UberDrupal (6.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Page
tr: Sayfa

en: E-mail address
tr: E-posta adresi

en: Fax number
tr: Faks numarası

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Store name
tr: Mağaza Adı

en: Store owner
tr: Mağaza sahibi

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
tr: Yapı olarak makaleye benzese de bir <em>sayfa</em> genellikle zaman içinde sık sık değişmeyen içerikler için kullanılır. Örneğin bir sitenin "Hakkımızda" bölümü gibi. <em>Sayfa</em> türü, varsayılan ayar olarak kullanıcı yorumlarına kapalı olup, sitenin anasayfasında özet biçiminde görüntülenmez.
