Ubercart Marketplace (6.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (60 entries)

en: Submit
da: Indsend

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Cost
da: Omkostning

en: Date
da: Dato

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Summary
da: Resumé

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: New comment
da: Ny kommentar

en: Total
da: I alt

en: Statistics
da: Statistik

en: Added
da: Tilføjet

en: Comment
da: Kommentar

en: Month
da: Måned

en: email
da: e-mail

en: Start date
da: Startdato

en: End date
da: Slutdato

en: Order
da: Rækkefølge

en: Last Name
da: Efternavn

en: Shipping
da: Forsendelse

en: Product
da: Produkt

en: Payment method
da: Betalingsmetode

en: Products
da: Produkter

en: Orders
da: Ordrer

en: Order ID
da: Ordre ID

en: Package
da: Pakke

en: Close window
da: Luk vindue

en: Print
da: Udskriv

en: Reports
da: Rapporter

en: Shipping Address:
da: Leveringsadresse:

en: Order #:
da: Ordre #:

en: Shipping Method:
da: Forsendelsesmetode:

en: Ship order !order_id packages.
da: Afsend ordre !order_id pakker.

en: Ship
da: Send

en: This order has no comments associated with it.
da: Der er ingen kommentarer tilknyttet denne ordre.

en: Products sold
da: Produkter solgt

en: Total revenue
da: Samlet oms

en: Update report
da: Opdater rapport

en: Sold
da: Solgt

en: No products found
da: Ingen produkter fundet

en: Number of orders
da: Antallet af ordrer

en: Average order
da: Gennemsnitlig ordre

en: Total @year
da: Samlet @year

en: Sales year
da: Salg

en: Sales data
da: Salg data

en: Today, !date
da: I dag, !date

en: Yesterday, !date
da: I går

en: Daily average for @month
da: Dagligt gennemsnit for @month

en: Projected totals for @date
da: Forventede totaler for @date

en: Grand total sales
da: Samlet salg

en: The CSV data could not be retreived. It's possible the data might have expired. Refresh the report page and try to retrieve the CSV file again.
da: CSV-data kunne ikke hentes frem. Det er muligt, at dataene kan være udløbet. Opdatér rapportsiden og forsøg at hente CSV-filen igen.

en: Order @order_id does not exist.
da: Ordre @order_id eksisterer ikke.

en: Order comments
da: Kommentarer til ordre

en: Shipping quote method
da: Fragttilbudsmetode

en: Notified
da: Informeret

en: Ship to
da: Send til

en: If the order status is not still In Checkout.
da: Hvis ordrestatus ikke stadig er i checkout.
