UberDrupal (6.x-1.0-alpha6) - en to pl translation catalogue (818 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Title
pl: Tytuł

en: Images
pl: Obrazki

en: Image !current of !total
pl: Zdjęcie !current z !total

en: Next
pl: Dalej

en: Pages
pl: Strony

en: Save configuration
pl: Zachowaj konfigurację

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne wartości

en: enabled
pl: włączone

en: enable
pl: włącz

en: delete
pl: usuń

en: Administer
pl: Zarządzaj

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Dodaj

en: Operations
pl: Czynności

en: Content
pl: Zawartość

en: Transaction ID
pl: ID transakcji

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: content
pl: zawartość

en: Type
pl: Typ

en: yes
pl: Tak

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Temat

en: Actions
pl: Działania

en: disabled
pl: wyłączone

en: Confirm
pl: Zatwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Age
pl: Wiek

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Log
pl: Dziennik

en: Enable
pl: Włącz

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Enabled
pl: Włączony

en: Administration
pl: Zarządzanie

en: footer
pl: stopka

en: Comments
pl: Odpowiedzi

en: Default currency
pl: Domyślna waluta

en: Action
pl: Działanie

en: Quantity
pl: Ilość

en: On
pl: Włączony

en: error
pl: błąd

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Version
pl: Wersja

en: view
pl: pokaż

en: Overview
pl: Przegląd

en: File
pl: Plik

en: File path
pl: Ścieżka do plików

en: Login
pl: Logowanie

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: default
pl: domyślny

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: Password
pl: Hasło

en: - None -
pl: - Brak -

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Variable
pl: Zmienna

en: Image
pl: Zdjęcie

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Types
pl: Rodzaje

en: Required
pl: Wymagane

en: none
pl: brak

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Description field
pl: Pole opisu

en: Back
pl: Powrót

en: Node ID
pl: Identyfikator segmentu

en: Field
pl: Pole

en: content top
pl: nad treścią

en: content bottom
pl: pod treścią

en: header
pl: nagłówek

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zachowaj

en: Help
pl: Pomoc

en: Preset Name
pl: Nazwa zestawu

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Catalog
pl: Katalog

en: Time
pl: Czas

en: Views
pl: Widoki

en: Add
pl: Dodaj

en: remove
pl: usuń

en: View
pl: Pokaż

en: The configuration options have been reset to their default values.
pl: Przywrócone zostały domyślne ustawienia.

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: link
pl: odnośnik

en: Placeholder tokens
pl: Wzorce

en: Display
pl: Wyświetl

en: Node type
pl: Rodzaj segmentu

en: Advanced settings
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Teaser
pl: Skrót

en: never
pl: nigdy

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Layout
pl: Układ

en: Total
pl: Razem

en: ID
pl: Identyfikator

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Advanced search
pl: Zaawansowane wyszukiwanie

en: Unknown
pl: Brak informacji

en: n/a
pl: n.d.

en: Upload
pl: Wysyłanie plików

en: Upload image
pl: Wyślij obraz

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: action
pl: działanie

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Check
pl: Sprawdź

en: Files
pl: Pliki

en: file
pl: plik

en: Error
pl: Błąd

en: Options
pl: Opcje

en: Contact
pl: Kontakt

en: no
pl: nie

en: Node
pl: Węzeł

en: Sent email to %recipient
pl: Wysłano e-mail do %recipient

en: Unable to send email to %recipient
pl: Wysłanie wiadomości e-mail do adresata %recipient jest niemożliwe.

en: The subject of the message.
pl: Temat wiadomości.

en: Create
pl: Utwórz

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: All
pl: Wszystko

en: days
pl: dni

en: Active
pl: Aktywna

en: Year
pl: Rok

en: Date format
pl: Format daty

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Off
pl: Wyłączony

en: Never
pl: Nigdy

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Inline
pl: Przed polem

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: You must enter a valid e-mail address.
pl: Należy wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

en: Sender
pl: Nadawca

en: Custom
pl: Własny

en: Roles
pl: Rangi

en: Comment
pl: Odpowiedź

en: Comment ID
pl: ID odpowiedzi

en: Signature
pl: Podpis

en: Poll choices
pl: Opcje wyboru w ankiecie

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File MIME type
pl: Typ MIME pliku

en: Node revision ID
pl: ID rewizji segmentu

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Message type
pl: Typ wiadomości

en: Message text
pl: Tekst wiadomości

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field type
pl: Typ pola

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Fields
pl: Pola

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Contains
pl: Zawiera

en: Average
pl: Średnia

en: Add condition
pl: Dodaj warunek

en: Add action
pl: Dodaj akcje

en: Conditions
pl: Warunki

en: Mode
pl: Tryb

en: Normal
pl: Zwykły

en: N/A
pl: Nie dotyczy

en: Items
pl: Elementy

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: This field is required.
pl: Wypełnienie pola jest wymagane.

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Scale
pl: Skalowanie

en: Medium
pl: Średnie

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Sale
pl: Sprzedaż

en: Month
pl: Miesiąc

en: Qty
pl: Ilość

en: Price
pl: Cena

en: Customers
pl: Klienci

en: Customer
pl: Klient

en: Amount
pl: Ilość

en: Unlimited
pl: Bez ograniczeń

en: Add to cart
pl: Dodaj do koszyka

en: Address
pl: Adres

en: State
pl: Województwo

en: Code
pl: Kod

en: RRP
pl: Sugerowana cena detaliczna

en: Recipient
pl: Adresat

en: Payment
pl: Płatność

en: Payment settings
pl: Ustawienia płatności

en: Payments
pl: Płatności

en: Store
pl: Sklep

en: security
pl: bezpieczeństwo

en: General
pl: Główne

en: Directory
pl: Katalog

en: Method
pl: Metoda

en: Day
pl: Dzień

en: End
pl: Koniec

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: The name of the menu the node belongs to.
pl: Nazwa menu do którego przynależy segment.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
pl: Nazwa słownika do którego należy pierwsza kategoria strony.

en: The name of the category.
pl: Nazwa kategorii.

en: The id number of the category.
pl: Numer ID kategorii.

