Ubercart ConsTriv (6.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: English
fr: Anglais

en: French
fr: Français

en: Italian
fr: Italien

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Purchase
fr: Acheter

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: German
fr: Allemand

en: Transaction type
fr: Type de transaction

en: Authorization
fr: Autorisation

en: Payment method title
fr: Nom du mode de paiement

en: Order review submit button text
fr: Texte du bouton de vérification de commande

en: Submit Order
fr: Valider la commande

en: Credit card
fr: Carte bancaire

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
fr: Le client a utilisé une adresse de courriel différente pendant le paiement : !email

en: Credit card on a secure server:
fr: Carte bancaire sur un serveur sécurisé :

en: Credit card/eCheck
fr: Carte de Crédit/Chèque électronique

en: Select your payment type:
fr: Choississez votre mode de paiement:

en: Online check
fr: Chèque en ligne

en: Language preference
fr: Préférences de langue

en: Show credit card icons beside the payment method title.
fr: Montrer les icônes des carte de paiement à coté du nom du mode de paiement.

en: Slovenian
fr: Slovène
