau.

en: New password associated with an order if applicable.
ca: Nova contrasenya associada a una comanda, si s'escau.

en: The order ID.
ca: L'ID de la comanda

en: The user ID of the order.
ca: L'ID de l'usuari de la comanda.

en: The URL to the order
ca: La URL a la comanda.

en: A link to the order using the order ID.
ca: Un enllaç a la comanda utilitzant l'ID d'aquesta.

en: The URL to the admin view page using the order ID.
ca: La URL a la pàgina de consulta de l'administració utilitzant l'ID de la comanda.

en: A link to the order admin view page using the order ID.
ca: Un enllaç a la pàgina de consulta de l'administració de la comanda utilitzant l'ID de la comanda.

en: The primary e-mail address of the order.
ca: L'adreça de correu electrònic principal de la comanda.

en: The order shipping address.
ca: L'adreça d'enviament de la comanda.

en: The phone number for the shipping address.
ca: El número de telèfon de l'adreça d'enviament.

en: The order billing address.
ca: L'adreça de facturació de la comanda.

en: The phone number for the billing address.
ca: El número de telèfon de l'adreça de facturació.

en: The first name associated with the order.
ca: El nom associat a la comanda.

en: The last name associated with the order.
ca: Els cognoms associats a la comanda.

en: Comments left by the customer.
ca: Els comentaris que ha deixat el client.

en: Last order comment left by an administrator (not counting the order admin comments).
ca: El darrer comentari de la comanda que ha deixat un administrador (sense tenir en compte els comentaris de l'administrador de la comanda).

en: The current order status.
ca: L'estat actual de la comanda.

en: The date and time when the order was created.
ca: El dia i l'hora de creació de la comanda.

en: The date and time when the order was last modified.
ca: El dia i hora de la darrera modificació de la comanda.

en: Click here to view your order history.
ca: Feu clic per a veure el vostre històric de comandes.

en: Ship to
ca: Envia a

en: Bill to
ca: Factura a

en: Customer info
ca: Dades del client

en: Admin comments
ca: Comentaris de l'administrador

en: Update order
ca: Actualitza la comanda

en: In checkout
ca: En pagament

en: Post checkout
ca: Després del pagament

en: Empty line
ca: Línia buida

en: The following order statuses have been defined:
ca: S'han definit els següents estats per a les comandes:

en: Order panes on !screen screen
ca: Panells de la comanda a la pantalla de !screen

en: Admin settings
ca: Paràmetres de l'administrador

en: Number of orders on overview screen
ca: Número de comandes a la pantalla de resum

en: Enable order logging
ca: Habilita el registre de les comandes

en: Capitalize address on order screens
ca: Posa en majúscules les adreces a les pantalles de comandes.

en: Customer settings
ca: Paràmetres del client

en: On-site invoice template
ca: Plantilla de les comandes del lloc

en: Order states
ca: Estats d'una comanda

en: Order statuses
ca: Estats de les comandes

en: Create new status
ca: Crea un nou estat

en: Order status %status removed.
ca: S'ha esborrat el estat de comanda %status.

en: Order workflow information saved.
ca: S'ha desat la informació del flux de treball de la comanda.

en: Default order status
ca: Estat predeterminat de la comanda

en: Order status ID
ca: ID d'estat de la comanda

en: Must be a unique ID with no spaces.
ca: Ha de ser un ID únic sense espais.

en: The order status title displayed to users.
ca: El títol de l'estat de la comanda que es mostra als usuaris.

en: Order state
ca: Estat de la comanda

en: Set which order state this status is for.
ca: Estableix per quin estat de comanda és aquest nou estat.

en: Custom order status created.
ca: S'ha creat un estat de comanda personalitzat.

en: User: none
ca: Usuari: cap

en: User: !name
ca: Usuari: !name

en: Active orders
ca: Comandes actives

en: All orders
ca: Totes les comandes

en: View by status
ca: Mostra per estat

en: Order created by the administration.
ca: Comanda creada per l'administrador.

en: New order customer
ca: Nova comanda de client

en: Use the buttons above to have these fields filled in or just submit the form with the fields blank to create a blank order.
ca: Utilitzeu els botons de més amunt per a omplir aquests camps o simplement envieu el formulari amb els camps en blanc per a crear una comanda en blanc.

en: Billing first name
ca: Nom de la factura

en: Billing last name
ca: Congoms de la factura

en: Billing company
ca: Companyia de la factura

en: Shipping first name
ca: Nom de l'enviament

en: Shipping last name
ca: Cognoms de l'enviament

en: Shipping company
ca: Empresa d'enviament

en: Search using date range.
ca: Cerca utilitzant un rang de dates.

en: Specify dates to the right if checked.
ca: Si marqueu la casella, especifiqueu les dates a la dreta.

en: Recipient e-mail address
ca: Adreça de correu electrònic del destinatari

en: Are you sure you want to delete order @order_id?
ca: Esteu segur de voler esborrar la comanda @order_id?

en: No addresses found for customer.
ca: No s'han trobat adreces per aquest client

en: Search returned the following:
ca: La cerca ha retornat el següent:

en: An account already exists for that e-mail.
ca: Ja existeix un compte amb aquesta adreça de correu electrònic.

en: Use this account now?
ca: Voleu utilitzar aquest compte?

en: Search for a customer based on these fields.
ca: Cerqueu un client a partir d'algun dels següents camps.

en: Use * as a wildcard to match any character.
ca: Useu * com a comodí per a qualsevol caràcter.

en: Leave a field empty to ignore it in the search.
ca: Deixeu un camp buit perquè se l'ignori a la cerca.

en: Enter an e-mail address for the new customer.
ca: Introduïu una adreça de correu electrònic per al nou client.

en: E-mail customer account details.
ca: Envia un correu electrònic al client amb els detalls del compte.

en: @key changed from %old to %new.
ca: @key ha canviat de %old a %new.

en: Custom template
ca: Plantilla personalitzada

en: Edit order @order_id.
ca: Edita la comanda @order_id

en: create orders
ca: crea comandes

en: edit orders
ca: edita les comandes

en: Customer:
ca: Client:

en: Purchasing Information:
ca: Informació de compra:

en: E-mail Address:
ca: Adreça de correu electrònic:

en: Billing Address:
ca: Adreça de facturació:

en: Billing Phone:
ca: Telèfon de facturació:

en: Order Grand Total:
ca: Total general de la comanda:

en: Payment Method:
ca: Mètode de pagament:

en: Order Summary:
ca: Resum de la comanda:

en: Products Subtotal:
ca: Subtotal dels productes:

en: Total for this Order:
ca: Total per aquesta comanda:

en: Products on order:
ca: Productes de la comanda:

en: Administer products, classes, and more.
ca: Administreu els productes, les classe i més.

en: View products
ca: Mostra els productes

en: Build and view a list of product nodes.
ca: Construïu i visualitzeu una llista de nodes de producte.

en: Manage classes
ca: Gestiona les classes

en: Create and edit product node types.
ca: Creeu i editeu els tipus de nodes de producte.