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Other
pl: Inne

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Role
pl: Ranga

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Destination
pl: Cel

en: reset
pl: przywróć

en: Class
pl: Klasa

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Button
pl: Przycisk

en: Clicks
pl: Kliknięcia

en: Filtered text (user selects input format)
pl: Tekst sformatowany (użytkownik wybiera format wprowadzania)

en: Text processing
pl: Przetwarzanie tekstu

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
pl: Ilość znaków jakie przyjmuje pole. Pozostaw puste jeśli ilość znaków nie ma być ograniczona.

en: Rows
pl: Rzędy

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Checkout
pl: Realizacja zamówienia

en: Override
pl: Nadpisz

en: Existing Views
pl: Istniejące widoki

en: Default Views
pl: Domyślne widoki

en: Empty text
pl: Informacja o braku elementów

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Order
pl: Porządkowanie

en: Integer
pl: Liczba

en: Do not display
pl: Nie wyświetlaj

en: Close
pl: Zamknij

en: Expiration
pl: Wygaśnięcie

en: Duration
pl: Czas trwania.

en: Expiration date
pl: Termin wygaśnięcia

en: Threshold
pl: Próg

en: City
pl: Miasto

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: State/Province
pl: Województwo

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: Formatting guidelines
pl: Wskazówki dotyczące formatowania

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Leave blank for %anonymous.
pl: W przypadku użytkownika anonimowego nie wypełniaj pola.

en: File attachments
pl: Załączniki

en: Pending
pl: Oczekujące

en: minute
pl: minuta

en: File Upload
pl: Wysyłanie pliku

en: Upload file
pl: Wyślij plik

en: English
pl: Angielski

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Default height
pl: Domyślna wysokość

en: Default width
pl: Domyślna szerokość

en: Token
pl: Wzorzec

en: Time format
pl: Format czasu

en: Node title
pl: Tytuł segmentu

en: update
pl: aktualizacja

en: Display all menu items
pl: Wyświetl wszystkie elementy menu

en: access administration menu
pl: dostęp do menu administracyjnego

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Display breadcrumb
pl: Pokazuj linię z odnośnikami nawigacyjnymi

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Token actions
pl: Działania zautomatyzowane oparte o wzorce

en: Replacement value
pl: Treść zastępująca

en: tokens
pl: wzorce

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: User's name
pl: Nazwa użytkownika

en: User's unfiltered name. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowana nazwa użytkownika. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: User's ID
pl: ID użytkownika

en: User's email address
pl: Adres e-mail użytkownika

en: User's registration date
pl: Data rejestracji użytkownika

en: Days since the user registered
pl: Liczba dni od rejestracji użytkownika

en: User's last login date
pl: Ostatnia data logowania użytkownika

en: Days since the user's last login
pl: Liczba dni od ostatniego logowania użytkownika

en: The current date in the user's timezone
pl: Aktualna data w strefie czasowej użytkownika

en: The URL of the user's profile page.
pl: Adres URL strony profilu użytkownika.

en: The URL the user's account editing page.
pl: Adres URL strony strony edycji konta użytkownika.

en: Features
pl: Funkcje

en: Allowed values list
pl: Lista wartości dopuszczalnych

en: Font size
pl: Czcionka

en: day
pl: dzień

en: year
pl: rok

en: hour
pl: godzina

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: is equal to
pl: jest równe do

en: is not equal to
pl: nie jest równe do

en: Randomize
pl: Wylosuj

en: None.
pl: Brak.

en: Revert
pl: Przywróć

en: Execute custom PHP code
pl: Wykonaj niestandardowy kod PHP

en: PHP code
pl: Kod PHP

en: Display fields
pl: Wyświetl pola

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Select one...
pl: Wybierz jedno...

en: White
pl: Biały

en: Taxes
pl: Podatki

en: Tax rate
pl: Stawka podatku vat

en: Poll settings
pl: Ustawienia ankiety

en: Style
pl: Sposób wyświetlania

en: Match
pl: Pasuje

en: Your settings have been saved.
pl: Twoje ustawienia zostały zachowane.

en: Search options
pl: Opcje wyszukiwania

en: options
pl: opcje

en: Shopping cart
pl: Koszyk

en: Your item(s) have been updated.
pl: Twoje przedmioty zostały zaktualizowane.

en: Qty.
pl: Ilość

en: Cart
pl: Koszyk

en: Transaction key
pl: Klucz transakcji

en: Credit card details
pl: Szczegóły karty kredytowej

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: Day(s)
pl: Dni

en: Week(s)
pl: Tygodnie

en: Year(s)
pl: Lata

en: Product
pl: Produkt

en: Subtotal
pl: Podsuma

en: Payment method
pl: Metoda płatności

en: Balance
pl: Bilans

en: Completed
pl: Zakończone

en: Payment details
pl: Szczegóły płatności

en: Products
pl: Produkty

en: Product settings
pl: Ustawienia produktów

en: Testing
pl: Testowanie

en: Total:
pl: Razem:

en: Orders
pl: Zamówienia

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: %type settings
pl: ustawienia dla zawartości typu %type

en: Menu settings
pl: Menu

en: Path to the "convert" binary
pl: Ścieżka do pliku binarnego biblioteki "convert"

en: <Hidden>
pl: <Ukryte>

en: JPEG quality
pl: Jakość grafik JPEG

en: Default weight
pl: Domyślna waga

en: Comment settings
pl: Ustawienia odpowiedzi

en: Contact settings
pl: Kontakt

en: cancel
pl: Anuluj

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: disable
pl: wyłącz

en: Path to file
pl: Ścieżka do pliku

en: Storage
pl: Pochodzenie

en: File upload error. Could not move uploaded file.
pl: Błąd wysyłania pliku. Nie udało się przenieść wysłanego pliku.

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Comment title
pl: Tytuł odpowiedzi

en: Enable custom alternate text
pl: Zezwól na własny tekst alternatywny

en: Enable custom title text
pl: Zezwól na własny tytuł

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select
pl: Wybierz

en: Enter the terms you wish to search for.
pl: Wprowadź słowa, które mają zostać wyszukane.

en: No content types available.
pl: Brak rodzajów zawartości.

en: Simple
pl: Prosto

en: Above
pl: Ponad polem

en: Number of values
pl: Liczba wartości

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
pl: Uwaga! Zmiana tej wartości w momencie gdy pole było już wypełniane może spowodować utratę danych!

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
pl: Skonfiguruj, jak pola tego rodzaju zawartości mają być prezentowane w trakcie podglądu skróconej i pełnej wersji.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
pl: Skonfiguruj jak pola tego rodzaju zawartości mają być prezentowane w wybranym kontekście.

en: Add another item
pl: Dodaj kolejną wartość

en: Full node
pl: Pełen segment

en: Search Index
pl: Przeszukaj indeks

en: Updating field type %type with module %module.
pl: Aktualizacja typu pola %type z modułem %module.

