Ubercart Marketplace (6.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (69 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Submit
hu: Beküldés

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Akciók

en: Cost
hu: Költség

en: Date
hu: Dátum

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Views
hu: Nézetek

en: View
hu: Megtekintés

en: New comment
hu: Új hozzászólás

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Check
hu: Csekk

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Month
hu: Hónap

en: payment status
hu: fizetés állapota

en: Sell Price
hu: Eladási ár

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Order
hu: Sorrend

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: Manual
hu: Kézi

en: Shipping
hu: Szállítás

en: Product
hu: Termék

en: Payment method
hu: Fizetési mód

en: Products
hu: Termékek

en: Orders
hu: Rendelések

en: Message Text
hu: Üzenet szövege

en: Settings saved
hu: A beállítások mentése megtörtént

en: Order ID
hu: Rendelés azonosítója

en: Package
hu: Csomag

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Reports
hu: Jelentések

en: Shipping Address:
hu: Szállítási cím:

en: Order #:
hu: Rendelésszám:

en: Shipping Method:
hu: Szállítási mód:

en: Ship order !order_id packages.
hu: !order_id rendelés csomagjainak szállítása.

en: Ship
hu: Szállítás

en: This order has no comments associated with it.
hu: Ehhez a rendeléshez nincs megjegyzés rendelve.

en: List Price
hu: Lista ár

en: Products sold
hu: Eladott termékek

en: Total revenue
hu: Teljes árbevétel

en: Update report
hu: Kimutatás frissítése

en: Sold
hu: Eladva

en: No products found
hu: Nincsenek termékek

en: Number of orders
hu: Rendelések száma

en: Average order
hu: Rendelések átlaga

en: Total @year
hu: @year összesen

en: Sales year
hu: Értékesítési év

en: Sales data
hu: Eladási adatok

en: Today, !date
hu: Ma, !date

en: Yesterday, !date
hu: Tegnap, !date

en: Daily average for @month
hu: @month napi átlaga

en: Grand total sales
hu: Értékesítések végösszege

en: The CSV data could not be retreived. It's possible the data might have expired. Refresh the report page and try to retrieve the CSV file again.
hu: A CSV adatok nem érhetők el. Lehetséges, hogy az adatok elavultak. Érdemes frissíteni az összesítések oldalát és megpróbálni újra letölteni a CSV fájlt.

en: Order @order_id does not exist.
hu: @order_id számú rendelés nem létezik.

en: Order comments
hu: Megjegyzés a rendeléshez

en: Shipping quote method
hu: Szállítási ajánlat módja

en: Notified
hu: Értesítve

en: Ship to
hu: Szállítási cím

en: SKU:
hu: Cikkszám:

en: If the order status is not still In Checkout.
hu: Ha a rendelés állapota nem a „Pénztárnál”.