en: Configure product settings.
ca: Configureu els paràmetres de producte.

en: Product fields
ca: Camps del producte

en: Product features
ca: Característiques del producte

en: This node displays the representation of a product for sale on the website. It includes all the unique information that can be attributed to a specific model number.
ca: Aquest node mostra la representació d'un producte per a la venda en el lloc web. Inclou tota la informació única que es pot atribuir a un número de model específic.

en: Enter the product description used for product teasers and pages.
ca: Introduïu la descripció del producte utilitzada als resums i a les pàgines de producte.

en: Product SKU/model.
ca: Model/SKU del producte.

en: The listed MSRP.
ca: El <abbr title="Preu Recomanat de Venta al Públic">PRVP</abbr>.

en: Your store's cost.
ca: El cost de la vostra botiga.

en: Product and its derivatives are shippable.
ca: El producte i els seus derivats són aptes per a l'enviament.

en: Package quantity
ca: Quantitat del paquet

en: Default quantity to add to cart
ca: Quantitat predeterminada a afegir al carretó

en: List position
ca: Posició a la llista

en: Specify a value to set this product's position in product lists.<br />Products in the same position will be sorted alphabetically.
ca: Especifiqueu un valor per establir la posició del producte als llistats de productes.<br />Els productes a la mateixa posició s'ordenaran alfabèticament.

en: The product's model number.
ca: El número de model del producte.

en: The product's list price.
ca: El preu de llista del producte.

en: The product's cost.
ca: El cost del producte.

en: The product's sell price.
ca: El preu de venta del producte.

en: The unit of measurement for the product's weight.
ca: La unitat de mesura del pes del producte.

en: The numerical value of the product's weight.
ca: El valor numèric del pes del producte.

en: The product's formatted weight.
ca: El pes del producte amb format.

en: The unit of measurement for the product's length, width, and height.
ca: La unitat de mesura de la llargada, l'amplada i l'alçada del producte.

en: The numerical value of the product's length.
ca: El valor numèric de la llargada del producte.

en: The product's formatted length.
ca: La llargada del producte amb format.

en: The numerical value of the product's width.
ca: El valor numèric de l'amplada del producte.

en: The product's formatted width.
ca: L'amplada del producte amb format.

en: The numerical value of the product's height.
ca: El valor numèric de l'alçada del producte.

en: The product's formatted height.
ca: L'alçada del producte amb format.

en: Product image support has been automatically configured by Ubercart.
ca: Ubercart ha configurat automàticament el suport d'imatge als productes.

en: <em>Add to cart</em> button text
ca: Text del botó d'<em>Afegeix al carretó</em>

en: Product field
ca: Camp del producte

en: No product classes have been defined yet.
ca: No s'han definit encara classes de productes.

en: Weight: !weight
ca: Pes: !weight

en: The following product features are enabled
ca: Les següents característiques del producte estan habilitades

en: !feature settings
ca: !feature: paràmetres

en: administer product classes
ca: administra les classes de producte

en: administer product features
ca: administra les característiques de producte

en: Product kit
ca: Paquet de productes

en: This node represents two or more products that have been listed together. This presents a logical and convenient grouping of items to the customer.
ca: Aquest node representa dos o més productes que han estat llistats junts. Això representa una agrupació d'articles lògica i convenient per al client.

en: <b>Order statuses used:</b> @statuses
ca: <b>Estat de les comandes utilitzat:</b> @statuses

en: The following are total orders, products, sales, and average order totals for each store customer. Clicking on the header links will toggle a descending or ascending order for that column. Clicking on a customer's name will take you to a detailed list of orders that customer has made. Clicking on a customers username will take you to their account page.
ca: Les següents són les comandes totals, els productes, les vendes i el total mitjà de les comandes per cada client de la botiga. En fer clic als enllaços de capçalera s'alternarà entre un ordre descendent o ascendent per aquesta columna. En fer clic al nom d'un client se us mostrarà a una llista detallada de les comandes que ha fet aquest client. En fer clic al nom d'usuari d'un client se us mostrarà la pàgina del seu compte.

en: The table lists each product listed in the store, its amount sold, how many times it has been viewed, revenue it has produced, and gross profit it has generated. If you do not see the number of views you must enable the Statistics module on the <a href="!url">module administration page</a>.
ca: La taula llista tots els productes de la botiga, les unitats venudes, quants cops ha estat vist, els ingressos que ha produït i el benefici brut que ha generat. Si no veieu el número de visualitzacions, heu d'habilitar el mòdul Statistics a la <a href="!url">pàgina d'administració de mòduls</a>.

en: These are the sales for the last two days, average sales for the month, and the projected sales for the rest of the month. Further down the list you will see other sales statistics.
ca: Aquestes són les vendes dels darrers dos dies, la mitjana de vendes del mes i les vendes previstes per la resta del mes. Més avall a la llista podreu veure altres estadístiques de vendes.

en: Expand the fieldset below to customize the date range of this report, the statuses of orders displayed, and product display options.
ca: Expandiu el conjunt de camps a continuació per a personalitzar l'interval de dates d'aquest informe, l'estat de les comandes mostrades i les opcions de presentació dels productes.

en: This is the monthly break down of sales for the year @year. Clicking on each link will take you to a list of orders during that month.
ca: Aquest és el desglossament mensual de les vendes per l'any @year. Fent clic a cada enllaç us portarà a una llista de comandes realitzades en aquest mes.

en: View the report settings.
ca: Mostra els paràmetres de l'informe.

en: Customer reports
ca: Informes de clients

en: Product report
ca: Informe de producte

en: Custom product report
ca: Informe de producte personalitzat

en: Sales reports
ca: Informes de vendes

en: Custom sales summary
ca: Resum de vendes personalitzat

en: Export to CSV file.
ca: Exporta a un fitxer CSV.

en: Show all records
ca: Mostra tots els registres

en: Make sure %setting_name is set to %state in the <a href="!url">access log settings page</a> to enable views column.
ca: Assegureu-vos que %setting_name està %state a la <a href="!url">pàgina de paràmetres del registre d'accés</a> per habilitar la columna de visualitzacions.

en: Customize sales report parameters
ca: Personalitza els paràmetres de l'informe de vendes

en: Adjust these values and update the report to build your custom product report. Once submitted, the report may be bookmarked for easy reference in the future.
ca: Ajusteu aquests valors i actualitzeu l'informe per a crear el vostre informe de producte personalitzat. Una vegada enviat, podeu afegir l'informe com una adreça d'interès del vostre navegador per a facilitar la referència en el futur.