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Remove field
pl: Usuń pole

en: Trimmed
pl: Przycięty

en: Used in
pl: Użyte w

en: fieldset
pl: grupa pól

en: fieldset - collapsible
pl: grupa pól - zwijalna

en: fieldset - collapsed
pl: grupa pól - zwinięta

en: Are you sure you want to remove the field %field?
pl: Czy na pewno usunąć pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
pl: Dane wprowadzone z pomocą tego pola zostaną utracone. Tej operacji nie można cofnąć.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
pl: Te ustawienia odnoszą się jedynie do pola  %field w sytuacji kiedy występuje ono w rodzaju zawartości %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
pl: Ustawienia odnoszą się do pola %field w każdym rodzaju zawartości w jakim się pojawi.

en: Save field settings
pl: Zapisz ustawienia pola

en: The update has encountered an error.
pl: Podczas aktualizacji wystąpił błąd.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pl[0]: Pomyślnie przetworzono jeden element.
pl[1]: Pomyślnie przetworzono @count elementy.
pl[2]: Pomyślnie przetworzono @count elementów.

en: Group multiple values
pl: Grupuj powtarzające się wartości

en: collapsible
pl: zwijalny

en: collapsed
pl: zwinięty

en: Node reference
pl: Powiązanie z segmentem

en: Content types that can be referenced
pl: Rodzaje zawartości, jakie mogą być powiązane

en: Title (link)
pl: Tytuł (odnośnik)

en: Title (no link)
pl: Tytuł (bez odnośnika)

en: Autocomplete text field
pl: Pole tekstowe z podpowiedziami

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Float
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Precision
pl: Dokładność

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr przechowywanych w bazie, włączając w to cyfry znajdujące się w części ułamkowej.

en: The number of digits to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr po przecinku.

en: Decimal marker
pl: separator części ułamkowej

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
pl: Znak jaki użytkownicy muszą wpisać aby oznaczyć początek części ułamkowej.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
pl: Ciąg znaków, jaki stanowić będzie przedrostek wartości, na przykład $ lub €. Pole puste oznaczać będzie brak przedrostka. Separatorem liczby pojedynczej i mnogiej jest znak | (złoty|złotych).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
pl: Ciąg znaków, jaki stanowić będzie przyrostek wartości, na przykład m², m/s², kb/s. Pole puste oznaczać będzie brak przyrostka. Separatorem liczby pojedynczej i mnogiej jest znak | (metr|metrów).

en: Allowed values
pl: Dopuszczalne wartości

en: Defines numeric field types.
pl: Określa typy pól numerycznych.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
pl: Dla kontrolki 'pojedyncze pole wyboru' należy najpierw zdefiniować wartość 'niezaznaczone' a następnie 'zaznaczone' w polu <strong>Dozwolone wartości</strong>. Etykieta pola wyboru będzie pobrana z wartości 'zaznaczone'.

en: Check boxes/radio buttons
pl: Pola wyboru/lista pól radio

en: Single on/off checkbox
pl: Pojedyncze pole wyboru

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
pl: Dostarcza kontrolek pól radio i pól wyboru dla pól tekstowych i numerycznych.

en: Text area (multiple rows)
pl: Wielowierszowe pole tekstowe

en: Defines simple text field types.
pl: Określa typy prostych pól tekstowych.

en: User reference
pl: Powiązanie z użytkownikiem

en: User roles that can be referenced
pl: Rangi, które mogą być powiązane

en: User status that can be referenced
pl: Status kont, które mogą być powiązane

en: Userreference autocomplete
pl: Powiązanie z użytkownikiem, z podpowiedzią

en: Canceled
pl: Anulowane

en: View Image Details
pl: Pokaż szczegóły obrazu

en: file system
pl: system plików

en: Rate
pl: Oceń

en: ImageMagick Binary
pl: Plik binarny narzędzia ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
pl: ImageMagick to osobny program, który umożliwia manipulację zdjęciami. By móc z niego korzystać, należy zainstalować go na serwerze i znać jego położenie. Jeśli masz wątpliwości co do ścieżki, skontaktuj się z administratorem serwera.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
pl: Wprowadź kompletną ścieżkę do pliku binarnego <kbd>convert</kbd> narzędzia ImageMagick. Przykładowo: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> lub <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>.

en: Display debugging information
pl: Wyświetlaj informacje pomocne w usuwaniu błędów

en: ImageMagick command: @command
pl: Polecenie ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
pl: Dane wyjściowe ImageMagick: @output

en: ImageMagick reported an error: %error
pl: ImageMagick zgłosił błąd: %error

en: Unavailable
pl: Niedostępne

en: Node type (user-friendly version)
pl: Typ segmentu (nazwa przyjazna dla użytkownika)

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowany tytuł segmentu. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: Node author's user id
pl: ID użytkownika, autora segmentu

en: Node author's user name
pl: Nazwa użytkownika, autora segmentu

en: Node author's user name. WARNING - raw user input.
pl: Nazwa użytkownika, autora segmentu. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: edit block
pl: edytuj blok

en: edit menu
pl: edytuj menu

en: Addresses
pl: Adresy

en: The directory %directory does not exist.
pl: Katalog %directory nie istnieje.

en: The directory %directory is not writable
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu, ponieważ nie ustawiono odpowiednich uprawnień.

en: Permitted upload file extensions
pl: Rozszerzenia plików dozwolone do wysłania na serwer

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
pl: Rozszerzenia, jakie użytkownik będzie mógł załadować na serwer z pomocą tego pola. Oddzielaj kolejne rozszerzenia spacją i nie wprowadzaj kropek. Pozostaw puste aby pole przyjmowało dowolne rozszerzenie.

en: File size restrictions
pl: Ograniczenia wielkości pliku

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
pl: Limit rozmiaru pliku, jaki może wysłać użytkownik. Dotyczy nowo wysyłanych plików, nie ma wpływu na pliki już obecne w systemie.

en: Maximum upload size per file
pl: Maksymalna wielkość pojedynczego pliku

en: Maximum upload size per node
pl: Maksymalna wielkość wszystkich plików na segment

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
pl: Wprowadź limit dotyczący łącznego rozmiaru plików wysłanych przez to pole do jednego segmentu. Wpisz wartość w postaci "512" (bajtów), "80K" (kilobajtów) lub "50M" (megabajtów). Pozostaw to pole puste, jeśli nie chcesz ustalać żadnego limitu.

en: File description
pl: Opis pliku

en: File size (in bytes)
pl: Rozmiar pliku (w bajtach)

en: File size (pretty printed)
pl: Rozmiar pliku (w przyjaznym formacie)

en: Defines a file field type.
pl: Określa rodzaj pola pliku.

en: Package
pl: Paczka

en: Add role
pl: Dodaj rangę

en: All users
pl: Wszyscy użytkownicy

en: Country code
pl: Kod kraju

en: Active users
pl: Aktywni użytkownicy

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
pl: Biblioteka GD dla PHP nie jest zainstalowana lub jest przestarzała. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: GD library
pl: Biblioteka GD

en: begins with
pl: zaczyna się

en: contains
pl: zawiera

en: Allow Upscaling
pl: Zezwól na powiększanie

en: Let scale make images larger than their original size
pl: Pozwól na skalowanie powyżej oryginalnych wymiarów.

