UberDrupal (6.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Page
uk: Сторінка

en: E-mail address
uk: Електронна пошта

en: Fax number
uk: Номер факсу

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Contact information
uk: Контактна інформація

en: Store name
uk: Назва магазину

en: Store owner
uk: Власник магазину

en: Include the store name in the from line of store e-mails.
uk: Використовувати назву магазину у полі "Від кого" у електроних листах магазину.

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
uk: Може бути недосяжне на усіх серверах. Вимкніть якшо це спричиняє проблеми.

en: Save and continue
uk: Збережіть і продовжуйте

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
uk: <em>Сторінка</em>, аналогічно до <em>історії</em>, - це простий метод створення і відображення інформації на кшталт розділу "Про Нас" на вебсайті. Базово, <em>сторінка</em> не дає можливості коментувати і не відображається на головній сторінці сайту.
