Ubercart Marketplace (6.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (62 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Submit
cs: Uložit

en: Subject
cs: Předmět

en: Actions
cs: Akce

en: Cost
cs: Náklady

en: Date
cs: Datum

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Save
cs: Uložit

en: Summary
cs: Souhrn

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: Total
cs: Celkem

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Check
cs: Šek

en: Comment
cs: Komentář

en: Month
cs: Měsíc

en: email
cs: e-mail

en: Sell Price
cs: Prodejní cena

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Shipping
cs: Přeprava

en: Product
cs: Produkt

en: Payment method
cs: Způsob platby

en: Products
cs: Produkty

en: Orders
cs: Objednávky

en: Order ID
cs: ID objednávky

en: Package
cs: Balík

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: Print
cs: Tisk

en: Reports
cs: Logy

en: Shipping Address:
cs: Dodací adresa:

en: Order #:
cs: Obj. č.:

en: Shipping Method:
cs: Způsob dodání:

en: Ship order !order_id packages.
cs: Odeslat balíky objednávky !order_id.

en: Ship
cs: Odeslat

en: This order has no comments associated with it.
cs: Tato objednávka nemá žádné komentáře.

en: List Price
cs: Ceníková cena

en: Products sold
cs: Prodané produkty

en: Total revenue
cs: Celková tržba

en: Update report
cs: Aktualizovat přehled

en: Sold
cs: Prodáno

en: No products found
cs: Žádné produkty nebyly nenalezeny.

en: Number of orders
cs: Počet objednávek

en: Average order
cs: Průměrná objednávka

en: Total @year
cs: Součet za @year

en: Sales year
cs: Prodejní rok

en: Sales data
cs: Data prodeje

en: Today, !date
cs: Dnes, !date

en: Yesterday, !date
cs: Včera, !date

en: Daily average for @month
cs: Denní průměr za @month

en: Projected totals for @date
cs: Plánovaný součet prodeje za @date

en: Grand total sales
cs: Celkový součet prodeje

en: The CSV data could not be retreived. It's possible the data might have expired. Refresh the report page and try to retrieve the CSV file again.
cs: CSV data nemohla být získána. Je možné, že data možná vypršela. Obnovte stránku s přehledem a pokuste se získat CSV soubor znovu.

en: Order @order_id does not exist.
cs: Objednávka @order_id neexistuje.

en: Order comments
cs: Komentáře k objednávce

en: Shipping quote method
cs: Způsob přepravní přirážky

en: Notified
cs: Oznámeno

en: Ship to
cs: Doručit na

en: SKU:
cs: Kód zboží:

en: If the order status is not still In Checkout.
cs: Pokud stav objednávky není stále ještě V pokladně