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
pl: Szerokość w pikselach albo procentach (na przykład 500 lub 80%).

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
pl: Wysokość w pikselach albo procentach (na przykład 500 lub 80%).

en: Rotation angle
pl: Kąt obrotu

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
pl: Ilość stopni o jakie zostanie obrócony obraz. Dodatnie liczny oznaczają obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara, ujemne w przeciwnym kierunku.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
pl: Wylosuj kąt dla każdego obrazu. Kąt podany wyżej będzie użyty jako maksymalny.

en: <strong>NOTE:</strong> The sigma parameter below is currently <em>only</em> used when the Imagemagick toolkit is active.
pl: Uwaga: parametr Sigma jest używany tylko jeśli aktywnym jest zestaw przetwarzania grafik Imagemagick.

en: Radius
pl: Promień

en: Flush
pl: Wyczyść

en: Preset Namespace
pl: Przestrzeń nazw zestawu

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
pl: Ciąg znaków dodawany do adresu, decydujący, którego zestawu przekształceń ma użyć moduł ImageCache, aby przetworzyć obraz. Przestrzeń nazw winna składać się jedynie ze znaków alfanumerycznych, podkreśleń (_) i łącznika (-).

en: Are you sure you want to flush the preset %preset?
pl: Czy chcesz wyczyścić pliki dla zestawu %preset?

en: New Actions
pl: Nowe działania

en: Add !action
pl: Dodanie działania !action

en: Administer imagecache presets and actions.
pl: Zarządzaj zestawami przekształceń i działaniami.

en: Add new preset
pl: Dodaj nowy zestaw

en: Print
pl: Drukuj

en: Locked
pl: Zamkni

en: Account
pl: Konto

en: Containing any of the words
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: Containing the phrase
pl: Zawiera wyrażenie

en: Containing none of the words
pl: Nie zawiera żadnego ze słów

en: Only in the category(s)
pl: Tylko z kategorii

en: Only of the type(s)
pl: Tylko wpisy typu

en: Billing information
pl: Dane do płatności

en: Company name
pl: Nazwa firmy

en: Reports
pl: Raporty

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
pl: Adres URL, pod który przekierowuje się użytkownika. Może to być adres wewnętrzny, taki jak "node/1234", lub zewnętrzny, np. "http://drupal.org".

en: Display a message to the user
pl: Wyświetlanie komunikatu dla użytkownika

en: Payment method title
pl: Nazwa metody płatności

en: clone
pl: duplikuj

en: Not enabled
pl: Wyłączony

en: View cart
pl: Przeglądaj koszyk

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. Dozwolone tagi HTML: @tags

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
pl: Zarządzaj polami

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone wartości jakie może przyjąć pole. Wprowadź jadną wartość w każdej linii, posługując się formatem klucz|etykieta. Klucz to wartość jaka zostanie zapisana do bazy danych i musi odpowiadać typowi przechowywanych danych (%type). Etykieta jest opcjonalna, w razie jej braku użytkownikowi zostanie pokazany klucz. <br />Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: Currency code
pl: Kod waluty

en: Show @count value(s)
pl: Pokaż @count wartości

en: starting from @count
pl: zaczynając od @count

en: Payment methods
pl: Metody płatności

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: File download
pl: Transfer plików

en: Maximum resolution for Images
pl: Maksymalna rozdzielczość dla obrazów

en: Base price
pl: Cena podstawowa

en: Tax
pl: Podatek

en: Page !current of !total
pl: Strona !current z !total

en: Video !current of !total
pl: Wideo !current z !total

en: Download Original
pl: Pobierz Oryginał

en: Image count text
pl: Tekst liczby obrazków

en: Page count text
pl: Tekst liczby stron

en: Video count text
pl: Wideo !current z !total

en: Button alignment
pl: Położenie przycisków

en: %name: illegal value.
pl: %name: wartość niedozwolona.

en: You have entered an invalid credit card number.
pl: Wpisano niepoprawny numer karty kredytowej.

en: Order status
pl: Status zamówienia

en: Card type
pl: Typ karty

en: Card owner
pl: Właściciel karty

en: Card number
pl: Numer karty

en: Expiration Year
pl: Rok utraty ważności

en: Issuing bank
pl: Bank wystawiający

en: Continue with checkout to complete payment.
pl: Kontynuuj zamówinie w celu wykonania płatności.

en: Select a payment method from the following options.
pl: Wybierz metodę płatności z następujących opcji.

en: Check or money order
pl: Płatne przelewem lub gotówką

en: Review order
pl: Podgląd zamówienia

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
pl: PayPal - płać bez udostępniania swoich informacji finansowych.

en: Line item label
pl: Etykieta pozycji w zamówieniu

en: Click to calculate shipping
pl: Naciśnij, aby obliczyć koszty wysyłki

en: Password field is required.
pl: Wprowadzenie hasła jest wymagane.

en: Display type
pl: Sposób wyświetlania

en: Confirm e-mail address
pl: Potwierdź adres e-mail

en: Confirm password
pl: Potwierdzenie hasła

en: Checkout settings
pl: Ustawienia realizacji zamówienia

en: Update cart
pl: Aktualizuj koszyk

en: Catalog settings
pl: Ustawienia katalogu

en: More...
pl: Więcej

en: Add product
pl: Dodaj produkt

en: Add line item
pl: Dodaj pozycję w zamówieniu

en: Line item removed.
pl: Usunięto pozycję z zamówienia

en: Updated order
pl: Zamówienie zaktualizowano

en: Update the order status
pl: Odśwież status zamówienia

en: Order settings
pl: Ustawienia zamówienia

en: Select address
pl: Wybierz adres

en: Line items
pl: Pozycje w zamówieniu

en: Update order
pl: Aktualizacja zamówienia

en: Order state
pl: Stan zamówienia

en: No products found.
pl: Nie znaleziono produktów.

en: Select a product
pl: Wybierz produkt

en: View products
pl: Przeglądarka produktów

en: Store administration
pl: Zarządzanie sklepem

en: Administer store settings, products, orders, and more.
pl: Zarządzanie ustawieniami sklepu, produktami, zamówieniami i inne.

