Ubercart ConsTriv (6.x-1.0-rc1) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: Purchase
de: Kaufen

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: German
de: Deutsch

en: Transaction type
de: Transaktions-Typ

en: Authorization
de: Autorisierung

en: Payment method title
de: Bezeichnung der Bezahlmethode

en: Order review submit button text
de: Text für Bestellungs-Vorschau-Button

en: Submit Order
de: Bestellung abschicken

en: Credit card
de: Kreditkarte

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
de: Der Kunde hat während des Bezahlvorgangs eine andere Mail-Adresse verwendet: !email

en: Credit card on a secure server:
de: Kreditkarte auf einem sicheren Server:

en: Credit card/eCheck
de: Kreditkarte / E-Scheck

en: Select your payment type:
de: Zahlungsart auswählen:

en: Online check
de: Online-Prüfung

en: Language preference
de: Standardsprache

en: Show credit card icons beside the payment method title.
de: Kreditkarten-Icons neben der Bezahlmethode anzeigen.

en: Slovenian
de: Slowenisch