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
ca: Només les comandes amb estats seleccionats seran incloses a l'informe.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
ca: Mantingueu Ctrl + feu clic per a seleccionar múltiples estats.

en: Month-to-date, @month
ca: Mes a la data, @month

en: Customers total
ca: Total de clients

en: New customers today
ca: Nous clients d'avui

en: Online customers
ca: Clients en línia

en: Total orders by status
ca: Total de comandes per estat

en: Adjust these values and update the report to build your custom sales summary. Once submitted, the report may be bookmarked for easy reference in the future.
ca: Ajusteu els valors i actualitzeu l'informe per crear el vostre resum de vendes personalitzat. Una vegada enviat, podeu afegir l'informe com una adreça d'interès del vostre navegador per a facilitar la referència en el futur.

en: Results breakdown
ca: Desglossament dels resultats

en: Large daily reports may take a long time to display.
ca: Els informes diaris llargs poden trigar bastant a mostrar-se.

en: Show a detailed list of products ordered.
ca: Mostra una llista detallada dels productes sol·licitats.

en: Paged table size
ca: Mida de la taula paginada

en: The maximum number of rows displayed on one page for a report table.
ca: El número màxim de files mostrades en una pàgina d'una taula d'informe.

en: Reported statuses
ca: Estats que s'informen

en: Only orders with selected statuses will be included in reports.
ca: Només s'inclouran a l'informe les comandes amb els estats seleccionats.

en: Role assignment
ca: Assignació de rols

en: There are no product role(s) that can be assigned upon product purchase. Set product roles in the <a href="!url">product feature settings</a> under the role assignment settings fieldset.
ca: No hi ha cap rol(s) de producte que es pugui assignar a la compra d'un producte. Definiu els rols de producte als <a href="!url">paràmetres de les característiques de producte</a> a l'apartat de paràmetres d'assignació de rols.

en: The role expiration date in long format
ca: La data de venciment del rol en format llarg.

en: The role expiration date in medium format
ca: La data de venciment del rol en format mig.

en: The role expiration date in short format
ca: La data de venciment del rol en format curt.

en: The associated role name
ca: El nom del rol associat.

en: Decrement stock of products in order
ca: Decrementa l'estoc dels productes de la comanda

en: Decrement stock of products on the order with tracking activated.
ca: Decrementa l'estoc dels productes de la comanda amb el seguiment activat.

en: This is the list of product SKUs that are currently active. Stock levels below their threshold have highlighted rows. Toggle the checkbox below to alter which stock levels are shown.
ca: Aquesta és la llista de SKUs de productes que actualment estan actius. Els nivells d'estoc per sota del seu llindar tenen la fila il·luminada. Seleccioneu la casella de sota per alternar els nivells d'estoc mostrats.

en: Stock reports
ca: Informes d'estoc

en: View reports for product stock.
ca: Vegeu informes d'estoc de producte.

en: View the stock settings.
ca: Mostra els paràmetres de l'estoc.

en: [store-name]: Stock threshold limit reached
ca: [store-name]: Límit del llindar de l'estoc assolit

en: This message has been sent to let you know that the stock level for the model [stock-model] has reached [stock-level]. There may not be enough units in stock to fulfill order #[order-link].
ca: Aquest missatge ha estat enviat per avisar que el nivell d'estoc per al model [stock-model] ha arribat a [stock-level]. Pot ser que no hi hagi prou unitats en estoc per complir amb la comanda #[order-link].

en: Export to CSV file
ca: Exporta a un fitxer CSV

en: Only show SKUs that are below their threshold.
ca: Mostra només els SKUs que estan per sota del seu llindar.

en: Send email notification when stock level reaches its threshold value
ca: Envia una notificació de correu electrònic quan el nivell d'estoc arribi al seu valor llindar

en: The message the user receives when the stock level reaches its threshold value (uses <a href="!token-help-page">global, order, and stock tokens</a>).
ca: El missatge que rep l'usuari quan el nivell d'estoc assoleix el seu valor llindar (utilitzeu <a href="!token-help-page">tokens globals, de comanda i d'estoc</a>).

en: Store administration
ca: Administració de la botiga

en: Administer store settings, products, orders, and more.
ca: Administreu els paràmetres de la botiga, els productes, les comandes i més.

en: View and modify customer information and orders.
ca: Consulteu i modifiqueu la informació i les comandes dels clients.

en: View customers
ca: Mostra els clients

en: Search customers
ca: Cerca clients

en: Browse various store reports.
ca: Navegueu per diferents informes de la botiga.

en: Adjust configuration settings for Ubercart.
ca: Ajusteu els paràmetres de configuració per a Ubercart.

en: Links to get help!
ca: Enllaços per a obtenir ajuda!

en: Using tokens
ca: Ús de tokens

en: Country settings
ca: Paràmetres de país

en: Configure country specific settings.
ca: Configureu els paràmetres específics del país.

en: Import countries
ca: Importa països

en: Country formats
ca: Formats del país

en: Store settings
ca: Paràmetres de la botiga

en: Configure the main store settings.
ca: Configureu els paràmetres principals de la botiga.

en: Format settings
ca: Paràmetres de format

en: User initials
ca: Inicials d'usuari

en: Assign initials to user accounts.
ca: Assigneu inicials als comptes d'usuari.

en: Customer orders
ca: Comandes del client

en: Our store
ca: La nostra botiga

en: A link to the site login page.
ca: Un enllaç a la pàgina d'inici de sessió del lloc.

en: The URL for the site logo.
ca: La URL del logotip del lloc.

en: The Ubercart store name.
ca: El nom de la botiga Ubercart.

en: The Ubercart store URL.
ca: La URL de la botiga Ubercart.

en: A link to the Ubercart store using the store name.
ca: Un enllaç a la botiga Ubercart utilitzant el nom de la botiga.

en: The Ubercart store owner.
ca: El propietari de la botiga Ubercart.

en: The Ubercart store e-mail address.
ca: L'adreça de correu electrònic de la botiga Ubercart.

en: The Ubercart store phone number.
ca: El número de telèfon de la botiga Ubercart.

en: The Ubercart store mailing address.
ca: L'adreça de correu de la botiga Ubercart.

en: The URL to the store help page.
ca: La URL a la pàgina d'ajuda de la botiga.

en: - Show links -
ca: - Mostra els enllaços -

en: - Hide links -
ca: - Amaga els enllaços -

en: View customer's order.
ca: Mostra les comandes del client.

en: Billing name
ca: Nom de facturació

en: Shipping name
ca: Nom de l'enviament

en: No orders found.
ca: No s'han trobat comandes.

en: View order !order_id.
ca: Mostra la comanda !order_id.

en: Edit order !order_id.
ca: Edita la comanda !order_id.

en: Create an order for this customer.
ca: Crea una comanda per aquest client.

en: !totals_orders orders shown match that account with !totals_items items purchased and !totals_total spent:
ca: Es mostren !totals_orders comandes coincidents amb aquest compte amb !totals_items elements comprats i !totals_total gastats:

en: Various reports generated by Ubercart modules can be found here. Click the links below to view the reports.
ca: En aquest apartat es poden trobar diversos informes generats pels mòduls d'Ubercart. Feu clic als enllaços de més abaix per a veure els informes.