en: Search customers
pl: Wyszukiwarka klientów

en: 02 - February
pl: 02 - Luty

en: Enable developer modules
pl: Włącz moduły deweloperskie

en: Disable developer modules
pl: Wyłącz moduły deweloperskie

en: Collapse fieldsets on modules page
pl: Zwiń grupy modułów na stronie modułów

en: Current anonymous / authenticated users
pl: Anonimowi / zalogowani użytkownicy

en: Disabled these modules: !module-list.
pl: Wyłączone moduły: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
pl: Moduły deweloperskie są wyłączone.

en: display drupal links
pl: wyświetl odnośniki drupala

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
pl: Dozwolone są jedynie pliki o następujących rozszerzeniach: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
pl: Plik jest za duży. Jego wielkość to %filesize, a maksymalna dozwolona wielkość wynosi %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
pl: Wielkość pliku wynosi %filesize, więc jego zapisanie spowodowałoby przekroczenie limitu %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego zostały zmienione tak, by nie przekraczały maksymalnych dozwolonych wymiarów %dimensions pikseli.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego są za duże. Maksymalne wymiary wynoszą %dimensions pikseli.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego są za małe. Minimalne wymiary wynoszą %dimensions pikseli.

en: Save and continue
pl: Zachowaj i kontynuuj

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Revision information
pl: Informacje o wersji

en: Input type
pl: Sposób wprowadzania

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
pl: Metoda dopasowania tekstu podczas generowania podpowiedzi. Ustawienie <em>Zawiera</em> może spowodować problemy z wydajnością na stronach z dużą ilością użytkowników.

en: Default image
pl: Domyślny obraz

en: Use default image
pl: Użyj domyślnego obrazu

en: Choose a image that will be used as default.
pl: Wybierz obraz, jaki będzie użyty jako domyślny.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
pl: Podany tekst będzie wykorzystywany w czytnikach ekranu, wyszukiwarkach oraz kiedy obrazek nie może zostać załadowany.

en: Menu link ID
pl: ID odnośnika menu

en: The file could not be uploaded.
pl: Nie udało się wysłać pliku.

en: Select a default image processing toolkit
pl: Wybierz domyślny zestaw narzędzi przetwarzania obrazków

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
pl: To ustawienie pozwala zdecydować, który zestaw narzędzi ma być używany do zmiany rozmiaru, przycinania i innych operacji na obrazach.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
pl: Wybrany zestaw narzędzi przetwarzania plików graficznych <em>%toolkit</em> nie może poprawnie przetworzyć funkcji "%function".

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
pl: Jakość kompresji powinna być z przedziału od 0 do 100.

en: Manage ImageCache presets.
pl: Zarządzaj zestawami przekształceń ImageCache.

en: Place the following snippet in your module as part of <code>hook_imagecache_default_presets()</code>.
pl: Umieść poniższy kod w swoim module, jako część <code>hook_imagecache_default_presets()</code>.

en: Node module form.
pl: Formularz modułu node

en: Locale module form.
pl: Formularz modułu locale.

en: Taxonomy module form.
pl: Formularz modułu taxonomy.

en: All tokens for node creation dates can also be used with with the "mod-" prefix; doing so will use the modification date rather than the creation date.
pl: Wszystkie daty utworzenia segmentów mogą być również użyte z przedrostkiem "mod-"; w takim przypadku zostanie użyta data modyfikacji zamiast daty utworzenia.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
pl: Ścieżka w menu tak jak w ścieżce nawigacyjnej, nie zawiera Home ani [menu]. Oddzielona znakami /.

en: Trigger
pl: Wyzwalacz

en: Remove group
pl: Usuń grupę

en: Yes/No
pl: Tak/Nie

en: Administer the predicates setup to automate your store.
pl: Administracja konfiguracją predykatów w celu automatyzacji sklepu.

en: Product SKU
pl: SKU produktu

en: The label of the line item.
pl: Etykieta pozycji w zamówieniu

en: A multi-site unique identifier for a product.
pl: Unikalny identyfikator produktu pomiędzy wieloma witrynami.

en: !country version !version is enabled.
pl: !country wersja !version jest włączona.

en: Add a tax rate
pl: Dodaj stawkę podatku

en: Poll title
pl: Formularz modułu poll.

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
pl: %name: to pole nie może przechowywać więcej niż @count.

en: Name of top taxonomy term
pl: Nazwa głównego terminu taksonomii

en: Unfiltered name of top taxonomy term. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowana nazwa głównego terminu taksonomii. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: ID of top taxonomy term
pl: ID głównego terminu taksonomii

en: The id number of the category's parent vocabulary.
pl: Numer ID słownika nadrzędnego kategorii.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowana nazwa słownika do którego należy pierwsza kategoria strony. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: The unfiltered name of the category. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowana nazwa kategorii. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: Comment's node ID
pl: ID segmentu odpowiedzi

en: Comment title. WARNING - raw user input
pl: Tytuł odpowiedzi. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: Comment body
pl: Treść odpowiedzi

en: Comment body. WARNING - raw user input
pl: Treść odpowiedzi. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: Comment author's user id
pl: ID użytkownika, autora odpowiedzi

en: Comment author's user name
pl: ID użytkownika, autora odpowiedzi. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: Comment author's user name. WARNING - raw user input
pl: Nazwa użytkownika, autora odpowiedzi. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: Comment creation year (four digit)
pl: Rok utworzenia odpowiedzi (cztery cyfry)

en: Comment creation year (two digit)
pl: Rok utworzenia odpowiedzi (dwie cyfry)

en: Comment creation month (full word)
pl: Miesiąc utworzenia odpowiedzi (całe słowo)

en: Comment creation month (abbreviated)
pl: Miesiąc utworzenia odpowiedzi (nazwa skrócona)

en: Comment creation month (two digit, zero padded)
pl: Miesiąc utworzenia odpowiedzi (dwie cyfry, dopełnione zerami)

en: Comment creation month (one or two digit)
pl: Miesiąc utworzenia odpowiedzi (jedna lub dwie cyfry)

en: Comment creation week (two digit)
pl: Tydzień utworzenia odpowiedzi (dwie cyfry)

en: Comment creation date (day of month)
pl: Data utworzenia odpowiedzi (dzień miesiąca)

en: Comment creation day (full word)
pl: Dzień utworzenia odpowiedzi (całe słowo)

en: Comment creation day (abbreviation)
pl: Dzień utworzenia odpowiedzi (nazwa skrócona)

en: Comment creation day (two digit, zero-padded)
pl: Dzień utworzenia odpowiedzi (dwie cyfry, dopełnione zerami)

