UberDrupal (6.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Page
nl: Pagina

en: E-mail address
nl: E-mailadres

en: Fax number
nl: Faxnummer

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Store name
nl: webwinkelnaam

en: Store owner
nl: Webwinkeleigenaar

en: Include the store name in the from line of store e-mails.
nl: Voeg de naam van de winkel toe in de afzender van de e-mails.

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
nl: Deze optie is niet mogelijk op sommige server configuraties. Schakel dit uit indien het problemen veroorzaakt.

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
nl: Een <em>pagina</em>, qua vorm gelijk aan een <em>artikel</em>, is een eenvoudige manier om informatie die zelden wijzigt aan te maken, zoals een "Over ons" sectie van een website. Standaard wordt een pagina niet weergegeven op de voorpagina van de website en kunnen bezoekers niet op de pagina reageren.