en: Various reports generated by Ubercart modules can be found here. Click the links below to view the reports. To view core Ubercart statistics enable the <strong>Reports</strong> module on the <a href="!url">module administration page</a>
ca: Aquí es poden trobar diversos informes generats pels mòduls d'Ubercart. Feu clic als enllaços de més abaix per a veure els informes. Per a veure les estadístiques del nucli d'Ubercart habiliteu el mòdul <strong>Reports</strong> a la <a href="!url">pàgina d'administració de mòduls</a>

en: Ubercart User's Guide
ca: Guia d'Usuari d'Ubercart

en: Support Forums
ca: Fòrums de Suport

en: Customer's first name
ca: Nom del client

en: First street address field
ca: Primer camp d'adreça

en: Second street address field
ca: Segon camp d'adreça

en: Address format
ca: Format de l'adreça

en: Uses the variables mentioned in the instructions to format an address for this country.
ca: Utilitzeu les variables mencionades a les instruccions per a donar format a una adreça per aquest país.

en: Dashboard with collapsed submenu links
ca: Tauler amb enllaços de submenú col·lapsats

en: Dashboard with expanded submenu links
ca: Tauler amb enllaços de submenú expandits

en: Dashboard with no submenu links
ca: Tauler sense enllaços de submenú

en: Normal Drupal submenu listing
ca: Llistat normal de submenú de Drupal

en: Store name
ca: Nom de la botiga

en: Store owner
ca: Propietari de la botiga

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
ca: Pot no estar disponible a totes les configuracions de servidors. Desmarqueu-ho si causa problemes.

en: Some options are better suited for different themes, so feel free to try them all out!
ca: Algunes opcions són més adequades per alguns temes, així que sentiu-vos lliures de provar-les totes!

en: Select the address to be used on customer lists and summaries.
ca: Seleccioneu l'adreça que s'utilitzarà als llistats i resums de clients.

en: Primary customer address
ca: Adreça primària de client

en: Randomly select a message from the list below.
ca: Selecciona aleatòriament un missatge de la següent llista.

en: Footer message for store pages
ca: Missatge del peu per a les pàgines de la botiga

en: <a href="!url">Powered by Ubercart</a>
ca: <a href="!url">Impulsat per Ubercart</a>

en: <a href="!url">Drupal e-commerce</a> provided by Ubercart.
ca: <a href="!url">Comerç electrònic per Drupal</a> proporcionat per Ubercart.

en: Supported by Ubercart, an <a href="!url">open source e-commerce suite</a>.
ca: Amb el suport d'Ubercart, un <a href="!url">paquet de comerç electrònic de codi obert</a>.

en: Powered by Ubercart, the <a href="!url">free shopping cart software</a>.
ca: Impulsat per Ubercart, el <a href="!url">carretó electrònic de programari lliure</a>.

en: (Do not display a message in the footer.)
ca: (No mostris cap missatge al peu de la pàgina.)

en: Currency format
ca: Format de moneda

en: While not used directly in formatting, the currency code is used by other modules as the primary currency for your site.  Enter here your three character <a href="!url">ISO 4217</a> currency code.
ca: Si bé no s'utilitza directament en el format, el codi de moneda és utilitzat per d'altres mòduls com la moneda del vostre lloc. Introduïu el codi de moneda <a href="!url">ISO 4217</a> de tres caràcters.

en: Current format
ca: Format actual

en: Currency Sign
ca: Símbol de moneda

en: Display currency sign after amount.
ca: Mostra el símbol de moneda després del valor.

en: Thousands Marker
ca: Marca dels milers

en: Decimal Marker
ca: Marca dels decimals

en: Number of decimal places
ca: Número de decimals

en: Weight format
ca: Format de pes

en: Supply a format string for each unit. !value represents the weight value.
ca: Proporcioneu una cadena de format per cada unitat. !value representa el valor del pes.

en: Default unit of measurement
ca: Unitat de mesura per defecte

en: @unit format string
ca: Format per: @unit

en: Length format
ca: Format de longitud

en: Supply a format string using !link syntax.
ca: Proporcioneu una cadena utilitzant la sintaxis de !link.

en: PHP date
ca: date de PHP

en: Default format string
ca: Format per defecte

en: Street address 1
ca: Adreça 1

en: Street address 2
ca: Adreça 2

en: Enter the name of the user whose initials you want to adjust.
ca: Introduïu el nom de l'usuari que voleu ajustar les inicials.

en: Initials
ca: Inicials

en: Enter initials or leave blank to erase current initials.
ca: Introduïu les inicials o deixeu-ho en blanc per a esborrar les inicials actuals.

en: Not applicable
ca: No aplicable

en: 01 - January
ca: 01 - Gener

en: 02 - February
ca: 02 - Febrer

en: 03 - March
ca: 03 - Març

en: 04 - April
ca: 04 - Abril

en: 05 - May
ca: 05 - Maig

en: 06 - June
ca: 06 - Juny

en: 07 - July
ca: 07 - Juliol

en: 08 - August
ca: 08 - Agost

en: 09 - September
ca: 09 - Setembre

en: 10 - October
ca: 10 - Octubre

en: 11 - November
ca: 11 - Novembre

en: 12 - December
ca: 12 - Desembre

en: view customers
ca: visualitza els clients

en: Subtotal excluding taxes
ca: Subtotal sense taxes

en: Tax rates and settings
ca: Paràmetres de les taxes d'impostos

en: conditions
ca: condicions

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: User email
ca: Correu electrònic de l'usuari

en: Save and continue
ca: Desa-ho i continua

en: Åland Islands
ca: Illes Åland

en: No products available.
ca: No hi ha productes disponibles.

en: ends with
ca: acaba per

en: Security settings
ca: Opcions de seguretat

en: Order total
ca: Total comanda

en: Jurisdiction
ca: Jurisdicció

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
ca: S'han detectat un o més problemes amb la instal·lació de Drupal. Verifiqueu l'<a href="@status">informe d'estat</a> per a més informació.

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
ca: Podeu utilitzar patrons de reemplaçament als camps de remitent i destinataris del correu electrònic, de l'assumpte i del cos de missatge.

en: @name replacement patterns
ca: @name: patrons de reemplaçament

en: Trigger
ca: Activador

en: Add a predicate
ca: Afegeix un predicat

en: That predicate does not exist.
ca: Aquest predicat no existeix

en: Enter a title used for display on the overview tables.
ca: Introduïu un títol utilitzat per a mostrar en les taules resum.

en: Select the trigger for this predicate.<br />Cannot be modified if the predicate has conditions or actions.
ca: Seleccioneu l'activador per aquest predicat<br />No es pot modificar si el predicat té condicions o accions.

en: Enter a description that summarizes the use and intent of the predicate.
ca: Introduïu una descripció que resumeixi l'ús i intenció del predicat.

en: Classes let you categorize your predicates based on the type of functionality they provide.
ca: Les classes us permeten categoritzar els vostre predicats basant-se en el tipus de funcionalitat que proporcionen.

en: Disabled predicates will not be processed when their trigger is pulled.
ca: Els predicats inhabilitats no es processaran quan el seu activador es llanci.

en: Predicates will be sorted by weight and processed sequentially.
ca: Els predicats s'ordenaran per pes i es processaran de forma seqüencial.

en: Save predicate
ca: Desa el predicat

en: Predicate meta data saved.
ca: Les metadades del predicat s'han desat.

