UberDrupal (6.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Page
pt: Página

en: E-mail address
pt: Endereço de email

en: Fax number
pt: Fax

en: Phone number
pt: Telefone

en: Store name
pt: Nome da loja

en: Store owner
pt: Dono da loja

en: Include the store name in the from line of store e-mails.
pt: Incluir o nome da loja no campo "de" dos e-mails.

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
pt: Pode não estar disponível em todos os servidores. Desabilite se causar problemas.

en: Save and continue
pt: Salvar e prosseguir

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
pt: Uma <em>página</em>, similar em forma a um <em>artigo</em>, é usada para criar e exibir informação estática, que não muda com muita freqüência. Por exemplo, usamos páginas para criar uma seção de "Quem somos" num site. Por padrão, uma <em>página</em> não tem comentários e não é exibida na página inicial do site.
