Ubercart Marketplace (6.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (18 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Subject
cy: Testun

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Date
cy: Dyddiad

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Views
cy: Gwelediadau

en: View
cy: Gweld

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: Comment
cy: Sylw

en: Month
cy: Mis

en: Order
cy: Trefn

en: Package
cy: Pecyn

en: Reports
cy: Adroddiadau

en: Ship
cy: llong