en: Are you sure you want to !op this predicate?
ca: Esteu segur que voleu !op aquest predicat?

en: Predicate %title !op.
ca: Predicat %title !op.

en: These actions will be performed in order when this predicate passes the conditions evaluation.
ca: Aquestes accions s'executaran en ordre quan el predicat passi les condicions d'avaluació.

en: Action: @title
ca: Acció: @title

en: Some triggers pass in multiple options for arguments related to a particular action, so you must specify which options to use in the fields below.
ca: Alguns activadors passen múltiples opcions pels arguments relacionats a una acció determinada, per tant, heu d'especificar quines opcions cal usar en els camps de sota.

en: Available actions
ca: Accions disponibles

en: Action removed.
ca: S'ha suprimit l'acció.

en: Action added.
ca: S'ha afegit l'acció.

en: Condition groups
ca: Grups de condicions

en: AND. If all of these condition groups are TRUE.
ca: I. Si tots aquests grups de condicions són CERTS.

en: OR. If any of these condition groups are TRUE.
ca: O. Si algun d'aquests grups de condicions és CERTA.

en: Add condition group
ca: Afegeix un grup de condicions

en: Conditions group
ca: Grup de condicions

en: AND. If all of these conditions are TRUE.
ca: AND. Si totes les condicions són CERT.

en: OR. If any of these conditions are TRUE.
ca: OR. Si qualsevol de les condicions és CERT.

en: Available conditions
ca: Condicions disponibles

en: Remove group
ca: Elimina el grup

en: Condition: @title
ca: Condició: @title

en: Some triggers pass in multiple options for arguments related to a particular condition, so you must specify which options to use in the fields below.
ca: Alguns activadors passen múltiples opcions pels arguments relacionats a una condició particular, per tant, cal que especifiqueu en els següents camps quines opcions cal usar.

en: Negate this condition.
ca: Nega la condició.

en: Return FALSE if the condition is TRUE and vice versa.
ca: Retorna FALS si la condició és CERT i viceversa.

en: Remove this condition
ca: Suprimeix aquesta condició

en: Condition group added.
ca: Grup de condicions afegit.

en: An error occurred when trying to add the condition.  Please try again.
ca: Hi ha hagut un error al provar d'afegir la condició. Si us plau, proveu-ho una altra vegada.

en: Condition group removed.
ca: Grup de condicions esborrat.

en: %title condition added.
ca: S'ha afegit la condició %title.

en: An error occurred when trying to remove the condition.  Please try again.
ca: Hi ha hagut un error al provar d'eliminar la condició. Si us plau, proveu-ho una altra vegada.

en: Condition removed.
ca: S'ha suprimit la condició.

en: Conditions saved.
ca: S'han desat les condicions.

en: Use this form during the update process from Ubercart 1.0 to 2.0 to convert your Workflow-ng configurations to Conditional Actions predicates.  Once your configurations are converted, you should complete your uninstallation of Workflow-ng.
ca: Utilitzeu aquest formulari durant el procés d'actualització des d'Ubercart 1.0 a Ubercart 2.0 per a transformar les configuracions de Workflow-ng a predicats d'accions condicionals. Una vegada es transformin les vostres configuracions, haureu de completar la desinstal·lació de Workflow-ng.

en: Convert configurations
ca: Transforma les configuracions

en: Converting Workflow-ng configurations
ca: Convertint les configuracions de Workflow-ng

en: Beginning conversion...
ca: Iniciant la conversió...

en: @percentage% converted
ca: @percentage% convertit

en: Now processing %cfg
ca: S'està processant %cfg

en: Drupal user
ca: Usuari de Drupal

en: Trigger arguments
ca: Arguments de l'activador

en: Check the current date
ca: Comprova la data actual

en: Used to determine if the action should be performed on the current date.
ca: S'utilitza per a determinar si l'acció s'ha d'executar a la data actual.

en: Compare a node field value
ca: Compara un valor d'un camp d'un node.

en: Returns TRUE if the node field selected below compares to the value entered as specified by the operator.
ca: Torna CERT si el camp de node seleccionat a sota es compara amb el valor introduït tal i com especificava l'operador.

en: Returns whatever your custom PHP code returns.
ca: Retorna el que retorni el vostre codi PHP personalitzat.

en: Check the user's roles
ca: Comprova els rols de l'usuari

en: Returns TRUE if the user roles match your settings.
ca: Retorna CERT si els rols de l'usuari coincideixen amb els vostres paràmetres.

en: Comparison
ca: Comparació

en: Only
ca: Només

en: Example: "The current date is before the date below."
ca: Exemple: "La data actual és anterior a la data que hi ha a continuació."

en: When the predicate is evaluated, the current date is compared to this date.
ca: Quan el predicat s'avalua, la data actual es compara amb aquesta data.

en: Core node fields
ca: Camps de node del nucli

en: is greater than
ca: és més gran que

en: is less than
ca: és menor que

en: Yes/No
ca: Sí/No

en: If you specify <em>AND</em> and want to check a custom role, remember to specify <em>authenticated user</em> where applicable.
ca: Si especifiqueu <em>AND</em> i voleu comprovar un rol personalitzat, recordeu d'especificar <em>usuari autentificat</em> si s'escau.

en: OR: If the user has any of these roles.
ca: OR: Si l'usuari té qualsevol d'aquests rols.

en: AND: If the user has all of these roles.
ca: AND: Si l'usuari té tots aquests rols.

en: Enter the custom PHP to be evaluated when this action is executed.  Should not include &lt;?php ?> delimiters.
ca: Introduïu el vostre codi PHP per a ser avaluat quan s'executi aquesta acció. No heu d'incloure els delimitadors &lt;?php ?&gt;.

en: Available PHP variables
ca: Variables PHP disponibles

en: You may use these variables in your custom PHP.
ca: Podeu utilitzar aquestes variables en el vostre codi PHP personalitzat.

en: administer conditional actions
ca: administra les accions condicionals

en: Conditional actions
ca: Accions condicionals

en: Administer the predicates setup to automate your store.
ca: Administreu la configuració dels predicats per automatitzar la vostra botiga.

en: By trigger
ca: Per activador

en: By class
ca: Per classe

en: Convert Workflow-ng configurations into Conditional Actions predicates.
ca: Transforma les configuracions de Workflow-ng a predicats d'accions condicionals.

en: Edit predicate
ca: Edita el predicat

en: Meta data
ca: Metadades

en: Conditional Actions
ca: Accions Condicionals

en: Are you sure you want to remove this item?
ca: Esteu segur de voler esborrar aquest element?

en: @title is @enabled.
ca: @title està @enabled.

en: Check the payment method
ca: Comprova el mètode de pagament

en: <b>Includes:</b>
ca: <b>Inclou:</b>

en: Transaction ID:<br />@txn_id
ca: ID de la transacció:<br />@txn_id

en: Created and enabled new flat rate shipping method.
ca: S'ha creat i habilitat un nou mètode d'enviament de tarifa plana.