en: Comment creation day (one or two digit)
pl: Dzień utworzenia odpowiedzi (jedna lub dwie cyfry)

en: Node language
pl: Język segmentu

en: Node author's e-mail.
pl: e-mail użytkownika, autora segmentu

en: Node author's e-mail. WARNING - raw user input.
pl: e-mail użytkownika, autora segmentu. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: Name of top term's vocabulary
pl: Nazwa głównego słownika terminu taksonomii

en: Unfiltered name of top term's vocabulary. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowana nazwa głównego słownika terminu taksonomii. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: ID of top term's vocabulary
pl: ID głównego słownika terminu taksonomii

en: Node creation year (four digit)
pl: Rok utworzenia segmentu (cztery cyfry)

en: Node creation year (two digit)
pl: Rok utworzenia segmentu (dwie cyfry)

en: Node creation month (full word)
pl: Miesiąc utworzenia segmentu (całe słowo)

en: Node creation month (abbreviated)
pl: Miesiąc stworzenia segmentu (nazwa skrócona)

en: Node creation month (two digit, zero padded)
pl: Miesiąc utworzenia segmentu (dwie cyfry, dopełnione zerami)

en: Node creation month (one or two digit)
pl: Miesiąc utworzenia segmentu (jedna lub dwie cyfry)

en: Node creation week (two digit)
pl: Tydzień utworzenia segmentu (dwie cyfry)

en: Node creation date (day of month)
pl: Data utworzenia segmentu (dzień miesiąca)

en: Node creation day (full word)
pl: Dzień utworzenia segmentu (całe słowo)

en: Node creation day (abbreviation)
pl: Dzień utworzenia segmentu (nazwa skrócona)

en: Node creation day (two digit, zero-padded)
pl: Dzień utworzenia segmentu (dwie cyfry, dopełnione zerami)

en: Node creation day (one or two digit)
pl: Dzień utworzenia segmentu (jedna lub dwie cyfry)

en: The name of the menu the node belongs to. WARNING - raw user input.
pl: Nazwa menu do którego przynależy segment. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowana ścieżka w menu tak jak w ścieżce nawigacyjnej, nie zawiera Home ani [menu]. Oddzielona znakami /.

en: The text used in the menu as link text for this item.
pl: Tekst użyty w menu jako odnośnik do tego elementu.

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowany tekst użyty w menu jako odnośnik dla tego elementu. UWAGA - niesformatowane dane użytkownika

en: The title of the node's book parent.
pl: Tytuł książki będącej elementem nadrzędnym.

en: The id of the node's book parent.
pl: Numer ID książki będącej elementem nadrzędnym.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
pl: Tytuły wszystkich elementów nadrzędnych w hierarchii książki.

en: The unfiltered title of the node's book parent. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowany tytuł książki będącej elementem nadrzędnym. UWAGA - niesformatowane treści użytkownika.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy. WARNING - raw user input.
pl: Niefiltrowane tytuły wszystkich elementów nadrzędnych w hierarchii książki. UWAGA - niesformatowane treści użytkownika.

en: The name of the currently logged in user.
pl: Nazwa aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: The user ID of the currently logged in user.
pl: ID aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: The email address of the currently logged in user.
pl: Adres e-mail aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: The url of the current Drupal website.
pl: Adres URL aktualnej witryny Drupala.

en: The name of the current Drupal website.
pl: Aktualna nazwa witryny Drupala.

en: The slogan of the current Drupal website.
pl: Hasło aktualnej witryny Drupala.

en: The mission of the current Drupal website.
pl: Misja aktualnej witryny Drupala.

en: The contact email address for the current Drupal website.
pl: Adres e-mail aktualnej witryny Drupala.

en: The current date on the site's server.
pl: Aktualna data serwera udostępniającego witrynę.

en: Display a tokenized message to the user
pl: Wyświetl użytkownikowi komunikat utworzony za pomocą wzorców

en: Send tokenized e-mail
pl: Wyślij e-mail utworzony za pomocą wzorców

en: Redirect to a tokenized URL
pl: Przekieruj na adres URL utworzony za pomocą wzorców

en: The email address to which the message should be sent.
pl: Adres e-mail na który powinna zostać wysłana wiadomość.

en: The message that should be sent.
pl: Wiadomość, która powinna być wysłana.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
pl: Następujące symbole zamienniki mogą być użyte do wygenerowania adresu URL. Pewne symbole mogą nie być dostępne, w zależności od kontekstu w jakim działanie zautomatyzowane jest wyzwalane.

en: The message to be displayed to the current user.
pl: Wiadomość, która ma być wyświetlona bieżącemu użytkownikowi.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
pl: Następujące wzorce mogą być użyte w adresie URL. W zależności od kontekstu w jakim działanie jest wyzwalane niektóre wzorce mogą nie być dostępne.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
pl: Dostarcza API do zamiany symboli na rzeczywiste dane.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
pl: Dostarcza rozbudowane wersje działań zautomatyzowanych jądra Drupala przy pomocy modułu Token.

en: Change basic information
pl: Zmień podstawowe dane

en: - Any -
pl: - Cokolwiek -

en: Adjust top margin
pl: Ustawienia marginesu górnego

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
pl: Jeśli włączone, strona jest obniżona w dół o 20 pikseli w celu wyświetlenia menu administracyjnego. Jeśli wyłączone, niektóre elementy strony zwłaszcza te pozycjonowane absolutnie lub na sztywno mogą zostać przykryte przez menu administracyjne.

en: Keep menu at top of page
pl: Przyklej menu do góry strony

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
pl: Jeśli włączone, menu administracyjne jest zawsze przyklejone do góry strony nawet jeśli skrolujemy stronę. <strong>Uwaga! W niektóych przeglądarkach to ustawienie może powodować rozjechanie elementów strony, znikanie kursora, niewybieralne elementy formularza lub inne problemy z wyświetlaniem. Jeśli po włączeniu tej opcji zaczną występować problemy zrezygnuj z tej opcji.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
pl: Jeśli włączone, grupy <a href="!modules-url">modułów</a> są automatycznie zwijane po włączeniu strony.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
pl: Jeśli moduł Utility został zainstalowany do tego celu można go bezpiecznie wyłączyć i odinstalować.

en: Move local tasks into menu
pl: Przenosi lokalne zadania do menu.

