UberDrupal (6.x-1.0-alpha6) - en to sq translation catalogue (181 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: enable
sq: aktivo

en: delete
sq: elemino

en: Status
sq: Gjendja

en: Administer
sq: Administrimi

en: Delete
sq: Elemino

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Veprime

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: yes
sq: po

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Actions
sq: Veprimet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Cancel
sq: Anullo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disabled
sq: Jo aktiv

en: Enabled
sq: Aktiv

en: Administration
sq: Administrimi

en: footer
sq: fundi

en: Comments
sq: Komente

en: Action
sq: Veprimi

en: error
sq: gabim

en: Block title
sq: Titulli i bllokut

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: Overview
sq: Panorama

en: Advanced options
sq: Opsione të detajuara

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Search
sq: Kërko

en: default
sq: e prezgjedhur

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: The configuration options have been saved.
sq: Opsionet e konfigurimit u ruajtën.

en: Help text
sq: Tekst ndihmues

en: Types
sq: Llojet

en: Required
sq: Kërkohet

en: none
sq: asnjë

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Import
sq: importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: header
sq: kreu

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: Default
sq: E prezgjedhur

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: Time
sq: Ora

en: View
sq: Shfaq

en: The configuration options have been reset to their default values.
sq: Opsionet e konfigurimit u kthyen në vlerat e tyre të prezgjedhura.

en: URL
sq: Adresa URL

en: never
sq: asnjëherë

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Advanced search
sq: Kërkim i detajuar

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Upload
sq: Ngarkimi

en: User
sq: Përdoruesi

en: action
sq: aksioni

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: no
sq: jo

en: Node
sq: Nyjë

en: Sent email to %recipient
sq: Email dërguar tek %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sq: I pamundur dërgimi i email tek %recipient

en: The subject of the message.
sq: Subjekti i mesazhit.

en: Create
sq: Krijo

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Header
sq: Titulli

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Recipients
sq: Marrës

en: You must enter a valid e-mail address.
sq: Duhet të jepni një adresë të vlefshme e-mail.

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Signature
sq: Firma

en: E-mail address
sq: Adresa e-mail

en: Global settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Mode
sq: Modaliteti

en: Items
sq: Elementët

en: This field is required.
sq: Kjo fushë është e detyrueshme.

en: Medium
sq: Mesatar

en: System
sq: Sistemi

en: Unlimited
sq: Pa limit

en: Code
sq: Kodi

en: Recipient
sq: Marrës

en: security
sq: siguria

en: Configuration
sq: Konfigurimi

en: Other
sq: Tjetër

en: Navigation
sq: Lundrimi

en: reset
sq: rivendos

en: Not installed
sq: Nuk është instaluar

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Do not display
sq: Mos shfaq

en: Formatting guidelines
sq: Udhëzimet e formatimit

en: Leave blank for %anonymous.
sq: Lëre bosh për %anonymous.

en: File attachments
sq: File të bashkangjitur

en: English
sq: Anglisht

en: Spanish
sq: Spanjisht

en: update
sq: u përditësua

en: The changes have been saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën.

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: None.
sq: Asnjë.

en: Revert
sq: Rikthe

en: configure block
sq: konfiguro bllokun

en: Poll settings
sq: Rregullimet e sondazhit

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: <Hidden>
sq: <Padukshme>

en: JPEG quality
sq: Kualiteti JPEG

en: Comment settings
sq: Rregullimet e komenteve

en: Contact settings
sq: Rregullimet e kontaktit

en: Processing
sq: Në përpunim...

en: disable
sq: çaktivo

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sq: Gabim gjatë ngarkimit të file. E pamundur lëvizja e file të ngarkuar.

en: Enter the terms you wish to search for.
sq: Shkruaj frazat që duhen kërkuar.

en: No content types available.
sq: Asnjë lloj përmbajtje në dispozicion.

en: Above
sq: Sipër

en: The update has encountered an error.
sq: Përditësimi ndeshi në një problem.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sq[0]: 1 element i proçesuar me sukses:
sq[1]: @count elementë të proçesuar me sukses:

en: file system
sq: file i sistemit

en: edit menu
sq: ndrysho menunë

en: The directory %directory does not exist.
sq: Directory %directory nuk ekziston.

en: The directory %directory is not writable
sq: Directory %directory nuk është e shkruajtshme

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sq: Directory %directory nuk është e shkruajtshme, sepse nuk i janë përcaktuar të drejtat korrekte.

en: Add role
sq: Shto rolin

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sq: Libraria GD për PHP mungon ose është e vjetër. Për informacione në lidhje me menyrën e korrigjimit të problemit të mësipërm vizito <a href="@url">dokumentet për figurat në PHP</a>.

en: GD library
sq: Libraria GD

en: Account
sq: Profili

en: Containing any of the words
sq: Përmban një nga fjalët

en: Containing the phrase
sq: Përmban frazën

en: Containing none of the words
sq: Nuk përmban asnjë nga këto fjalë

en: Only in the category(s)
sq: Vetëm tek kategoria(të)

en: Only of the type(s)
sq: Vetëm i llojit(eve)

en: Reports
sq: Raportet

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sq: URL në të cilën duhet përcjellë përdoruesi. Mund të jetë një adresë e brendshme si p.sh. node/1234 ose një adresë e jashtme URL si p.sh.http://drupal.org.

en: Display a message to the user
sq: Shfaq një mesazh përdoruesit

en: Not enabled
sq: Çaktivizuar

en: User account
sq: Profili i përdoruesit

en: File download
sq: Shkarkimi i file

en: Password field is required.
sq: Fusha e fjalëkalimit është e detyrueshme.

en: Confirm password
sq: Konfermo fjalëkalimin

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sq: Lejohen vetëm file me prapashtesat në vijim: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sq: File është %filesize duke tejkaluar madhësinë maksimum prej %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sq: File është %filesize, që tejkalon kuotën në disk prej %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sq: Figura u ri-përmasua sipas përmasave maksimum të lejuara prej %dimensions pixel.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është tepër e madhe; përmasat maksimum janë %dimensions pixel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është tepër e vogël; përmasat minimum janë %dimensions pixel.

en: Save and continue
sq: Ruaj dhe vazhdo

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sq: Instrumenti për trajtimin e figurave %toolkit nuk mund të proçesojë me sukses %function.

en: Translation settings
sq: Rregullimet e përkthimeve

en: - Select a field type -
sq: - Zgjidh llojin e fushës -

en: - Select a widget -
sq: - Zgjidh një widget -

en: - Select an existing field -
sq: - Zgjidh një fushë ekzistuese -