en: This will remove the shipping method, Conditional Action predicate, and the
          product-specific overrides (if applicable). This action can not be undone.
ca: Això eliminarà el mètode d'enviament, el predicat de l'Acció condicional i les sobreescriptures específiques del producte (si aplica). Aquesta acció no es pot desfer.

en: Flat rate shipping method deleted.
ca: S'ha suprimit el mètode d'enviament de tarifa plana.

en: Default pickup address is: <br />!address
ca: L'adreça de recepció per defecte és: <br />!address

en: - Store default -
ca: - Per defecte de la botiga -

en: Receiving quotes...
ca: Rebent els ports...

en: Envelope
ca: Sobre

en: The name of the attribute used in administrative forms
ca: El nom de l'atribut utilitzat als formularis d'administració

en: Enter a label that customers will see instead of the attribute name. Use &lt;none&gt; if you don't want a title to appear at all.
ca: Introduïu una etiqueta que veurà el client en comptes del nom de l'atribut. Utilitzeu &lt;none&gt; si no voleu que aparegui cap títol.

en: Created new option %option.
ca: S'ha creat la nova opció %option.

en: Order has a product with a particular attribute option
ca: La comanda té un producte amb una opció d'atribut en particular

en: Search the products of an order for a particular option.
ca: Cerca els productes d'una comanda per una opció determinada.

en: Attribute option
ca: Opció d'atribut

en: administer attributes
ca: administra els atributs

en: administer product attributes
ca: administra els atributs de producte

en: administer product options
ca: administra les opcions de producte

en: Ubercart checkout is enabled.
ca: El procés de pagament d'Ubercart està habilitat.

en: Ubercart checkout is disabled.
ca: El procés de pagament d'Ubercart està inhabilitat.

en: Anonymous checkout is enabled.
ca: El pagament anònim està habilitat.

en: Anonymous checkout is disabled.
ca: El pagament anònim està inhabilitat.

en: Shipping fields are hidden when applicable.
ca: Els camps de les dades d'enviament estaran amagats quan apliqui.

en: Shipping fields are always shown.
ca: Els camps de les dades d'enviament es mostren sempre.

en: Checkout panes are collapsed with next buttons.
ca: Els panells del procés de pagament estan contrets amb botons de següent.

en: Checkout panes are expanded by default.
ca: Els panells del procés de pagament estan expandits per defecte.

en: Collapsible panes will collapse when their next buttons are clicked.
ca: Els panells es contrauran quan es faci clic als seus botons de següent.

en: Collapsible panes will not collapse when their next buttons are clicked.
ca: Els panells no es contrauran quan es faci clic als seus botons de següent.

en: New customers receive an e-mail with their account details.
ca: Els nous clients reben un correu electrònic amb el detall del seu compte.

en: New customers will only see their details in their initial order e-mail.
ca: Els nous clients només poden veure el detall del seu compte en el seu correu electrònic inicial de la comanda.

en: New customer account status will be active.
ca: L'estat del compte dels nous clients serà actiu.

en: New customer account status will be blocked.
ca: L'estat del compte dels nous clients serà bloquejat.

en: Checkout completion page has been set to <a href="!url">!url</a>.
ca: La pàgina de finalització del procés de pagament s'ha establert a <a href="!url">!url</a>.

en: Checkout completion page will be the default page.
ca: La pàgina de finalització del procés de pagament serà la pàgina predeterminada.

en: Checkout instructions are not set.
ca: No s'han establert les instruccions pel procés de pagament.

en: Review instructions are set.
ca: S'han establert les instruccions de revisió.

en: Completion message is set.
ca: S'ha establert el missatge de finalització.

en: Completion text for logged in users is set.
ca: S'ha establert el text de finalització per als usuaris que han iniciat sessió.

en: Completion text for users who aren't logged in is set.
ca: S'ha establert el text de finalització per als usuaris que no han iniciat sessió.

en: Completion text for new users is set.
ca: S'ha establert el text de finalització per als nous usuaris.

en: Continue shopping text is set.
ca: S'ha establert el missatge de continuar comprant.

en: Customer user account
ca: Compte d'usuari del client

en: E-mail customer checkout notification
ca: Envia per correu electrònic la notificació de pagament al client

en: E-mail admin checkout notification
ca: Envia per correu electrònic la notificació de pagament a l'administrador

en: Require e-mail confirmation in checkout for anonymous customers.
ca: Requereix confirmació via correu electrònic durant el procés de pagament per als clients anònims.

en: Show/hide shopping cart contents.
ca: Mostra/amaga el contingut del carretó de la compra.

en: View your shopping cart.
ca: Consulta el carretó de la compra.

en: Your order is almost complete. Please review the details below and click 'Submit order' if all the information is correct.  You may use the 'Back' button to make changes to your order if necessary.
ca: La vostra comanda està gairebé completa. Si us plau, reviseu els detalls que trobeu a continuació i feu clic a 'Envia la comanda' si tota la informació és correcta. Podeu utilitzar el botó 'Enrere' per a fer canvis a la comanda si és necessari.

en: Thank you for shopping at [store-name]. While logged in, you may continue shopping or <a href="[order-url]">view your current order status</a> and order history.
ca: Gràcies per comprar a [store-name]. Mentre estigueu connectat, podeu seguir comprant o <a href="[order-url]">consultar l'estat actual de la vostra comanda</a> i l'historial de comandes.

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
ca[0]: <span class="num-items">@count</span> Elements

en: Catalog breadcrumb is being displayed.
ca: S'està mostrant el fil d'Ariadna del catàleg.

en: Catalog breadcrumb is hidden.
ca: El fil d'Ariadna del catàleg està amagat.

en: Node count is being displayed in the catalog breadcrumb.
ca: El recompte de nodes s'està mostrant en el fil d'Ariadna del catàleg.

en: Node count is not being displayed in the catalog breadcrumb.
ca: El recompte de nodes no s'està mostrant en el fil d'Ariadna del catàleg.

en: Product SKU
ca: SKU del producte

en: Vocabulary !name has been identified as the Ubercart catalog.
ca: S'ha identificat el vocabulari !name com el catàleg d'Ubercart.

en: Block settings:
ca: Paràmetres del bloc:

en: Check all
ca: Activa-les totes

en: Uncheck all
ca: Desactiva-les totes

en: You must select at least one file to delete.
ca: Heu de seleccionar com a mínim un fitxer a eliminar.

en: Renew the files on an order.
ca: Renova els fitxers d'una comanda.

en: renewal
ca: renovació

en: The "From" address.
ca: L'adreça del camp "De".