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że karty na przeglądanej stronie zostaną przeniesione do menu administracyjnego. Funkcjonalność jest dostępna wyłącznie w skórkach, które wykorzystują klasy CSS: <code>tabs primary</code> i <code>tabs secondary</code> dla kart.

en: Administration menu settings
pl: Ustawienia menu administracyjnego

en: Parent link ID
pl: ID odnośnika wyższego rzędu

en: Display additional data for each menu item
pl: Wyświetla dodatkowe dane dla każdego menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
pl: Wyświetla wybrane elementy obok każdego odnośnika w menu.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
pl: Jeśli włączone wszystkie elementy menu są wyświetlane bez względu na uprawnienia. <em>Lepiej nie uruchamiać w serwisach produkcyjnych!</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
pl: Włączone moduły: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
pl: Menu administracyjne to narzędzie zapewniające dostęp do najczęstszych części zarządzania Drupalem w postaci menu rozwijalnego. Poniższe ustawienia pozwalają dopasować wyglądu menu.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
pl: Menu administracyjne to narzędzie zapewniające dostęp do najczęstszych części zarządzania Drupalem w postaci menu rozwijalnego z szybkim dostępem. Menu administracyjne wyświetla także liczbę anonimowych i zalogowanych użytkowników oraz umożliwia modułom zamieszczanie własnych odnośników, których liczba i odwołania są różne. Przykładowo moduł <a href="@drupal">Devel</a> bardzo silnie wykorzystuje menu administracyjne w celu szybkiego uruchamiania narzędzi deweloperskich.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
pl: <a href="@settings">Dopasowanie ustawień menu administracyjnego</a> umożliwia zmianę niektórych elementów i ich wyglądu. Ponieważ wygląd menu jest uzależniony od używanej skórki możliwe, że niektóre zmiany będą możliwe dopiero po modyfikacji plików skórki i odpowiednich plików CSS. Zajrzyj do pliku README.txt w katalogu z modułem po więcej informacji na temat modyfikacji styli CSS.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
pl: Elementy menu administracyjnego zależą od uprawnień użytkownika. Przede wszystkim menu administracyjne jest wyświetlane wyłącznie dla ról posiadających uprawnienie <em>Dostęp do menu administracyjnego</em> (moduł admin_menu). Oprócz tego użytkownik powinien mieć uprawnienie <em>dostęp do stron zarządzania</em> (moduł system), żeby widzieć odnośniki do poszczególnych części zarządzania systemem. Wyświetlane są wyłącznie bezpośrednio wskazane odnośniki, tzn. jeżeli użytkownik nie posiada uprawnienia <em>zarządzanie uprawnieniami</em> (moduł user) oraz nie posiada uprawnienia <em>zarządzanie użytkownikami</em> (moduł user) - wówczas menu <em>zarządzanie użytkownikami</em> nie będzie wyświetlane.

en: Administration menu
pl: Menu administracyjne

en: Adjust administration menu settings.
pl: Dopasowanie ustawień menu administracyjnego.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
pl: Prezentuje menu typu drop-down zawierające linki do większości zadań administracyjnych i innych typowych czynności (dla użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami)

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Translation settings
pl: Ustawienia tłumaczenia

en: If the administration menu displays duplicate menu items, you may need to rebuild your menu items using the <em>Wipe and rebuild</em> button.
pl: Jeżeli menu administracyjne wyświetla powielone elementy można je przebudować korzystając z przycisku <em>Wyczyść i przebuduj</em>

en: Wipe and rebuild
pl: Wyczyść i przebuduj

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pl: Wybierz zachowanie podpowiedzi w tym polu. Wybranie opcji <em>Zawiera</em> może spowodować problemy wydajnościowe na stronach z tysiącami segmentów.

en: Minimum resolution for Images
pl: Minimalna rozdzielczość dla obrazów.

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
pl: Minimalny dozwolony rozmiar obrazu wyrażony jako SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ w pikselach (n.p. 640x480). Wprowadzenie 0 spowoduje brak restrykcji. Jeśli zostanie wysłany mniejszy obraz, będzie odrzucony.

en: ALT text settings
pl: Ustawienia tekstu ALT

en: Enable user input alternate text for images.
pl: Pozwól użytkownikowi na wprowadzenie własnego tekstu alternatywnego dla obrazów.

en: Default ALT text
pl: Domyślny tekst ALT

en: This value will be used for alternate text by default.
pl: Ta wartość zostanie użyta jako domyślny tekst w atrybucie ALT.

en: Title text settings
pl: Ustawienia tytułu

en: Enable user input title text for images.
pl: Pozwól użytkownikom wprowadzać własny tekst do atrybutu Tytuł.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
pl: Wybierz rodzaj pola, jaki zostanie pokazany użytkownikowi.

en: Default Title text
pl: Domyślny tekst tytułu

en: This value will be used as the image title by default.
pl: Ta wartość zostanie użyta jako domyślny tekst tytułu obrazka.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
pl: Jeśli obraz nie zostanie wgrany, pokaż domyślny plik.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
pl: Ten tytuł jest wyświetlany jako dymek kiedy użytkownik najeżdża kursorem nad obrazek.

en: List field
pl: Pole listy załączników

en: Files listed by default
pl: Pliki domyślnie pokazywane na liście załączników

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje wyświetlenie użytkownikowi pola, w które będzie mógł wprowadzić opis pliku.

en: Progress indicator
pl: Wskaźnik postępu

en: Bar with progress meter
pl: Belka z paskiem postępu

en: Throbber
pl: Sygnalizator pracy

en: Path settings
pl: Ustawienia ścieżki

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pl: Niewymagany katalog wewnątrz folderu "%directory", gdzie będą przechowywane pliki dodane przez to pole. Pomiń początkowe i/lub końcowe ukośniki.

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
pl: Wprowadź limit dotyczący każdego wysyłanego pliku osobno. Wpisz wartość w postaci "512" (bajtów), "80K" (kilobajtów) lub "50M" (megabajtów). Jeśli pozostawisz to pole, puste rozmiar pliku będzie ograniczony jedynie konfiguracją PHP (obecnie <strong>%limit</strong>).

en: The file upload failed. %upload
pl: Wysłanie pliku nie udało się. %upload

en: URL to file
pl: Adres URL pliku

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
pl: Nieodwracalny błąd. Przesłany plik przekroczył maksymalny rozmiar pliku (@size) obsługiwany przez serwer.

en: Starting upload...
pl: Rozpoczęto wysyłanie...

en: Uploading... (@current of @total)
pl: Wysyłanie... (@current z @total)

en: Allowed Extensions: %ext
pl: Dozwolone rozszerzenia: %ext

en: Maximum Filesize: %size
pl: Maksymalny rozmiar pliku: %size

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
pl: Rozdzielczość obrazów musi wynosić od @min_size pixels do @max_size

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
pl: Obrazy o rozdzielczości większej niż @max_size pixels będą przeskalowane

