UberDrupal (6.x-1.0-alpha5) - en to ne translation catalogue (67 entries)

en: Home
ne: गृह

en: Title
ne: शिर्षक

en: Images
ne: तश्विरहरू

en: Next
ne: अर्को

en: Pages
ne: पृष्ठहरू

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: क्रियाहरू

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Username
ne: प्रयोगकर्ता नाम

en: content
ne: विषयवस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: List
ne: सूचि

en: Subject
ne: विषय

en: Confirm
ne: पुष्टि गर्नुस

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुस

en: Description
ne: विवरण

en: Language
ne: भाषा

en: Disabled
ne: निष्क्रिय

en: Enabled
ne: सक्रिय

en: Comments
ne: प्रतिक्रियाहरू

en: error
ne: त्रुटी

en: Yes
ne: हुन्छ

en: No
ne: हुँदैन

en: Content types
ne: विषयवस्तु प्रकार

en: view
ne: दृश्य

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुस

en: Date
ne: मिति

en: Search
ne: खोज्नुस

en: This action cannot be undone.
ne: यो कार्यलाई उल्टाउन मिल्दैन।

en: Message
ne: सन्देश

en: Password
ne: गोप्यशब्द

en: Weight
ne: भार

en: Required
ne: आवश्यक

en: none
ne: कुनैपनि हैन

en: Settings
ne: निर्धारणहरू

en: Name
ne: नाम

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुस

en: Import
ne: आयात गर्नुस

en: Book
ne: पुस्तक

en: Export
ne: निर्यात गर्नुस

en: Preview
ne: पूर्वदृश्य

en: Save
ne: बचत गर्नुस

en: Help
ne: सहायता

en: Update
ne: अद्यावधिक गर्नुस

en: Time
ne: समय

en: View
ne: दृश्य

en: never
ne: कदापि हैन

en: Statistics
ne: तथ्याङ्क

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: action
ne: कार्य

en: Configure
ne: संरुप बनाउनुस

en: Contact
ne: सम्पर्क

en: Active
ne: सक्रिय

en: Header
ne: शिर्षक

en: Comment
ne: प्रतिक्रिया

en: E-mail address
ne: ई-पत्र ठेगाना

en: Medium
ne: माध्यम

en: System
ne: प्रणाली

en: Unlimited
ne: असिमित

en: security
ne: सुरक्षा

en: Anonymous
ne: वेमामी

en: Search results
ne: खोजी परिणामहरू

en: Processing
ne: काम हुँदैछ

en: file system
ne: फाईल प्रणाली

en: The directory %directory does not exist.
ne: %directory नामको डाईरेक्टरी उपलब्ध छैन।