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
ca: Introduïu les adreces de correu electrònic que han de rebre les notificacions, una per cada línia. Podeu utilitzar tokens de comanda per adreces de correu electrònic dinàmiques.

en: You can make use of the replacement patterns in the recipients field, the subject, and the message body.
ca: Podeu utilitzar patrons de reemplaçament als camps de destinataris, assumpte i cos del missatge.

en: Displaying @orders orders at a time on the admin overview
ca: Es mostren @orders comandes a la vegada al resum d'administració

en: Order logging is enabled.
ca: El registre de les comandes està habilitat.

en: Order logging is disabled.
ca: El registre de les comandes està inhabilitat.

en: Addresses on order view pages are capitalized.
ca: Les adreces a les pàgines de consulta de les comandes es posen en majúscules.

en: Addresses on order view pages are not capitalized.
ca: Les adreces a les pàgines de consulta de les comandes no es posen en majúscules.

en: Allow customers to view order invoices from their order history.
ca: Permet al client veure les factures de les comandes al seu historial de comandes.

en: Enabling this feature allows pop-up invoices to be opened when a particular order is being viewed.
ca: Habilitant aquesta característica permeteu obrir factures en finestres emergents quan s'està veient una comanda en particular.

en: Customers are allowed to view order invoices from their accounts.
ca: Als clients se'ls permet veure les factures de les comandes dels seus comptes.

en: Customers are not allowed to view order invoices from their accounts.
ca: Als clients no se'ls permet veure les factures de les comandes dels seus comptes.

en: Select the invoice template to use when invoices are viewed on the site.<br />This is separate from the template used to e-mail invoices to customers which is configured through <a href="!url">Conditional actions</a>.
ca: Seleccioneu la plantilla de factura per a usar quan les factures es veuen al lloc.<br />Això és independent de la plantilla que s'usa per a enviar factures per correu electrònic als clients que es configura a través de les <a href="!url">Accions condicionals</a>.

en: You are using the %template order invoice template.
ca: Esteu utilitzant la plantilla %template per a la factura de la comanda.

en: User @uid - @mail
ca: Usuari @uid - @mail

en: Returns TRUE if the current order status matches the status specified below.
ca: Retorna CERT si l'estat actual de la comanda coincideix amb l'estat especificat a continuació.

en: Returns TRUE if the current order total is within the parameters below.
ca: Retorna CERT si el total de la comanda actual està entre els paràmetres que hi ha a continuació.

en: Check the user name.
ca: Comprova el nom d'usuari.

en: Order: User
ca: Comanda: Usuari

en: Returns TRUE if the user name matches the condition.
ca: Retorna CERT si el nom d'usuari coincideix amb la condició.

en: Check the user email address.
ca: Comprova l'adreça de correu electrònic de l'usuari.

en: Returns TRUE if the user email addresses matches the condition.
ca: Retorna CERT si l'adreça de correu electrònic de l'usuari coincideix amb la condició.

en: Check the user creation date.
ca: Comprova la data de creació de l'usuari.

en: Returns TRUE if the user creation date matches the condition.
ca: Retorna CERT si la data de creació de l'usuari coincideix amb la condició.

en: Check the user last login date.
ca: Comprova la darrera data d'inici de sessió de l'usuari.

en: Returns TRUE if the user last login date matches the condition.
ca: Retorna cert si la darrera data d'inici de sessió de l'usuari coincideix amb la condició.

en: Check the user language setting.
ca: Comprova el paràmetre d'idioma de l'usuari.

en: Returns TRUE if the user language setting matches the condition.
ca: Retorna CERT si el paràmetre d'idioma de l'usuari coincideix amb la condició.

en: Check the role of the user.
ca: Comprova el rol de l'usuari.

en: Send an order email
ca: Envia un correu electrònic de comanda

en: Email an order invoice
ca: Envia una factura per correu electrònic

en: - All products -
ca: - Tots els productes -

en: Selecting "- All products -" will override any other selections and returns the total number of products in the order.
ca: Al seleccionar "- Tots els productes -" se sobreescriurà qualsevol altra selecció i es retornarà el número total de productes de la comanda.

en: User was created before the specified date.
ca: L'usuari fou creat abans de la data especificada.

en: User was created on or before the specified date.
ca: L'usuari fou creat abans o a la data especificada.

en: User was created on the specified date.
ca: L'usuari fou creat a la data especificada.

en: User was not created on the specified date.
ca: L'usuari no fou creat a la data especificada.

en: User was created on or after the specified date.
ca: L'usuari fou creat després o a la data especificada.

en: User was created after the specified date.
ca: L'usuari fou creat després de la data especificada.

en: User creation date
ca: Data de creació de l'usuari

en: User last logged in before the specified date.
ca: El darrer inici de sessió de l'usuari fou abans de la data especificada.

en: User last logged in on, or before the specified date.
ca: El darrer inici de sessió de l'usuari fou abans o a la data especificada.

en: User last logged in on the specified date.
ca: El darrer inici de sessió de l'usuari fou a la data especificada.

en: User did not log in last on the specified date.
ca: L'usuari no ha iniciat sessió després de la data especificada.

en: User last logged in on or after the specified date.
ca: El darrer inici de sessió de l'usuari fou després o a la data especificada.

en: User last logged after the specified date.
ca: El darrer inici de sessió de l'usuari fou després de la data especificada.

en: User last login date
ca: Data del darrer inici de sessió de l'usuari

en: User language setting
ca: Paràmetre d'idioma de l'usuari

en: If you use an <em>AND</em> case and want to check a custom role, make sure <em>authenticated user</em> is checked too or the condition will return FALSE.
ca: Si useu una clàusula <em>AND</em> i voleu comprovar un rol personalitzat, assegureu-vos que l'opció <em>usuari autentificat</em> està marcada o la condició us retornarà FALS.

en: You can make use of the replacement patterns in the recipients, the subject, and the template file.
ca: Podeu utilitzar patrons de reemplaçament als destinataris, l'assumpte i el fitxer de plantilla.

en: Select the invoice template to use for this email.
ca: Seleccioneu la plantilla de la factura que voleu utilitzar per aquest correu.

en: Included information
ca: Informació inclosa

en: Show the business header and shipping method.
ca: Mostra la capçalera corporativa i el mètode d'enviament.

en: Show all of the above plus the help text, email text, and store footer.
ca: Mostra tot el text anterior a més a més del text d'ajuda, el text del correu i el peu de la botiga.

en: Show all of the above plus the "thank you" message.
ca: Mostra tot el text anterior a més a més del missatge d'agraïment.

en: Customer number: !user_link
ca: Número de client: !user_link

en: Use this button to create a custom order status: !create_form
ca: Utilitzeu aquest botó per a crear un estat de comanda personalitzat: !create_form

en: Order panes on %screen screen:
ca: Panells de la comanda a la pantalla de %screen:

en: To automatically configure core image support, <a href="!url">enable</a> the <a href="http://drupal.org/project/cck">Content</a>, <a href="http://drupal.org/project/imagefield">CCK Image field</a>, and <a href="http://drupal.org/project/imagecache">Imagecache</a> modules.
ca: Per a configurar de forma automàtica el suport d'imatges, <a href="!url">habiliteu</a> els mòduls <a href="http://drupal.org/project/cck">Content</a>, <a href="http://drupal.org/project/imagefield">CCK Image field</a>, i <a href="http://drupal.org/project/imagecache">Imagecache</a>.