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
pl: Serwer jest w stanie prezentować postęp wysyłania pliku ale nie ma wymaganych bibliotek. Zalecana jest instalacja <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> lub instalacja <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
pl: Serwer jest w stanie prezentować postęp wysyłania pliku za pomocą APC RFC1867. Warto zauważyć, że wysyłanie wielu plików równolegle nie jest możliwe. Jeśli to możliwe rekomenduje się wykorzystanie biblioteki <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
pl: Serwer nie jest w stanie prezentować paska postępu wysyłania plików. Ten sposób prezentacji wymaga aby PHP działało w trybie mod_php a nie jako FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
pl: Serwer jest w stanie prezentować pasek postępu wysyłania pliku z użyciem APC, ale nie jest to obecnie włączone. Należy dodać do pliku php.ini kod <code>apc.rfc1867 = 1</code>. Można też w zastępstwie użyć paczki <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, która umożliwia wysyłanie kilku plików równocześnie.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
pl: Włączono (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
pl: Włączono (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
pl: Postęp wysyłania

en: Form settings
pl: Ustawienia formularza

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
pl: Jeśli niezaznaczone, każdy element w tym polu doda oddzielny wiersz, co może tworzyć duplikaty. To ustawienie nie jest kompatybilne z sortowaniem przez klikanie w tabelach.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
pl: Zostały jeszcze aktualizacje. Wróć do <a href="@update-php">update.php</a> i zainstaluj je.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
pl: Zostały jeszcze aktuailzacje.<br/>Uruchom ponownie skrypt aktualizacji.

en: Comment module form.
pl: Formularz modułu comment

en: Translation module form.
pl: Formularz modułu translation

en: Menu module form.
pl: Formularz modułu menu.

en: Book module form.
pl: Formularz modułu book.

en: Path module form.
pl: Formularz modułu path.

en: Poll module title.
pl: Formularz modułu poll.

en: Poll module settings.
pl: Ustawienia modułu ankiet.

en: Upload module form.
pl: Formularz modułu upload.

en: manage fields
pl: zarządzaj polami

en: » Add a new content type
pl: » Dodaj nowy rodzaj zawartości

en: @field_name (Locked)
pl: @field_name (zablokowane)

en: - Select a field type -
pl: - Wybierz typ pola -

en: - Select a widget -
pl: - Wybierz kontrolkę -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa pola (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
pl: Typ przechowywanych danych

en: Form element to edit the data.
pl: Rodzaj pola do edycji danych

en: - Select an existing field -
pl: - Wybierz istniejące pole -

en: Field to share
pl: Pole, jakie ma być współdzielone

en: Group name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa grupy (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowego pola: należy wprowadzić etykietę.

en: Add new field: you need to provide a field name.
pl: Dodaj nowe pole: należy podać nazwę pola

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
pl: Dodawanie pola: nazwa %field_name jest nieprawidłowa. Nazwa pola może zawierać jedynie małe litery bez znaków diakrytycznych, cyfry oraz podkreślenia.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
pl: Dodaj nowe pole: nazwa pola %field_name jest zbyt długa. Nazwa pola może mieć maksymalnie 32 znaki, włączając prefiks 'field_'.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
pl: Dodaj nowe pole: nazwa pola %field_name już istnieje.

en: Add new field: you need to select a field type.
pl: Dodaj nowe pole: musisz określić typ pola.

en: Add new field: you need to select a widget.
pl: Dodaj nowe pole: musisz wybrać widget.

en: Add new field: invalid widget.
pl: Dodaj nowe pole: niepoprawny widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
pl: Dodaj nowe pole: musisz podać nazwę etykiety.

en: Add existing field: you need to select a field.
pl: Dodaj istniejące pole: należy wybrać pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
pl: Dodaj istniejące pole: należy wybrać kontrolkę.

en: Add existing field: invalid widget.
pl: Dodaj istniejące pole: nieprawidłowa kontrolka.

en: Edit basic information
pl: Edytuj podstawowe dane pola

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
pl: Wewnętrzna nazwa pola. Nie może zostać zmieniona.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
pl: Czytelna dla użytkownika witryny etykieta pola używana w typie zawartości %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
pl: Rodzaj danych, jaki ma być przechowywany w bazie danych. Ta opcja nie może być zmieniona.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
pl: Rodzaj pola formularza jaki ma zostać pokazany użytkownikowi, który będzie wypełniał pole tego typu w rodzaju zawartości %type.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
pl: Pole %field jest zablokowane i nie może być edytowane.

en: %type basic information
pl: Podstawowe dane pola w rodzaju zawartości %type

en: Maximum number of values users can enter for this field.
pl: Maksymalna liczba wartości, jakie dla danego pola może wprowadzić użytkownik.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
pl: 'Bez ograniczeń' spowoduje wyświetlenie przycisku 'Dodaj więcej' aby użytkownik mógł dodać tyle wartości ile zechce.

en: %name must be an integer.
pl: %name musi być liczbą.

en: %name must be a positive integer.
pl: %name musi być liczbą dodatnią.

en: %name must be a number.
pl: %name musi być liczbą.

en: <No value>
pl: <Brak wartości>

en: (first item is 0)
pl: (pierwszy element to 0)

en: (start from last values)
pl: (zacznij od ostatnich wartości)

en: Only numbers are allowed in %field.
pl: W polu %field dozwolone są tylko liczby.

en: New field
pl: Nowe pole

en: Existing field
pl: Istniejące pole

en: New group
pl: Nowa grupa

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
pl: Dodaj pola i grupy do tego rodzaju zawartości. Ustal kolejność na formularzu dodawania zawartości i podczas wyświetlania treści.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
pl: Możesz przydzielić pole do grupy przeciągając je pod jej nazwę i ciągnąc w prawo.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
pl: Wskazówka: po instalacji <a href="!adv_help">Advanced help</a> pomoc kontekstowa tego modułu będzie pełniejsza.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
pl: Użyj opcji 'Wyklucz', aby wartość pola nie została przekazana w zmiennej $content do szablonu segmentu.

en: width @width
pl: szerokość @width

en: height @height
pl: wysokość @height

en: upscaling allowed
pl: dozwolone powiększanie

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
pl: losowo między -@degrees&deg i @degrees&deg

en: Save Preset
pl: Zapisz zestaw

en: Create Action
pl: Dodaj działanie

en: The "list" option lets a user choose if a file should be shown in a list when viewing the content after creation.
pl: Pozwala użytkownikowi zdecydować, czy wysłany plik ma pojawić się na tej liście po zapisaniu segmentu.

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Blocked users
pl: Zablokowani użytkownicy
