Ubercart Marketplace (6.x-1.0-beta1) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Subject
fil: Paksa

en: Date
fil: Petsa

en: Settings
fil: Ayos

en: Name
fil: Pangalan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Update
fil: Baguhin

en: View
fil: Tingnan

en: Comment
fil: Komento

en: Reports
fil: Mga ulat
