Ubercart Marketplace (6.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (61 entries)

en: Submit
sv: Skicka

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cost
sv: Kostnad

en: Date
sv: Datum

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Save
sv: Spara

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Update
sv: Uppdatera

en: View
sv: Visa

en: Total
sv: Totalt

en: Statistics
sv: Statistik

en: Added
sv: Tillagd

en: Comment
sv: Kommentar

en: Month
sv: Månad

en: email
sv: e-post

en: Start date
sv: Startdatum

en: End date
sv: Slutdatum

en: Order
sv: Ordning

en: Shipping
sv: Leverans

en: Product
sv: Vara

en: Payment method
sv: Betalningsmetod

en: Products
sv: Varor

en: Orders
sv: Beställningar

en: Order ID
sv: ID för beställning

en: Package
sv: Paket

en: Close window
sv: Stäng fönster

en: Print
sv: Utskrift

en: Reports
sv: Rapporter

en: Shipping Address:
sv: Leveransadress:

en: Order #:
sv: Beställning #:

en: Shipping Method:
sv: Leveransmetod:

en: Ship order !order_id packages.
sv: Ordernumret för denna leverans är !order_id .

en: Ship
sv: Leverera

en: This order has no comments associated with it.
sv: Denna beställning har inga kommentarer kopplade till den.

en: Products sold
sv: Sålda varor

en: Total revenue
sv: Total inkomst

en: Adjust these values and update the report to build your custom seller summary. Once submitted, the report may be bookmarked for easy reference in the future.
sv: Justera dessa värden och uppdatera rapporten för att bygga din anpassade varurapport. Inskickad rapport kan bokmärkas för enkel referens i framtiden.

en: Update report
sv: Uppdatera rapport

en: Sold
sv: Såld

en: No products found
sv: Inga varor hittades

en: Export to csv file.
sv: Exportera till CSV-fil.

en: Number of orders
sv: Antalet beställningar

en: Average order
sv: Medelbeställning

en: Total @year
sv: Totalt @year

en: Sales year
sv: Försäljningsår

en: Sales data
sv: Försäljningsdata

en: Today, !date
sv: Idag, !date

en: Yesterday, !date
sv: Igår, !date

en: Daily average for @month
sv: Dagligt snitt för @month

en: Projected totals for @date
sv: Förväntade totalbelopp för @date

en: Grand total sales
sv: Hela totalförsäljningen

en: The CSV data could not be retreived. It's possible the data might have expired. Refresh the report page and try to retrieve the CSV file again.
sv: CSV-datan kunde inte hämtas. Det är möjligt att datan har gått ut. Ladda om rapportsidan och försök att hämta CSV-filen igen.

en: Order @order_id does not exist.
sv: Beställning @order_id existerar inte.

en: Order comments
sv: Kommentar för beställning

en: Shipping quote method
sv: Metod för fraktoffert

en: Notified
sv: Meddelad

en: Ship to
sv: Leverera till

en: If the order status is not still In Checkout.
sv: Om beställningsstatus inte är kvar i kassan.

en: Packing slip
sv: Följesedeln
