Ubercart Marketplace (6.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Subject
pt: Assunto

en: Actions
pt: Ações

en: Cost
pt: Custo

en: Date
pt: Data

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: Summary
pt: Resumo

en: Update
pt: Atualizar

en: Views
pt: Visualizações

en: View
pt: Mostrar

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Check
pt: Verificar

en: Added
pt: Adicionado

en: Comment
pt: Comentar

en: Month
pt: Mês

en: Order
pt: Ordem

en: Shipping
pt: Envio

en: Payment method
pt: Método de pagamento

en: Products
pt: Produtos

en: Orders
pt: Encomendas

en: Order ID
pt: ID da encomenda

en: Package
pt: Pacote

en: Print
pt: Imprimir

en: Reports
pt: Relatórios

en: Shipping Address:
pt: Endereço para Envio:

en: Order #:
pt: Encomenda #:

en: Product(s)*
pt: Produto(s)*

en: Ship order !order_id packages.
pt: Enviar pacotes da encomenda !order_id

en: Ship
pt: Enviar

en: Order @order_id does not exist.
pt: Encomenda @order_id não existe.

en: Order comments
pt: Comentários sobre encomenda
