UberDrupal (6.x-1.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Page
ar: صفحة

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: About
ar: حول

en: Save and continue
ar: احفظ ثم واصِل

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
ar: <em>الصفحة</em> -تشبه <em>الخبر</em> إلى حد ما- هي طريقة بسيطة لإنشاء وعرض المعلومات التي نادرا ما تتغير، مثل قسم "عنّا" في موقع. مبدئيا، لا تسمح ‏<em>الصفحة</em> بتعليقات الزوار، ولا تظهر في صفحة الموقع الرئيسية.
