UberDrupal (6.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Page
ru: Страница

en: E-mail address
ru: Адрес электронной почты

en: Fax number
ru: Факс

en: Phone number
ru: Телефон

en: Contact information
ru: Контактная информация

en: Store name
ru: Название магазина

en: Store owner
ru: Хозяин (собственник) магазина

en: Include the store name in the from line of store e-mails.
ru: Включить название магазина в строку отправителя для писем от имени магазина.

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
ru: Может работать не на всех конфигурациях серверов. Выключите эту опцию при возникновении проблем.

en: Save and continue
ru: Сохранить и продолжить

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
ru: <em>Страница</em> - подобна <em>Заметке</em>, простой способ создания и отображения редко изменяемой информации, например, "О сайте". По умолчанию, <em>страница</em> не может комментироваться пользователями и не может быть отображена на главной странице.

en: Store address
ru: Адрес магазина