en: Total price
ca: Preu total

en: administer product kits
ca: administra els paquets de productes

en: Product kits
ca: Paquets de productes

en: All sales reports are <b>GMT !offset</b> (Default site timezone)
ca: Tots els informes de vendes són <b>GMT !offset</b> (Fus horari per defecte del lloc)

en: Renew the roles on an order.
ca: Renova els rols d'una comanda

en: administer product stock
ca: administra l'estoc de producte

en: !country version !version is enabled.
ca: S'ha habilitat la versió !version de !country.

en: Store address:<br />!address
ca: Adreça de la botiga:<br />!address

en: Store e-mail address is not set.
ca: No s'ha establert l'adreça de correu electrònic de la botiga.

en: Help page is not set.
ca: No s'ha establert la pàgina d'ajuda.

en: Store admin page is displaying: <br />@display
ca: La pàgina d'administració de la botiga mostra:<br />@display

en: Customer's %billing is being used in lists.
ca: %billing del client s'esta utilitzant en els llistats.

en: Footer using !footer
ca: El peu que s'està utilitzant és !footer

en: Currency format: @format
ca: Format de moneda: @format

en: Weight format: @weight
ca: Format de pes: @weight

en: Date format: @date
ca: Format de data: @date

en: Prices will be altered by enabled price alterers in their order in the table above.
ca: Els preus es veuran alterats pels modificadors de preus habilitats segons l'ordre de la taula anterior.

en: Price formatter
ca: Formatador de preus

en: Cancel changes
ca: Cancel·la els canvis

en: Price handler configuration saved.
ca: S'ha desat la configuració del gestor de preus.

en: @field is enabled.
ca: @field està habilitat.

en: @field is disabled.
ca: @field està inhabilitat.

en: @title is %default.
ca: @title és %default.

en: @title is not set.
ca: @title: no s'ha establert .

en: Price handler settings
ca: Paràmetres del gestor de preus

en: Select which price handlers to use for your store.
ca: Seleccioneu quin gestor de preus cal usar per a la vostra botiga.

en: Default price handler
ca: Gestor de preus predeterminat

en: The default handler alterer is simply responsible for prefixing various product prices for display.
ca: El modificador del gestor de preus predeterminat és responsable només de prefixar els diferents preus dels productes per a poder-los mostrar.

en: List Price:
ca: Preu de llista:

en: Price:
ca: Preu:

en: Tax Name
ca: Nom de l'impost

en: Total taxable amount
ca: Base imposable total

en: Total tax collected
ca: Impost total recaptat

en: Customize tax report parameters
ca: Personalitza els paràmetres de l'informe d'impostos

en: Adjust these values and update the report to build your sales tax report. Once submitted, the report may be bookmarked for easy reference in the future.
ca: Ajusteu els valors i actualitzeu l'informe per crear el vostre informe d'impostos de vendes personalitzat. Una vegada enviat, podeu afegir l'informe com una adreça d'interès del vostre navegador per a facilitar la referència en el futur.

en: Sales tax report
ca: Informes d'impostos de vendes

en: No rates available.
ca: No hi ha impostos disponibles.

en: Add a tax rate
ca: Afegeix una taxa d'impostos

en: Configure the tax rates and settings.
ca: Configureu les taxes d'impostos i els paràmetres.

en: Numeric
ca: Numèric

en: Start year
ca: Any d'inici

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: Checkboxes
ca: Caselles de selecció

en: %name must be a number.
ca: %name ha de ser un número.

en: Determines which shipping methods are quoted at checkout when products of different shipping types are ordered. Larger values take precedence.
ca: Determineu quins mètodes d'enviament se citen durant el procés de pagament quan es demanen productes de diferents tipus d'enviament. Els valors més alts tenen prioritat.

en: No file downloads available.
ca: No hi ha descàrregues de fitxers disponibles.

en: Last order comment left by an administrator (not counting the order admin comments).  Use with caution: this is unescaped raw input.
ca: El darrer comentari de la comanda que ha deixat un administrador (sense tenir en compte els comentaris de l'administrador de la comanda). Utilitzeu-ho amb precaució: és un text d'entrada sense filtrar.

en: Product class saved.
ca: S'ha desat la classe de producte.

en: Display messages to alert users of any new or updated roles.
ca: Mostra els missatges per avisar als usuaris sobre qualsevol rol nou o actualitzat.

en: Search for customers based on any of the following fields. Use * as a wildcard to match any character.
ca: Cerqueu un client a partir d'algun dels següents camps. Useu * com a comodí per a qualsevol caràcter.

en: For example, searching by last name for 's*' will return all customers whose last name starts with an s.
ca: Per exemple, cercant 's*' com a cognom, retornarà tots els clients que el seu cognom comenci amb una s.

en: (<em>Leave a field empty to ignore it in the search.</em>)
ca: (<em>Deixeu un camp buit perquè se l'ignori a la cerca.</em>)

en: Display type for the main store administration page
ca: Tipus de visualització per a la pàgina principal d'administració de la botiga

en: This table lists out all users on your site who have placed orders.
ca: Aquesta taula mostra tots els usuaris del vostre lloc que han realitzat comandes.

en: Use this page to search through users on your site who have placed orders.
ca: Utilitzeu aquesta pàgina per a cercar usuaris del vostre lloc que hagin realitzat comandes.

en: Add a new weight quote shipping method.
ca: Afegeix un nou mètode d'enviament de port per pes.

en: Customize product report parameters
ca: Personalitza els paràmetres de l'informe de producte

en: Thank you for shopping at [store-name]. Your current order has been attached to the account we found matching your e-mail address.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to view your current order status and order history. Remember to login when you make your next purchase for a faster checkout experience!
ca: Gràcies per comprar a [store-name]. La vostra comanda actual ha estat lligada al compte que hem trobat que coincideix amb la vostra adreça de correu electrònic.
    
    <a href="!user_url">Inicieu sessió</a> per a consultar l'estat actual de la comanda i l'historial de comandes. Recordeu d'iniciar sessió quan feu la vostra propera compra i així poder passar per caixa de forma més ràpida!

en: Thank you for shopping at [store-name]. A new account has been created for you here that you may use to view your current order status.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to your new account using the following information:
    
    <strong>Username:</strong> !new_username
    <strong>Password:</strong> !new_password
ca: Gràcies per comprar a [store-name]. S'ha creat un nou compte per a vostè que podeu utilitzar per a veure l'estat actual de la teva comanda.
    
    <a href="!user_url">Inicieu sessió</a> al vostre nou compte utilitzant les següents dades:
    
    <strong>Nom d'usuari:</strong> !new_username
    <strong>Contrasenya:</strong> !new_password

en: Product models
ca: Models de producte

en: New users
ca: Nous usuaris

en: Saint Martin (French part)
ca: Saint Martin (part francesa)

en: Includes:
ca: Inclou:

en: Forever
ca: Per sempre

en: Bulk
ca: En bloc

en: Message header
ca: Capçalera del missatge

en: Bolivia, Plurinational State of
ca: Bolivia, Estat plurinacional de

en: Côte d'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Réunion
ca: Illa de la Reunió

en: Sint Maarten
ca: Sant Martí

en: Korea, Democratic People's Republic of
ca: República democràtica de Corea
