UberDrupal (6.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (10 entries)

en: Page
cs: Stránka

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: Fax number
cs: Číslo faxu

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Store name
cs: Jméno obchodu

en: Store owner
cs: Vlastník obchodu

en: Include the store name in the from line of store e-mails.
cs: Do pole odesílatele v e-mailech zahrnout jméno obchodu.

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
cs: Nemusí být dostupné na všech serverových konfiguracích. Vypněte tuto voblu, pokud způsobuje problémy.

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
cs: <em>Stránka</em> je jednoduchá metoda vytváření a zobrazování informací, které se zřídka mění, jako sekce webu „O nás“. Ve výchozím nastavení <em>stránka</em> neumožňuje návštěvníkům psát komentáře a neobjevuje se na úvodní stránce webu.
