UberDrupal (6.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Page
da: Side

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: Fax number
da: Faxnummer

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Store name
da: Butiksnavn

en: Store owner
da: Butiksejer

en: Include the store name in the from line of store e-mails.
da: Medtag forretningens navn i "fra-linjen", i forretnings e-mails.

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
da: Muligvis ikke tilgængelige på alle server-konfigurationer. Sluk hvis dette skaber problemer.

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
da: En <em>side</em>, som minder om en <em>artikel</em>, gør det nemt at oprette og vise indhold, der sjældent ændres, som f.eks. en "Om os"-sektion. Som standard tillader <em>sider</em> ikke kommentarer fra brugerne og vises ikke på sitets forside.
