Ubercart Marketplace (6.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (64 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Submit
ja: 送信

en: Subject
ja: 件名

en: Actions
ja: アクション

en: Cost
ja: 原価

en: Date
ja: 日付

en: Settings
ja: 環境設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Summary
ja: サマリー

en: Update
ja: 更新

en: Views
ja: 表示

en: View
ja: ビュー

en: Total
ja: 合計

en: Statistics
ja: 統計

en: #
ja: No.

en: Check
ja: 小切手

en: Comment
ja: コメント

en: Month
ja: 月

en: email
ja: メール

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Order
ja: オーダー

en: Manual
ja: 手動

en: Shipping
ja: 配送

en: Product
ja: 商品

en: Payment method
ja: 決済方法

en: Products
ja: 商品

en: Orders
ja: 注文

en: Order ID
ja: 注文ID

en: Package
ja: パッケージ

en: Close window
ja: ウィンドウを閉じる

en: Print
ja: 印刷

en: Reports
ja: レポート

en: Shipping Address:
ja: 配送先住所:

en: Order #:
ja: 注文番号:

en: Shipping Method:
ja: 配送方法:

en: Ship order !order_id packages.
ja: 注文 !order_id のパッケージを配送。

en: Ship
ja: 配送

en: This order has no comments associated with it.
ja: この注文にはコメントが残されていません。

en: Show list price
ja: 希望小売価格を表示

en: List Price
ja: 希望小売価格

en: Products sold
ja: 商品販売数

en: Total revenue
ja: 売り上げ合計

en: Update report
ja: レポートを更新

en: Sold
ja: 販売数

en: No products found
ja: 商品がありません

en: Number of orders
ja: 注文数

en: Average order
ja: 注文平均

en: Total @year
ja: @year 総計

en: Sales year
ja: 売上年

en: Sales data
ja: 売り上げデータ

en: Today, !date
ja: 今日, !date

en: Yesterday, !date
ja: 昨日, !date

en: Daily average for @month
ja: @monthの日別平均

en: Projected totals for @date
ja: @dateの推計

en: Grand total sales
ja: 総売上

en: The CSV data could not be retreived. It's possible the data might have expired. Refresh the report page and try to retrieve the CSV file again.
ja: CSVデータを検索できませんでした。データが期限切れの可能性があります。レポートページを読み込みしなおしてから、再びCSVファイルを検索してください。

en: Order @order_id does not exist.
ja: 注文 @order_id は存在しません。

en: Order comments
ja: 注文コメント

en: Shipping quote method
ja: 配送料金の方法

en: Notified
ja: 通知

en: Ship to
ja: 配送先

en: If the order status is not still In Checkout.
ja: 注文ステータスがもはや購入手続きでない場合。
